Pakiet Asystentów kierowcy

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
michjed
Posty: 201
Rejestracja: 24 kwie 2018, 22:06
Samochód: Skoda Karoq Style 1,5 TSI DSG

Re: Pakiet Asystentów kierowcy

Post autor: michjed »

c#Hunter pisze:Hmm czyli wygląda na to że da radę odblokować LA w pełni funkcjonalnie jak jest ta kamera co na zdjęciach wyżej. Dzisiaj pierwszy raz poczułem coś jak wibracje przy zmianie pasa. W sumie nie wiem czemu ale jechałem za wolno na LA wiec to było od blind spota. To były takie krótkie szarpnięcia kierownicą raz w jedną raz w drugą stronę.

Btw: Dodatkowo można włączyć wybór siły z jaką LA walczy o utrzymanie na torze. Defaultowo jest średni i nie ma opcji zmiany. Można aktywować przez adaptacje obd11. W menu pojawia wybór tej siły.
Tak, jeśli zmieniasz pas a blind wykrywa samochód w twojej martwej strefie lub zbliżające się coś na sąsiednim pasie, to na pewno wyczujesz to na kierownicy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Była srebrna Octavia II Fl Combi Style 1,4 TSI. Obecnie czarny Karoq Style 1,5 TSI+DSG i srebrna Fabia III Style 1,2 TSI+DSG

Sponsor

Re: Pakiet Asystentów kierowcy

Sponsor


c#Hunter
Posty: 509
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Pakiet Asystentów kierowcy

Post autor: c#Hunter »

To bardzo istotne usprawnienie w działaniu blind spota. Tej lampki w lusterku można nie zauważyć a tego telepania kierownica trudno nie poczuć.

michjed
Posty: 201
Rejestracja: 24 kwie 2018, 22:06
Samochód: Skoda Karoq Style 1,5 TSI DSG

Pakiet Asystentów kierowcy

Post autor: michjed »

c#Hunter pisze:To bardzo istotne usprawnienie w działaniu blind spota. Tej lampki w lusterku można nie zauważyć a tego telepania kierownica trudno nie poczuć.
Ale trzeba być czujnym bo to tylko technika Obrazek. Fajne, pomocne ale...

Ale, ale w instrukcji przy LA jest coś takiego
Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Była srebrna Octavia II Fl Combi Style 1,4 TSI. Obecnie czarny Karoq Style 1,5 TSI+DSG i srebrna Fabia III Style 1,2 TSI+DSG

Awatar użytkownika
Bomber
Posty: 97
Rejestracja: 05 kwie 2018, 23:58
Lokalizacja: WAW
Samochód: Karoq 2,0 TDI 4x4 Style - sprzedany

Re: Pakiet Asystentów kierowcy

Post autor: Bomber »

ASO nie zrobi ...
Pozdrawiam,

Bomber
Karoq 2,0 TDI 4x4 Style DSG

Brunet
Posty: 12
Rejestracja: 23 mar 2019, 5:17
Samochód: Karoq Style 4x4 2.0 TDI DSG

Re: Pakiet Asystentów kierowcy

Post autor: Brunet »

Bomber pisze: 25 mar 2019, 14:35ASO nie zrobi ...
Będę rozmawiał z ASO w tej sprawie (o co w ogóle mogą doposażyć). Jak już będę po tej rozmowie - dam znać co udało mi się ustalić w tej sprawie.

root
Administrator
Posty: 327
Rejestracja: 30 lip 2017, 0:48
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Pakiet Asystentów kierowcy

Post autor: root »

Lane Assist można bez problemu dokodować mając rozpoznawanie znaków. Kiedyś podawałem instrukcję, mogę odkopać gdyby ktoś potrzebował.
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Karoqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

Awatar użytkownika
Bomber
Posty: 97
Rejestracja: 05 kwie 2018, 23:58
Lokalizacja: WAW
Samochód: Karoq 2,0 TDI 4x4 Style - sprzedany

Re: Pakiet Asystentów kierowcy

Post autor: Bomber »

