Karoq vs inne auto

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
hygge
Posty: 76
Rejestracja: 15 sty 2018, 14:00

Re: Karoq vs inne auto

Post autor: hygge »

redbe pisze: 16 sie 2018, 12:57
Odradzam ten silnik. Sam jeżdżę Peugotem 308 2014 1,6 THP 125 KM i dwa razy naprawiałem już rozrząd( wadliwy jest napinacz łańcucha). Lepiej od razu wykup rozszerzoną gwarancję. Od października, dla samochodów Peugot 3008, Nowe 508 i Opel Grandland będą dostępne nowe silniki 1,8 PureTech 180 KM i 225 KM
Z tego co właśnie przeglądam nowy cennik ważny od 1 sierpnia 2018 dla aut produkowanych od października 2018 to nadal występuje silnik 1.6 PureTech 180 S&S EAT8.



Sponsor

Re: Karoq vs inne auto

Sponsor


Mariusz
Posty: 34
Rejestracja: 26 kwie 2018, 20:23

Re: Karoq vs inne auto

Post autor: Mariusz »

Na forum peugeota pisza ze w 3008
II problem napinacza zostal rozwiazany. Przyjrze sie tej rozszerzonej gwarancji lepiej sie zabezpieczyc.

Robik99
Posty: 42
Rejestracja: 25 gru 2017, 9:58

Re: Karoq vs inne auto

Post autor: Robik99 »

Porównywał ktoś Karoqa z Kia Sportage, tylko cena Kii (z podobnym wyposażeniem) chyba wyższa?

Awatar użytkownika
Hetman72
Posty: 97
Rejestracja: 04 maja 2018, 12:27

Re: Karoq vs inne auto

Post autor: Hetman72 »

Myślałem nad Tucsonem 1.6 T-GDI w wersji GO! ale spalanie tej jednostki to jakiś żart chyba. Na autostradzie to można mieć i 14l/100
Seat ATECA FR 2.0 TSI DSG 4Drive Biały

mans
Posty: 544
Rejestracja: 26 lis 2017, 13:19
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Karoq vs inne auto

Post autor: mans »

Robik99 pisze: 05 wrz 2018, 17:56 Porównywał ktoś Karoqa z Kia Sportage, tylko cena Kii (z podobnym wyposażeniem) chyba wyższa?
Zależy jaki silnik i wersja Ciebie interesuje ;)

https://www.kia.com/content/dam/kwcms/k ... -ver-2.pdf

mans
Posty: 544
Rejestracja: 26 lis 2017, 13:19
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Karoq vs inne auto

Post autor: mans »

Hetman72 pisze: 05 wrz 2018, 19:00 Myślałem nad Tucsonem 1.6 T-GDI w wersji GO! ale spalanie tej jednostki to jakiś żart chyba. Na autostradzie to można mieć i 14l/100
Wszedł właśnie nowy cennik z upustami na Tucsona przed FL...

https://www.hyundai.pl/fileadmin/user_u ... 018_GO.pdf

... i po FL

https://www.hyundai.pl/fileadmin/user_u ... n_2019.pdf

Największą przewagą koncernu Hyundai-Kia nad grupą VAG jest aktualnie dostępność każdej wersji Sportage FL i Tucsona FL praktycznie od ręki w 2 tygodnie z ich głównego placu w Polsce.
A na Skody,VW i Seaty czekaj Panie od 6 miesięcy do nieskończoności :lol:
VAG padł ofiarą własnej zachłanności na potencjalne zyski ,
ale nie przewidział, że ich niewydolne linie produkcyjne, nie będą w stanie wyprodukować takiej ilości aut ile zamówień zebrali dealerzy w całej Europie :(
Największym problemem w całym VAG u jest możliwość konfigurowania każdego modelu Skody,Vw czy Seata pod siebie wybierająć z długiej listy wersji i wyposażenia poszczególnych elementów co strasznie wszystko wydłuża i dodatkowo komplikuje :oops:
Do tego wszystkiego doszły jeszcze nowe wymogi UE dotyczące obowiązkowego montażu filtrów GPF w silnikach benzynowych do końca 2018 i taki rozwój wypadków spowodował, że teraz jest jedna wielka zapaść produkcyjna i panika co dalej robić....:(
Dealerzy VAG praktycznie nie mają na sprzedaż nowych aut a ludzie idą do konkurencji bo czekać dzisiaj rok na nowe auto to lekkie przegięcie :oops:
W dodatku to co jeszcze było niedawno dostępne na placach VAG w Polsce i w Europie sprzedało się na pniu bo wybuchła narodowa panika ,że GPF wprowadzają Panie i trzeba brać co popadnie :lol:
No i teraz mamy co mamy.
A marketingowcy z koncernu Hyundaia śmieją się i zacierają ręce na przyszłe zyski.
Wcale się nie dziwię, że taki Hyundai Tucson bije wciąż nowe rekordy sprzedaży w Polsce ;)

https://www.samar.pl/__/3/3.a/99825/TOP ... cale=pl_PL

Oczywiście zaraz się odezwą głosy, że Skoda jest liderem sprzedaży w całej Europie.
Owszem jest tylko co z tego jeżeli na dany model tej marki trzeba obecnie czekać prawie rok :(

Awatar użytkownika
Hetman72
Posty: 97
Rejestracja: 04 maja 2018, 12:27

Re: Karoq vs inne auto

Post autor: Hetman72 »

Miałem Hyundaia i był to samochód OK, ale bez szału, mam Skodę teraz i jestem z niej bardziej zadowolony.
Zastanawiałem się nad Tucsonem GO! ale brak w nim hamulca awaryjnego !!!!!! Tylko w najwyższej wersji jest.
No i nie chcę szyberdachu bo mam złe wspomnienia. Czyli znowu Skoda mi pozostaje ;-)
Seat ATECA FR 2.0 TSI DSG 4Drive Biały

Robik99
Posty: 42
Rejestracja: 25 gru 2017, 9:58

Re: Karoq vs inne auto

Post autor: Robik99 »

mans pisze: 05 wrz 2018, 20:07
Robik99 pisze: 05 wrz 2018, 17:56 Porównywał ktoś Karoqa z Kia Sportage, tylko cena Kii (z podobnym wyposażeniem) chyba wyższa?
Zależy jaki silnik i wersja Ciebie interesuje ;)
Automat, czyli 1.6 T-GDI (znów turbo), ale doposażając do poziomu Karoqa, Sportage jest droższy.
Nie wiem jak spalanie w Sportage, ale to co podaje Škoda to chyba też "bajka"?

Awatar użytkownika
Hetman72
Posty: 97
Rejestracja: 04 maja 2018, 12:27

Re: Karoq vs inne auto

Post autor: Hetman72 »

Mimo że spalanie 1.5 TSI to bajka, to jednak 1.6 T-GDi ma zdecydowanie większe spalanie.
Ktoś zrobił test KONY i pierwszy negatywny wniosek: gigantyczne spalanie.
Nic dodać, nic ująć.
Seat ATECA FR 2.0 TSI DSG 4Drive Biały

PanPyś
Posty: 44
Rejestracja: 13 mar 2018, 19:10
Samochód: Karoq 1.5 TSI DSG Style MY2019

Re: Karoq vs inne auto

Post autor: PanPyś »

Co prawda w j. ang. ale wyraźnie wytłumaczone dlaczego turbo benzyna (zwłaszcza mała) żłopie więcej niż deklaracja:


W skrócie - turbo żyje turbo pije.

ODPOWIEDZ