Karoq vs inne auto

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
funtchomas
Posty: 56
Rejestracja: 25 lut 2019, 20:40
Samochód: VW T-Roc 2.0 TSI 4motion

Re: Karoq vs inne auto

Post autor: funtchomas »

Kraq pisze: 17 mar 2019, 11:30
mic.skrzypczak pisze: 17 mar 2019, 11:06 Jak można porównywać CX3 które jest mini crosoverem do Karoq'a? Ledwo można tą mazde gabarytów porównać do TRocka lub Arony. Gruba przesada
CX-3 to klasa wielkościowa niżej. Dorośli to tylko z przodu, a z tyłu wyłącznie dzieci ;-)
Przez tylne drzwi T-Roca dorosły swobodnie wejdzie do środka czego nie można powiedzieć o CX 3, chociaż wykończenie to klasa wyższa. Na dobrą sprawę przyjrzałem się lepiej wykończeniu wersji Premium w T-Rocu i te twarde plastiki aż tak bardzo nie rażą ;) Oddając sprawiedliwość, Karoq stoi zdecydowanie wyżej od T-Roca, pod chyba każdym względem.



Sponsor

Re: Karoq vs inne auto

Sponsor


BEATA&KRZYSZTOF

Re: Karoq vs inne auto

Post autor: BEATA&KRZYSZTOF »

Hmmm.... nie należę do kobiet liliputek (mam na myśli wzrost)i bez problemu wsiadłam i jechałam z tyłu cx3. Fakt, że siedzieć z tyłu będę rzadko, albo i w ogóle, ale w końcu my nie kupujemy samochodu do gospodarczego przewozu osób, a na swoje potrzeby :D.
Jak juz mówimy o wsiadaniu to dla mnie problemem było wsiąść z tyłu nowej mazdy 3, ale ona jest bardziej w stylu sportowym, więc i wszystko jest niższe, chociaż zraziłam się od razu jak stuknęłam głową :D. Byłam niesamowicie zdziwiona jak wsiadł tam za kierownicę pan ponad 180 cm i nie należący do najszczuplejszych.

Wygodnie wsiadało mi się z tyłu do Karoqa, a super dobrze do RAV4.

funtchomas
Posty: 56
Rejestracja: 25 lut 2019, 20:40
Samochód: VW T-Roc 2.0 TSI 4motion

Re: Karoq vs inne auto

Post autor: funtchomas »

BEATA&KRZYSZTOF pisze: 17 mar 2019, 14:54 Hmmm.... nie należę do kobiet liliputek (mam na myśli wzrost)i bez problemu wsiadłam i jechałam z tyłu cx3. Fakt, że siedzieć z tyłu będę rzadko, albo i w ogóle, ale w końcu my nie kupujemy samochodu do gospodarczego przewozu osób, a na swoje potrzeby :D.
Jak juz mówimy o wsiadaniu to dla mnie problemem było wsiąść z tyłu nowej mazdy 3, ale ona jest bardziej w stylu sportowym, więc i wszystko jest niższe, chociaż zraziłam się od razu jak stuknęłam głową :D. Byłam niesamowicie zdziwiona jak wsiadł tam za kierownicę pan ponad 180 cm i nie należący do najszczuplejszych.

Wygodnie wsiadało mi się z tyłu do Karoqa, a super dobrze do RAV4.
Gigantyzm lub karłowatość nie mają wiele wspólnego z obiektywnymi wymiarami otworu drzwiowego. Nie należę do dużych mężczyzn, gabaryty trzymam w ryzach a jednak wsiadanie na tylną kanapę CX3 uznałem za mocno utrudnione. I nie param się zawodowym przewozem osób ale jednak wolałbym, że nawet przy sporadycznym przewożeniu pasażerów na tylnym siedzeniu, dostęp do nich był komfortowy a nie jak w samochodzie 3-drzwiowym. Widać w tym przypadku stylistyka została postawiona ponad ergonomię i funkcjonalność. Poza tym samochód został skonstruowany na platformie Mazdy 2, a więc dużo mniejszego samochodu niż Karoq, T-Roc, o RAV4 nie wspominając. Poza tym, brak napędu na obie osie w Rav 4 w rozsądnej konfiguracji jak dla mnie przekreśla ten samochód, a kupowanie SUV-a z napędem na 1 oś uważam za bezsensowne. Może dlatego, że 12 lat jeżdżę samochodami z napędem 4x4 i nie wyobrażam sobie przesiadki na "ośkę". ;)

mans
Posty: 544
Rejestracja: 26 lis 2017, 13:19
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Karoq vs inne auto

Post autor: mans »

