Karoq vs inne auto

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
ARS
Posty: 5
Rejestracja: 22 sie 2018, 13:37

Re: Karoq vs inne auto

Post autor: ARS »

Nie myślałem, że wybranie nowego samochodu będzie takie trudno. Przyznam, że kiedyś było łatwiej, mieliśmy mniejszy zalew informacji, internetu nie było lub był mniej zasobny w info.
Generalnie zastanawiam się nad Skodą Karoq 2.0 TSi lub 2.0 TDI 190 km lub Seat Ateca koniecznie 4x4, jednak chcemy kupić samochód dobrze wyposażony i niestety w tym przypadku cena samochodu wzrasta do poziomu samochodów w mojej ocenie trochę lepiej wykonanych.
W przypadku Ateci czy Karoqa decyzja będzie łatwa i raczej wyłącznie będzie zależała od ceny.
Oczywiście są pomiędzy nimi różnice. Pewne rzeczy lepsze są w Karoqu inne w Atece, ale ogólnie samochody są podobne.

Zastanawiamy się nad Mazdą CX-5 z silnikami 2,5 litrowa benzyna lub diesel 2,2 l. Mazdę naprawdę prowadzi się wyśmienicie zapewne pomaga w tym system G-vectoring. Czytając reklamę tego systemu śmiałem się ale do czasu dopóki nie odbyliśmy jazy próbnej - przyznam że prowadzenie samochodu jest rewelacyjne i bardzo przyjemne. Poza tym mniej jest plastikowego wnętrza. Rewelacyjny jest laserowy wyświetlacz na szybie Head up.
Zastanawiam się jeszcze nad Rav4 piątej generacji, która ma być dopiero w 2019 roku. Teraźniejsza Ravka jest nie do zaakceptowania
Mówi się również o obniżeniu cła na Japońskie samochody od 2019 i w tym przypadku Mazda lub Toyota Rav magą być tańsze niżeli Karoq lub Ateca oczywiście podkreślam mówimy tu o samochodach lepiej doposażonych.
Fakt jest również taki, że trochę się obawiam Japońskich samochodów, kosztu serwisu w szczególności po gwarancji.



Sponsor

Re: Karoq vs inne auto

Sponsor


Robik99
Posty: 42
Rejestracja: 25 gru 2017, 9:58

Re: Karoq vs inne auto

Post autor: Robik99 »

Nowa Mazda CX 5 (2.0 6AT 4x4 SkyPASSION) trochę droższa od Karoqa 1.5 (+ wszystkie dodatki), ale jest dostępna i chyba ma wszystko to co Karoq 😍 (pisałem równocześnie z ARS 😊)
Ostatnio zmieniony 10 wrz 2018, 20:41 przez Robik99, łącznie zmieniany 1 raz.

ARS
Posty: 5
Rejestracja: 22 sie 2018, 13:37

Re: Karoq vs inne auto

Post autor: ARS »

Tylko, że Mazda ma napęd 4x4 a to duża różnica

Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: Karoq vs inne auto

Post autor: Kraq »

OPEL GRANDLAND X
Oglądałem wczoraj w salonie Opla. Nie wiem jaka wersja. Były koła 18" w rozmiarze 225/55R18.
Powiem szczerze Opel (i nie tylko) robi jakościowo coraz gorsze samochody. Co nowsza generacja to wyższa cena i coraz większa "plastikoza". Tylko ta plastikoza jest dużo gorszej jakości niż mamy w Karoqu. Boczki też są twardoplastikowe, ale spasowanie i montaż pozostawiają wiele do życzenia. Jak złapiemy i szarpniemy za uchwyt w drzwiach to cały boczek odchyla się do środka tak na 1 cm. Wąskie kieszenie w drzwiach, miejsca na butelkę 1,5l nie ma.
W Oplu bardziej śmierdzą plastiki. Może Skoda używa ciut lepszych tworzyw.
Ergonomia też na korzyść Karoqa.
W Grandlandzie przyciski funkcyjne są za dźwignią zmiany biegów na dole, jak to włączyć w czasie jazdy. Siedzenia mniej wygodne niż w Karoq Style. Fotele przednie niżej posadowione niż w Karoqu, dlatego z tyłu wyraźnie mniej miejsca na stopy pod fotelami.
Bagażnik też chyba mniejszy.
Generalnie Grandland ma większy rozstaw osi niż Karoq, a jak wsiadłem po powrocie do Karoqa, to mam wrażenie, że w Karoqu jest więcej przestrzeni w środku, także na tylnych fotelach.
Jeszcze jedna bardzo duża wada Grandlanda - tylny słupek jest tak duży, że patrząc do tyłu po przekątnej nic nie widać co jest za samochodem.

