Karoq vs inne auto

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
oxis
Posty: 15
Rejestracja: 08 mar 2019, 9:03
Samochód: Octavia II, 1.9TDI

Re: Karoq vs inne auto

Post autor: oxis »

Tak, dokładnie - nie wiem kompletnie nic...



Sponsor

Re: Karoq vs inne auto

Sponsor


mans
Posty: 544
Rejestracja: 26 lis 2017, 13:19
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Karoq vs inne auto

Post autor: mans »

oxis pisze: 16 kwie 2019, 8:40 Dzwoniłem wczoraj do salonu i mimo, że od zamówienia minęły już 3 miesiące nadal nie ma żadnych informacji...
Tracę już cierpliwość.

Zastanawiam się czy nie wziąć Kii Sportage 1.6 T-GDI 177 KM.
Wyposażenie lepsze niż w Karoqu, a cena bardzo zbliżona.
Gdyby tylko nie to spalanie... (pewnie wyjdzie ok. 11-12l)

Niestety nie znajduję żadnych innych alternatyw (w cenie do 115k, z automatem i w benzynie, no i oczywiście w podobnym rozmiarze)...
@oxis mam ten sam problem :?
Wszedł właśnie nowy cennik na Sportage 2019 i pojawiła się też nowa wersja 1.6 T-GDI 177KM 7DCT 4X2 :o
Jestem właśnie po jazdach testowych i też się mocno zastanawiam nad Kia :?
To naprawdę kawał porządnego auta.Jezdziłem wersją ze skrzynią DCT 7 i ruszanie z miejsca to prawdziwa przyjemność.
O żadnym szarpaniu nie ma tutaj mowy.Jezdziłem wersją po FL i jest to obecnie naprawdę bardzo dopracowany samochód.Nic nie trzeszczy jak to ma miejsce w Skodzie a materiały są naprawdę ok 8-)

Wersja L jest już świetnie wyposażona w standardzie ;)

• Klimatyzacja automatyczna dwustrefowa z funkcją automatycznego odparowywania przedniej szyby
• Fotochromatyczne lusterko wewnętrzne z czujnikiem deszczu
• Przyciemniane szyby tylne, gniazdo do ładowania urządzeń przenośnych z tyłu
• Czujniki parkowania z przodu i z tyłu
• Elektryczna regulacja odcinka lędźwiowego fotela kierowcy
• Kia Navi System - system nawigacji satelitarnej z obsługą w języku polskim, zintegrowany z usługami Tom Tom, 7-letnim planem darmowej aktualizacji map, 7" kolorowym ekranem dotykowym
• Kia Smart Key - system otwierania i uruchamiania pojazdu bez użycia kluczyka, podświetlane klamki zewnętrzne
• Kia High Beam Assist (HBA) - funkcja automatycznego przełączania pomiędzy światłami drogowymi i mijania
• Kia Driver Attention Warning (DAW) - system ostrzegania o zmęczeniu kierowcy
• Kia Lane Keep Assist (LKA) - asystent utrzymania pasa ruchu
• Kia Speed Limit Assist (SLA) - system rozpoznawania znaków drogowych

A dodatkowo z pakietem Business Line Plus w promocji za 6tys.zł Kia ma wszystko co można sobie wymarzyć w samochodzie 8-)

 Światła do jazdy dziennej wykonane w technologii LED w stylistyce kostek lodu
 Światła mijania oraz drogowe wykonane w technologii LED, kierunkowskazy LED
 Tylne lampy wykonane w technologii LED
 Ozdobne listwy na zderzakach oraz progach w kolorze srebrnym Dodatkowo dla wersji Business Line Plus:
 Skórzana tapicerka foteli
 Elektryczna regulacja foteli przednich w 8 kierunkach
 Regulacja wysokości fotela pasażera
 Podgrzewana kierownica oraz fotele przednie z 3-stopniową regulacją
 Podgrzewana tylna kanapa
 Kia Navi System Plus - system nawigacji satelitarnej, 8" kolorowy, bezramkowy ekran dotykowy zintegrowany z usługami TomTom, obsługa w języku polskim, 7-letni plan darmowej aktualizacji map
 Zestaw audio firmy "JBL" z 8 głośnikami wraz z zewnętrznym wzmacniaczem i subwooferem, tuner cyfrowy DAB+

Dodatkowy atut tej marki to 7 lat gwarancji/ 150tys.km
Większość wersji dostępne praktycznie od ręki z placu w Polsce a czas oczekiwania na auto
zamówione do produkcji wynosi tylko 3 miesiące :o

https://www.kia.com/pl/sprzedaz/konfigurator/#/wersja

Obrazek

Obrazek

mans
Posty: 544
Rejestracja: 26 lis 2017, 13:19
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Karoq vs inne auto

Post autor: mans »


funtchomas
Posty: 56
Rejestracja: 25 lut 2019, 20:40
Samochód: VW T-Roc 2.0 TSI 4motion

Re: Karoq vs inne auto

Post autor: funtchomas »