BEATA&KRZYSZTOF pisze: 17 mar 2019, 13:19 Jak ktoś szuka czegoś do jeżdżenia pod względem wielkości to myślę, że autobus półautonomiczny Mercedesa byłby doskonały. Zmieszczą się do niego nie tylko rodzina kilkuosobowa, ale i znajomi. Mnie interesuje bez niespodzianek auto z przyspieszeniem nie gorszym od tego jakie mam w swoim 10 letnim volvo. Czy będzie to suv, czy nie, to już bez znaczenia. Dlatego mogę sobie porównywać mazdę 3, cx3, skodę superb do karoqa, a także do rav4. Kupię ten, w którym najlepiej będzie mi się jechać, przyspieszać, którego silnik z turbo, czy bez będzie krył jak najmniej przykrych niespodzianek, to samo dotyczy skrzyni biegów i który będzie miał takie dodatki jakie są mi potrzebne do jazdy, bo mieszkać w nim nie zamierzam. :P
@BEATA&KRZYSZTOF wydaje mi się, że w Twoim a sądząc po Nicku,
Waszym przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie coś takiego :lol:
V max 36km/h 8-)
Sorry ale nie mogłem się powstrzymać ;)




Potencjalnych problemów z silnikiem i z turbo, których się tak obawicie nie będzie żadnych a i kangurowanie nie będzie dokuczać :?
Problem z s/s też nie będzie występował :?
Nie ma się nad czym zastanawiać skoro wszystko jest dla Was bez różnicy ;)
Ostatnio zmieniony 17 mar 2019, 15:33 przez mans, łącznie zmieniany 5 razy.

mans
Posty: 544
Rejestracja: 26 lis 2017, 13:19
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Karoq vs inne auto

Post autor: mans »

funtchomas pisze: 17 mar 2019, 15:08
BEATA&KRZYSZTOF pisze: 17 mar 2019, 14:54 Hmmm.... nie należę do kobiet liliputek (mam na myśli wzrost)i bez problemu wsiadłam i jechałam z tyłu cx3.
Fakt, że siedzę z tyłu będę rzadko, albo i w ogóle, ale w końcu my nie kupujemy samochodu do gospodarczego przewozu osób, a na swoje potrzeby :D.
Gigantyzm lub karłowatość nie mają wiele wspólnego z obiektywnymi wymiarami otworu drzwiowego. Nie należę do dużych mężczyzn, gabaryty trzymam w ryzach a jednak wsiadanie na tylną kanapę CX3 uznałem za mocno utrudnione. I nie param się zawodowym przewozem osób ale jednak wolałbym, że nawet przy sporadycznym przewożeniu pasażerów na tylnym siedzeniu, dostęp do nich był komfortowy a nie jak w samochodzie 3-drzwiowym.
@funtchomas Zgadza się bo w Mazdzie 3 z tyłu jest naprawdę ciasno ;)



Skoda Karoq to po prostu inny świat ;)

funtchomas
Posty: 56
Rejestracja: 25 lut 2019, 20:40
Samochód: VW T-Roc 2.0 TSI 4motion

Re: Karoq vs inne auto

Post autor: funtchomas »

mans pisze: 17 mar 2019, 15:19
@BEATA&KRZYSZTOF wydaje mi się, że w Twoim a sądząc po Nicku,
Waszym przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie coś takiego :lol:
V max 36km/h 8-)
Sorry ale nie mogłem się powstrzymać ;)

Problemów z silnikiem i z turbo nie będzie żadnych a i kangurowanie nie będzie dokuczać :?
Problem z s/s też nie będzie występował :?
Nie ma się nad czym zastanawiać skoro wszystko jest dla Was bez różnicy ;)
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

BEATA&KRZYSZTOF

Re: Karoq vs inne auto

Post autor: BEATA&KRZYSZTOF »

Mam nadzieję, że wam ulżyło i poczuliście się lepiej prześcigając w swoich złośliwościach.. :P
Rowery mamy, więc za radę pięknie dziękujemy :P. Auto wybierzemy takie jakie nam odpowiada, a to, że się zastanawiamy dla osób myślących i rozumiejących tekst pisany oznacza, iż nie jest nam wszystko jedno. Nie mamy parcia na 4/4 bo po wertepach nie jeździmy, w góry rzadko, dotychczas świetnie sobie radziliśmy bez tego napędu, ale akurat przy wybranym silniku w mazdzie cx3 niestety 4/4 jest obowiązkowe. Karoqa wybraliśmy bez 4/4 więc RAV4 także by taki był.
Rozumiem, że dla niektórych gabaryty i właściwie nie wiem co więcej ma wielkie znaczenie, ale to nie znaczy, że my mamy mieć taki sam punkt widzenia i bez zastanowienia weźmiemy karoqa mającego problemy z przyspieszaniem i który robi niespodzianki w najmniej oczekiwanym momencie.
Życzę wszystkim takiego samochodu jaki sobie wybierze :P.

funtchomas
Posty: 56
Rejestracja: 25 lut 2019, 20:40
Samochód: VW T-Roc 2.0 TSI 4motion

Re: Karoq vs inne auto

Post autor: funtchomas »