marcin
Posty: 164
Rejestracja: 20 sty 2018, 4:07
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5TSI 150KM

Re: Karoq vs inne auto

Post autor: marcin »

Kraq pisze: 18 wrz 2018, 10:24 OPEL GRANDLAND X
Oglądałem wczoraj w salonie Opla.
Powiem szczerze Opel (i nie tylko) robi jakościowo coraz gorsze samochody. Co nowsza generacja to wyższa cena i coraz większa "plastikoza". Tylko ta plastikoza jest dużo gorszej jakości niż mamy w Karoqu.
W Oplu bardziej śmierdzą plastiki. Może Skoda używa ciut lepszych tworzyw.
Opel to już PSA czyli Francuz, oglądałem przed zakupem również i ople. Akurat do opla wsiadłem zaraz po wizycie w Citroenie (interesował mnie C3 Aircross), niestety zapach po otwarciu nowej salonowej sztuki był identyczny w obu salonach. Sprzedawca tylko odpowiedział: "no, niestety to nie jest zapach Opla..."
Do tego skrzynia manualna z PSA... wbicie biegu to jakiś dramat. Piątka była prawie w schowku.

Mają jednak na uwadze tylko Citroena i Opla, oczywiście brałbym Opla. Wygląd środka (nie mówie o materiałach) jeszcze trochę pozostał niemiecki, a "cytryna" przekombinowana jak zawsze.

mans
Posty: 544
Rejestracja: 26 lis 2017, 13:19
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Karoq vs inne auto

Post autor: mans »

Z tymi śmierdzącymi plastikami to ogólnie zaczyna być problem wszystkich marek :roll:
Siedziałem niedawno w Hyundaiu Kona i zapaszek wnętrza też niestety dawał się mocno we znaki :(
Z czego oni robią te plastiki... :?:

Awatar użytkownika
Hetman72
Posty: 97
Rejestracja: 04 maja 2018, 12:27

Re: Karoq vs inne auto

Post autor: Hetman72 »

mans pisze: 19 wrz 2018, 8:57 Z czego oni robią te plastiki... :?:
Z taniości, niestety. Jak śmierdzi w takim aucie nawet 3 m-ce po zakupie to dopiero jest tragedia.
Seat ATECA FR 2.0 TSI DSG 4Drive Biały

mans
Posty: 544
Rejestracja: 26 lis 2017, 13:19
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Karoq vs inne auto

Post autor: mans »

A najlepsze jest to, że ludzie dzisiaj kupią wszystko nie zważając na tandetę :shock:

https://www.samar.pl/__/3/3.a/100202/Il ... cale=pl_PL

Dawno temu miałem głupią Skodę Felicję w welurach w wersji GLX 8-)
Po wyjezdzie z salonu ten samochód po prostu pachniał nowością a szybka od liczników po 10 latach użytkowania wyglądała jak nowa.
To samo tapicerka, która była po prostu niezniszczalna.
Plastiki owszem były twarde ale też się nie rysowały.
A obecnie używając nawet najbardziej miękkiej ściereczki np. do wspomnianej szybki od liczników, po kilku tygodniach od odbioru nowego auta z salonu mamy rysy jak po papierze ściernym :(
Można się załamać tą dzisiejszą jakością ;)
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2018, 16:09 przez mans, łącznie zmieniany 1 raz.

mans
Posty: 544
Rejestracja: 26 lis 2017, 13:19
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Karoq vs inne auto

Post autor: mans »

Hetman72 pisze: 19 wrz 2018, 13:22
mans pisze: 19 wrz 2018, 8:57 Z czego oni robią te plastiki... :?:
Z taniości, niestety. Jak śmierdzi w takim aucie nawet 3 m-ce po zakupie to dopiero jest tragedia.
Znajomy kupił Dacię Sandero i tam to dopiero śmierdzi :oops:

Awatar użytkownika
Hetman72
Posty: 97
Rejestracja: 04 maja 2018, 12:27

Re: Karoq vs inne auto

Post autor: Hetman72 »

Jeździmy tym na co nas stać, ale nieraz się przykro robi jak nas kroją.
Seat ATECA FR 2.0 TSI DSG 4Drive Biały

ODPOWIEDZ