Przy posiadaniu funkcji rozpoznawania znaków kodowanie zajmuje 10 min. Włączyłem u siebie i działa.
Pozdrawiam,

Bomber
Karoq 2,0 TDI 4x4 Style DSG

c#Hunter
Posty: 509
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Pakiet Asystentów kierowcy

Post autor: c#Hunter »

root pisze: 27 mar 2019, 12:12 Lane Assist można bez problemu dokodować mając rozpoznawanie znaków. Kiedyś podawałem instrukcję, mogę odkopać gdyby ktoś potrzebował.
Nie podawałbym publicznie instrukcji. Jak ktoś ogarnia to znajdzie. Jak ja aktywowałem to mimo że leciałem z instrukcją to wydaje mi się że pojawił się podczas aktywacji nowy błąd. Aktywowalem coś co jeszcze nie mogło działać bo inne coś jeszcze nie było aktywowane. Może inna kolejność by pomogła a może nie. Chodzi mi o to że został w logach ślad po aktywacji. Błędy na na danym sterowniku można tylko wszystkie skasować i jest to rejestrowane... Tak więc jest ryzyko utraty gwarancji bo przynajmniej mi nie udało się tego zrobić bez pozostawiania śladów...

Ogólnie aktywowałem tą funkcję bo bardzo się przydaje w trasie jak trzeba coś podać dziecku itp. Jechałem bez tego i prawie bym miał wypadek.. Na drugi dzień włączyłem. Wiadomo że LA ma ograniczenia ale to można trwale wyłączyć z menu a bardzo się czasami przydaje.

michjed
Posty: 201
Rejestracja: 24 kwie 2018, 22:06
Samochód: Skoda Karoq Style 1,5 TSI DSG

Re: Pakiet Asystentów kierowcy

Post autor: michjed »

c#Hunter pisze:
root pisze: 27 mar 2019, 12:12 Lane Assist można bez problemu dokodować mając rozpoznawanie znaków. Kiedyś podawałem instrukcję, mogę odkopać gdyby ktoś potrzebował.
Nie podawałbym publicznie instrukcji. Jak ktoś ogarnia to znajdzie. Jak ja aktywowałem to mimo że leciałem z instrukcją to wydaje mi się że pojawił się podczas aktywacji nowy błąd. Aktywowalem coś co jeszcze nie mogło działać bo inne coś jeszcze nie było aktywowane. Może inna kolejność by pomogła a może nie. Chodzi mi o to że został w logach ślad po aktywacji. Błędy na na danym sterowniku można tylko wszystkie skasować i jest to rejestrowane... Tak więc jest ryzyko utraty gwarancji bo przynajmniej mi nie udało się tego zrobić bez pozostawiania śladów...

Ogólnie aktywowałem tą funkcję bo bardzo się przydaje w trasie jak trzeba coś podać dziecku itp. Jechałem bez tego i prawie bym miał wypadek.. Na drugi dzień włączyłem. Wiadomo że LA ma ograniczenia ale to można trwale wyłączyć z menu a bardzo się czasami przydaje.
Bez dwóch zdań przydatna funkcja, jak ją masz to zaczynasz to odkrywać i nie żałujesz.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Była srebrna Octavia II Fl Combi Style 1,4 TSI. Obecnie czarny Karoq Style 1,5 TSI+DSG i srebrna Fabia III Style 1,2 TSI+DSG

Brunet
Posty: 12
Rejestracja: 23 mar 2019, 5:17
Samochód: Karoq Style 4x4 2.0 TDI DSG

Re: Pakiet Asystentów kierowcy

Post autor: Brunet »

root pisze: 27 mar 2019, 12:12 Lane Assist można bez problemu dokodować mając rozpoznawanie znaków. Kiedyś podawałem instrukcję, mogę odkopać gdyby ktoś potrzebował.
Niestey, nie mam rozpoznawania znaków. Ale może da się dokodować i jedno i drugie...? :)

ODPOWIEDZ