Karoq vs inne auto

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Karoq vs inne auto

Post autor: Kraq »

Temat czas zacząć :-)



Sponsor

Karoq vs inne auto

Sponsor


Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: Karoq vs inne auto

Post autor: Kraq »

Może nowy Ford Focus. Zwłaszcza wersja Active (dostępna od 2019).

Silniki benzynowe 3-cylindrowe zarówno 1.0 jak i 1.5 (!).

Darek
Posty: 131
Rejestracja: 25 sty 2018, 12:46

Re: Karoq vs inne auto

Post autor: Darek »

Wszystko to kwestia upodobań i ceny. Planowałem wymianę kilkunastoletniej Fabii najpierw na Octavię. Jak zrobili dzielone reflektory przednie, to średnio mi się to spodobało. Przestawiłem się na Superba lub Mazdę 6 ze wskazaniem na tę drugą. Jednak ze względu na (podobno) dużo wyższe koszty serwisu i (podobno) problemy z rdzą po paru latach - poszukiwania trwały.

Przy okazji drobnej naprawy trafiłem do salonu i zobaczyłem białego Karoq'a. No i stwierdziłem, że to jest to. Najpierw wizualnie, a potem organoleptycznie.

Jako alternatywę przyjmowałem jeszcze Jeep'a Compass, ale wnętrze na zdjęciach mnie nie zachwyciło. Trzecia opcja w SUV-ach to Hyundai Tucson. Pod salonem stał jeszcze Seat Ateca, ale widok Karoq'a z przodu jest dla mnie przyjemniejszy.

Jakoś jednak sylwetka Skody Karoq najbardziej mi się podoba. Nawet większy Kodiaq jest dla mnie trochę przysadzisty i przekombinowany z tyłu ze względu na głębokie przetłoczenie klapy. Lubię dynamiczne, ale w miarę spokojne kształty. Ale o gustach się nie dyskutuje.

A skoro o bliźniaczym Kodiaq'u wspomniałem, to postawili w salonie czerwonego z beżową Alcantarą w środku. I nie wiem, czy bym się nie skusił ...

Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: Karoq vs inne auto

Post autor: Kraq »

Odnośnie obecnej Octavii, to czytałem gdzieś, że Skoda planuje zrobić szybki lifting (może nawet przed końcem roku) polegający na zmianie reflektorów przednich i przywróceniu jednoczęściowych lamp.

mans
Posty: 544
Rejestracja: 26 lis 2017, 13:19
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Karoq vs inne auto

Post autor: mans »

Czyli lifting od liftingu :)
Nie za bardzo wierzyłbym w takie rewelacje ;)
Skoda poniosła zbyt duże koszty, żeby znowu coś zmieniać w tym modelu :?
Na żywo nowa Octavia nie wygląda tak zle jak na zdjęciach i oglądając ją w salonie nawet byłem o dziwo pozytywnie zaskoczony w kwesti tych dzielonych reflektorów ;)
Mnie strasznie się spodobała nowa Kia Ceed i czekam na jej premierę w Polsce i ceny :)



Sczególnie wnetrze nowego Ceeda bardzo mi się spodobało... :)



Karoqa sobie niestety odpuścilem :(
Może za kilka lat jak sytuacja z jego produkcją trochę się uspokoi bo na razie jest jeden wielki bajzel a to niestety niczego dobrego nie wróży.
Zresztą na efekty tego chaosu nie trzeba było długo czekać i po przeczytaniu na Facebooku tego wpisu Pani Agnieszki...
cyt..."Zazdroszczę. Ja swoją odebrałam wczoraj. Nówka. 10 km na liczniku. Przejechałam 1 km i silnik padł. Dzis otrzymałam wiadomość, ze na 99 proc. silnik będą wymieniać! W aucie z 11km na liczniku. Po prostu miałam mega farta:)"koniec cyt...
...mój zapał zdecydowanie zmalał.
https://www.facebook.com/groups/806160506259464/

Płacisz sobie grubo ponad 100tys. zł za furę a tu takie buty :shock:
Wiem takie rzeczy zawsze się zdażają nieazleżnie od marki ale mnie jednak sytuacja tej Pani dała mocno do myślenia :?:
P.S.
Dzisiaj Pani Agnieszka dodała nowy wpis na Facebooku ;)
Cyt..."Wczoraj otrzymaliśmy info, że Skoda zażyczyła sobie badanie paliwa. Ten proces troche potrwa. A później podejmą decyzję- pewnie wymiana silnika. Tymczasem zamiast cieszyć się moim nowym czerwonym Karoqiem cieszę się zastępczym Rapidem;)"koniec cyt...
Żeby się tylko nie okazało, że przyczyną usterki silnika 1.5 TSI było złej jakości paliwo i Skoda umyje ręce od wszelkich problemów i kosztów z naprawą :oops:

Awatar użytkownika
Bomber
Posty: 97
Rejestracja: 05 kwie 2018, 23:58
Lokalizacja: WAW
Samochód: Karoq 2,0 TDI 4x4 Style - sprzedany