BEATA&KRZYSZTOF pisze: 17 mar 2019, 17:36 Nie mamy parcia na 4/4 bo po wertepach nie jeździmy, w góry także, ale akurat przy wybranym silniku w mazdzie cx3 niestety 4/4 jest obowiązkowe. Karoqa wybraliśmy bez 4/4 więc RAV4 także by taki był.
Rozumiem, że dla niektórych gabaryty i właściwie nie wiem co więcej ma wielkie znaczenie, ale to nie znaczy, że my mamy mieć taki sam punkt widzenia i bez zastanowienia weźmiemy karoqa mającego problemy z przyspieszaniem i który robi niespodzianki w najmniej oczekiwanym momencie.
Życzę wszystkim takiego samochodu jaki sobie wybierze :P.
Żeby poczuć zalety 4x4 nie trzeba jeździć ani w góry ani po wertepach ;) Poza tym, Wy już Karoqa zamówiliście, stąd też roztrząsanie przez Was jego wad i testowanie kolejnych samochodów odbierane jest zapewne przez Forumowiczów jako osobliwe ;) Ale jest takie mądre, polskie powiedzenie: Lepiej późno niż wcale. Życzę więc pasjonujących i owocnych poszukiwań oraz zadowolenia z dokonanego wyboru :)

michjed
Posty: 201
Rejestracja: 24 kwie 2018, 22:06
Samochód: Skoda Karoq Style 1,5 TSI DSG

Karoq vs inne auto

Post autor: michjed »

funtchomas pisze:
BEATA&KRZYSZTOF pisze: 17 mar 2019, 17:36 Nie mamy parcia na 4/4 bo po wertepach nie jeździmy, w góry także, ale akurat przy wybranym silniku w mazdzie cx3 niestety 4/4 jest obowiązkowe. Karoqa wybraliśmy bez 4/4 więc RAV4 także by taki był.
Rozumiem, że dla niektórych gabaryty i właściwie nie wiem co więcej ma wielkie znaczenie, ale to nie znaczy, że my mamy mieć taki sam punkt widzenia i bez zastanowienia weźmiemy karoqa mającego problemy z przyspieszaniem i który robi niespodzianki w najmniej oczekiwanym momencie.
Życzę wszystkim takiego samochodu jaki sobie wybierze :P.
Żeby poczuć zalety 4x4 nie trzeba jeździć ani w góry ani po wertepach ;) Poza tym, Wy już Karoqa zamówiliście, stąd też roztrząsanie przez Was jego wad i testowanie kolejnych samochodów odbierane jest zapewne przez Forumowiczów jako osobliwe ;) Ale jest takie mądre, polskie powiedzenie: Lepiej późno niż wcale. Życzę więc pasjonujących i owocnych poszukiwań oraz zadowolenia z dokonanego wyboru :)
Zamówili ale czort wie kiedy odbiorą. Sam radziłbym czekającym szukać alternatyw jakby czekanie przedłużyłoby się Obrazek . Inna sprawa, że każdy samochód ma swoje wady. Co do mazdy mówią, że ma słabe blachy ale Beata&Krzysztof wierzą tym co mówią, że tak nie jest. Słyszałem, że mazda ma tak słabe fabryczne zabezpieczenia antykradzieżowe, że złodziej wchodzi do mazdy jak do swojego. Do tego stopnia, że w salonach mazdy za free dodawali niefabryczne zabezpieczenia, choć było to wywalczone przez klientów. Na swoim kanale na youtube zajmował się tym Zachar itd. Ja generalnie uważam, że
Beata&Krzysztof to agenci Mazdy, którzy sieją ferment ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Była srebrna Octavia II Fl Combi Style 1,4 TSI. Obecnie czarny Karoq Style 1,5 TSI+DSG i srebrna Fabia III Style 1,2 TSI+DSG

Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Karoq vs inne auto

Post autor: Shadoon »

BEATA&KRZYSZTOF pisze:Mam nadzieję, że wam ulżyło i poczuliście się lepiej prześcigając w swoich złośliwościach.. Obrazek
Rowery mamy, więc za radę pięknie dziękujemy :P. Auto wybierzemy takie jakie nam odpowiada, a to, że się zastanawiamy dla osób myślących i rozumiejących tekst pisany oznacza, iż nie jest nam wszystko jedno. Nie mamy parcia na 4/4 bo po wertepach nie jeździmy, w góry rzadko, dotychczas świetnie sobie radziliśmy bez tego napędu, ale akurat przy wybranym silniku w mazdzie cx3 niestety 4/4 jest obowiązkowe. Karoqa wybraliśmy bez 4/4 więc RAV4 także by taki był.
Rozumiem, że dla niektórych gabaryty i właściwie nie wiem co więcej ma wielkie znaczenie, ale to nie znaczy, że my mamy mieć taki sam punkt widzenia i bez zastanowienia weźmiemy karoqa mającego problemy z przyspieszaniem i który robi niespodzianki w najmniej oczekiwanym momencie.
Życzę wszystkim takiego samochodu jaki sobie wybierze :P.
Jakie to znów problemy z przyspieszaniem ma Karoq? Ma niezłe osiągi w konfiguracji z silnikami (i tsi i tdi), które nie są nastawione tylko na ekonomię. Myślę, że osiągi, kangury, szarpanie w jednym kotle już są. A właściciele Karoqa jakoś nie mają tych problemów, które tu podnosi sie tak często.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