Karoq vs inne auto

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
root
Administrator
Posty: 327
Rejestracja: 30 lip 2017, 0:48
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Karoq vs inne auto

Post autor: root »

funtchomas pisze: 16 kwie 2019, 22:38Też byłem fanem macania plastików, ale mi przeszło. Raz, że w moim obecnym samochodzie są twarde jak skała a dwa, że po przejechaniu się nim- w ogóle mi one nie przeszkadzają i absolutnie nie zwracam na nie uwagi. Na mnie Kia sprawiła wrażenie solidniejszej od Karoqa
A ja mam trochę inne doświadczenia z plastikami. Miałem Fabię i tam obudowa tunelu środkowego była jak kamień. W sumie nie ma to znaczenia, ale okazało się, że o tę obudowę opieram nogę podczas jazdy i po dłuższej podróży (taka 10-godzinna wycieczka na wakacje) boli mnie noga. Nikt nie zwraca uwagi na plastiki w tym miejscu, nawet recenzenci na YT o tym nie wspominają, a to dla mnie jest jedno z niewielu istotnych miejsc wartych „macania” (inne to podłokietniki i boczek w drzwiach, gdzie można oprzeć łokieć).
Nie wiem jak jest w Karoqu, nie wiem jak jest w Sportage, ale w Superbie tam jest miękko. Więc da się, nawet nie w premium.


Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Karoqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

Sponsor

Re: Karoq vs inne auto

Sponsor


mans
Posty: 544
Rejestracja: 26 lis 2017, 13:19
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Karoq vs inne auto

Post autor: mans »

Zgadza się bo Superb to obecnie najlepiej wykonany model w całym koncernie Skody.
Jednak tak hucznie zapowiadana nowa jakość w nowym modelu Scala chyba znowyu nie do końca Czechom wyszła
bo Pertyn strasznie na nią biadoli w swoim teście i trzeba mu przyznać, że trudno się z nim nie zgodzić :?




Odnoszę wrażenie, że niestety Skoda nie potrafi uczyć się na własnych błędach i ciągle je dalej popełnia co wykorzystują bezwzględnie inne koncerny takie jak np. Kia czy Hyundai sprzedając swoje modele w coraz większych ilościach ;)

Także niezdecydowanych namawiam na jazdę testową nowym Sportage bo to auto naprawdę zaskakuje pod każdym względem 8-)

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Obrazek

root
Administrator
Posty: 327
Rejestracja: 30 lip 2017, 0:48
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Karoq vs inne auto

Post autor: root »

Ale nie napisałeś, czy w Sportage kolano będzie się obijać o miękkie czy twarde tworzywo :P
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Karoqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

mans
Posty: 544
Rejestracja: 26 lis 2017, 13:19
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Karoq vs inne auto

Post autor: mans »

@root w tym jest problem, że każdy ma inne kolano :)
Moje w każdym razie nie narzekało jakoś specjalnie na zbyt twardy plastik w Kijance i po jezdzie testowej wysiadałem z niej bez kul ;)

root
Administrator
Posty: 327
Rejestracja: 30 lip 2017, 0:48
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Karoq vs inne auto

Post autor: root »

mans pisze: 17 kwie 2019, 22:09@root w tym jest problem, że każdy ma inne kolano :)
Ale plastiki dla wszystkich będą takie same.
mans pisze: 17 kwie 2019, 22:09Moje w każdym razie nie narzekało jakoś specjalnie na zbyt twardy plastik w Kijance i po jezdzie testowej wysiadałem z niej bez kul ;)
Na krótkich odcinkach też nie narzekałem. Zrozumiałem to dopiero po zrobieniu 10-godzinnej wycieczki.
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Karoqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

JareK77
Posty: 82
Rejestracja: 12 maja 2019, 9:39
Samochód: Karoq Sportline 2.0 TSI, DSG, 4x4