Re: Karoq vs inne auto

Post autor: Bomber »

Jeżeli samochód przejechał 1km to pewnie paliwo było jeszcze zalane przez.....Skodę. Nie zmienia to faktu,że Skoda powinna bez zająknięcia wymienić silnik jak najszybciej a nie stwarzać problemy.
Pozdrawiam,

Bomber
Karoq 2,0 TDI 4x4 Style DSG

Awatar użytkownika
Carly_pl
Posty: 81
Rejestracja: 18 paź 2017, 13:23

Re: Karoq vs inne auto

Post autor: Carly_pl »

Nie chcę oczywiście ferować jakichkolwiek wyników, ale może Pani zalała złe paliwo (ropa zamiast benzyny) i to było przyczyną awarii? Sam gdy jeżdżę na zmianę dieselem i benzyną muszę się na stacji zastanawiać co zalać.

Poczekajmy na wyniki.

A co do tematu jakie auto jeśli nie Karoq, to rynek jest tak szeroki, a preferencje i potrzeby osób tak szerokie i różne, że można podać tutaj praktycznie dowolny model.

Miałem Klienta, który zaczynał poszukiwania od Karoqa, a po przejściu chyba z 15 różnych opcji skończył w Fordzie Mondeo. :)
Szukasz auta dla siebie? Zadzwoń, wynegocjujemy dobry rabat
608-870-520
Nie lubisz dzwonić? Pisz śmiało :)

Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: Karoq vs inne auto

Post autor: Kraq »

Carly_pl pisze: 22 maja 2018, 11:41 Nie chcę oczywiście ferować jakichkolwiek wyników, ale może Pani zalała złe paliwo (ropa zamiast benzyny) i to było przyczyną awarii? Sam gdy jeżdżę na zmianę dieselem i benzyną muszę się na stacji zastanawiać co zalać.

Poczekajmy na wyniki.

A co do tematu jakie auto jeśli nie Karoq, to rynek jest tak szeroki, a preferencje i potrzeby osób tak szerokie i różne, że można podać tutaj praktycznie dowolny model.

Miałem Klienta, który zaczynał poszukiwania od Karoqa, a po przejściu chyba z 15 różnych opcji skończył w Fordzie Mondeo. :)
Ale Skoda Karoq posiada system zabezpieczający przed zatankowaniem niewłaściwego paliwa (stacje paliw). Jeśli doszło do zatankowania olejem napędowym, to zostało to zrobione przy pomocy kanistra i to właśnie raczej w salonie. Nie podejrzewam, żeby klient przyjechał do salonu z własnym kanistrem z innym paliwem. A w salonie jak najbardziej było to możliwe, dużo samochodów, jeden diesel, inny benzyna, szybko, szybko i o pomyłkę bardzo łatwo. Pytanie, czy ktoś się przyzna do pomyłki, jeśli to rzeczywiście paliwo. Zrzucą winę na klienta, tak najprościej. A udowodnić błąd salonowi nie sposób.

Edycja: Jest nowe info o sprawie. Podobno sprawcą awarii jest tłok w silniku (!) po 11 km przebiegu. Ja zaczynam się bać tego samochodu. Z czego oni robią te silniki, z papieru?

mans
Posty: 544
Rejestracja: 26 lis 2017, 13:19
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Karoq vs inne auto

Post autor: mans »

Tak mi się przypomniało skoro Kolega wspomniał o "silnikach z papieru" :D
Poczytałem sobie ostatnio forum o Tiguanie i szczęka mi opadła dosłownie i w przenośni :o
Cała sprawa dotyczy Tiguana 2.0 TSI 22OKM DSG 7 o przebiegu 8tys km :oops:
Cyt..." Urwały się śruby trzymające łapę silnika w związku z tym silnik opadł uszkadzając wał napędowy i najprawdopodniej resztę z układu napędowego . Nie wiadomo czy reszta jest uszkodzona ponieważ w serwisie - porsche Rybnik - od tygodnia czekają na części i będą czekać jeszcze co najmniej tydzień . Nie wiadomo również czy śruby da się wykręcić z tej łapy czy trzeba będzie wstawić nowy silnik !!! Generalnie totalna masakra śruby podobno rozsypały się jakby były zrobione z papieru . Proponuje czym prędzej pojechać i sprawdzić w serwisach czy mocowanie silników w waszych allspacach jest Ok . Pozdrawiam "koniec cyt...
http://vw-clubpolska.pl/index.php/topic,4718.0.html
Ostatnio zmieniony 22 maja 2018, 18:02 przez mans, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Hetman72
Posty: 97
Rejestracja: 04 maja 2018, 12:27

Re: Karoq vs inne auto

Post autor: Hetman72 »

mans pisze: 22 maja 2018, 16:01 8000tys km :oops:
Przy takim przebiegu to się nie dziwie, że coś się urwało 8000tys = 8.000.000 --> który to już silnik był w tym samochodzie?
:mrgreen:
Seat ATECA FR 2.0 TSI DSG 4Drive Biały

ODPOWIEDZ