Re: Karoq vs inne auto

Post autor: JareK77 »

mans pisze: 09 mar 2019, 13:55
funtchomas pisze: 09 mar 2019, 12:39
mans pisze: 09 mar 2019, 12:17 @funtchomas a z jakim silnikiem zamówiłeś T-Roca jeśli można zapytać :?:
2.0 TSI DSG 4motion 8-)
Jezdziłem taką wersją T-Roca i ten silnik w tej budzie sprawuje się rewelacyjnie 8-)
Pozycja za kierownicą jest niższa niż w Skodzie ale to akurat zaleta a nie wada ;)
Jedyny problem to materiały wykończeniowe bo górna część deski rozdzielczej jest wykonana z twardego plastiku no i miejsca na tylnej kanapie jest mniej niż w Karoqu.
Generalnie auto bardzo fajne, szczególnie na żywo robi lepsze wrażenie niż na zdjęciach
ale cena wersji 2.0 TSI 4Motion 190KM DSG7 niska nie jest :?

http://cenniki.konfigurator-vw.pl/pdf/R ... ennik-troc

Jak to mówią będzie Pan zadowolony :)

0-100km/h 6,6s :shock: 8-)



Ciekawe ile idzie Karoq z tym silnikiem

Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: Karoq vs inne auto

Post autor: Kraq »

Informacja z premiery odświeżonego Superba:
Cyt. "Największą nowością w przypadku Superba jest hybrydowy układ napędowy typu plug-in, zastosowany po raz pierwszy w modelu Skody. Oparty jest on na benzynowej jednostce 1.4 TSI oraz motorze elektrycznym, które dają w sumie 218 KM. Auto wykorzystuje 6-biegową przekładnię DSG i pozwala na przejechanie do 55 km na samej tylko energii elektrycznej. Zła wiadomość jest taka, że obecność baterii wymusiła znaczące zmniejszenie bagażnika - do 485 l w liftbacku oraz 510 l w kombi. Mniejszy jest także bak paliwa, mieszczący 50 l." https://motoryzacja.interia.pl/samochod ... Id,3006142

Czy to oznacza, że nowy silnik 1.5TSI nie nadaje się do hybrydy? I czy to oznacza, że silnik 1.5TSI zostanie niedługo wycofany z produkcji? Czytałem na stronie bodajże Hondy, że do napędów hybrydowych najlepiej nadają się silniki z cyklem Otto.
Czyli co VAG będzie robił hybrydy z dwoma silnikami, osobno z 1.4TSI i 1.5TSI DACA?
W czerwcu powinna ruszyć produkcja nowego Golfa. Zobaczymy jaka hybryda będzie w tym samochodzie. Jeśli 1.4TSI, to będzie oznaczać, że z silnikiem 1.5 są jakieś problemy.

c#Hunter
Posty: 509
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Karoq vs inne auto

Post autor: c#Hunter »

Kraq pisze: 24 maja 2019, 10:27 (...)
Czy to oznacza, że nowy silnik 1.5TSI nie nadaje się do hybrydy? I czy to oznacza, że silnik 1.5TSI zostanie niedługo wycofany z produkcji? Czytałem na stronie bodajże Hondy, że do napędów hybrydowych najlepiej nadają się silniki z cyklem Otto.
Czyli co VAG będzie robił hybrydy z dwoma silnikami, osobno z 1.4TSI i 1.5TSI DACA?
W czerwcu powinna ruszyć produkcja nowego Golfa. Zobaczymy jaka hybryda będzie w tym samochodzie. Jeśli 1.4TSI, to będzie oznaczać, że z silnikiem 1.5 są jakieś problemy.
Też zwróciło to moją uwagę. W informacjach prasowych 1.5TSI z cyklem MILLERA miał być podstawą do silnika do hybrydy... Może być tak że ponieważ hybryda bez problemu przejdzie WLTP to "utylizują" w niej silnik 1.4TSI które są po prostu tańsze w produkcji.

Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: Karoq vs inne auto

Post autor: Kraq »

Kolejny fajny samochód: Kia Xceed.
https://www.auto-swiat.pl/testy/testy-n ... st/fkpw88m
Moim zdaniem ciekawsza propozycja niż Skoda Karoq. Super design. Szkoda, że kupiłem Karoqa ;-)
Z silnikiem 1.6T-GDI 204KM od 102 990 zł.

Awatar użytkownika
Andrew1962
Posty: 372
Rejestracja: 02 lis 2018, 9:41
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5

Re: Karoq vs inne auto

Post autor: Andrew1962 »

Bardziej kompakt niz SUV z tej Kii. Wolę Karoqa :)

ODPOWIEDZ