W sumie zaskakuje mnie brak rozpatrywania jako alternatywy Kii Sportage. Cenowo, jakościowo, wyposażeniowo i gabarytowo to zbliżone samochody. Komfort jazdy również porównywalny. Jako zaletę postrzegam brak uszczelek "mechatych" na drzwiach, które potrafią mocno trzeszczeć. Oferta jest zarówno dla tych co nie chcą turbo jak i dla tych co chcą. Napęd na przód lub na 4 koła, skrzynie manualne i dwusprzęgłowe. Gdybym miał szerszy garaż :roll: to nie myślałbym o żadnym T-Rocu.
Podtrzymuję moje zdanie o Kii a na pewno wciąż uważam ją za godną alternatywę dla Karoqa. ;)

Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Karoq vs inne auto

Post autor: Shadoon »

Kia fajne auto, solidne jak na koreańską myśl, ale plastiki jednak słabszej jakości. Kokpit Sportage wygląda wg mnie taniej niż w Karoqu. Moja opinia.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka



Marcooo
Posty: 219
Rejestracja: 28 sty 2019, 19:06
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI 150 km 4x4

Re: Karoq vs inne auto

Post autor: Marcooo »

Ja przejechałem ok 300 km Karoqiem :) wcześniej miałem vw sportsvan 3 lata. Vw golf 5 lat . Vw polo . I powiem wam że jeździ się Karoq o wiele lepiej :) chyba to racja że to tiguan w nieco innej pokrywie:) moje zdanie:)

funtchomas
Posty: 56
Rejestracja: 25 lut 2019, 20:40
Samochód: VW T-Roc 2.0 TSI 4motion

Re: Karoq vs inne auto

Post autor: funtchomas »

Shadoon pisze: 16 kwie 2019, 20:01 Kia fajne auto, solidne jak na koreańską myśl, ale plastiki jednak słabszej jakości. Kokpit Sportage wygląda wg mnie taniej niż w Karoqu. Moja opinia.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
Też byłem fanem macania plastików, ale mi przeszło. Raz, że w moim obecnym samochodzie są twarde jak skała a dwa, że po przejechaniu się nim- w ogóle mi one nie przeszkadzają i absolutnie nie zwracam na nie uwagi. Na mnie Kia sprawiła wrażenie solidniejszej od Karoqa

Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Karoq vs inne auto

Post autor: Shadoon »

funtchomas pisze:
Shadoon pisze: 16 kwie 2019, 20:01 Kia fajne auto, solidne jak na koreańską myśl, ale plastiki jednak słabszej jakości. Kokpit Sportage wygląda wg mnie taniej niż w Karoqu. Moja opinia.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
Też byłem fanem macania plastików, ale mi przeszło. Raz, że w moim obecnym samochodzie są twarde jak skała a dwa, że po przejechaniu się nim- w ogóle mi one nie przeszkadzają i absolutnie nie zwracam na nie uwagi. Na mnie Kia sprawiła wrażenie solidniejszej od Karoqa
Gdy widzę ładne tworzywo to kwiczę, a oczy mi świecą jak znicze... ;-)


Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


mans
Posty: 544
Rejestracja: 26 lis 2017, 13:19
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Karoq vs inne auto

Post autor: mans »

Shadoon pisze: 16 kwie 2019, 20:01 Kia fajne auto, solidne jak na koreańską myśl, ale plastiki jednak słabszej jakości. Kokpit Sportage wygląda wg mnie taniej niż w Karoqu. Moja opinia.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
Deska rozdzielcza w Skodzie Karoq to trochę inny świat niż ta w Sportage a górna jej częśc zrobiona jest zdecydowanie z lepszej jakości materiału niż ta w Kia ale na tym przewaga Skody się niestety kończy :o
Cała reszta wnętrza czyli twarde plastiki ,przeszycia foteli i inne detale przemawiają zdecydowanie na korzyść Sportage.Czekałem godzinę na jazdę testową to sobie dokładnie wszystko "obmacałem" :lol:
Zaskoczeniem jak dla mnie w tym modelu jest grubość blachy.
Przednia i tylna maska oraz drzwi przy ich otwieraniu są wyjątkowo ciężkie i przez te elementy Kia sprawia wrażenie pancernego wręcz auta :shock:
Potwierdza to waga podstawowej wersji Sportage, która z najsłabszym silnikiem 1.6 GDI 130KM wynosi 1415kg a wersja 1.6 T-GDI 177KM 7DCT 4X4 waży aż 1560kg :shock:
Całości dopełniają miękkie w dotyku plastiki we wnękach drzwi
gdzie znajdują się uchwyty do ich zamykania a głupi dotykowy ekran od navi nie palcuje się tak jak ten w Karoqu ;)
To wszystko to niby szczegóły ale dla mnie właśnie diabeł w nich tkwi ;)



Nowy Sportage w bezpośrednim kontakcie pozytywnie zaskakuje
szczególnie swoją wysoką jakością wykonania i bardzo bogatym wyposażeniem :(
Skoda wypada na tym tle niestety gorzej i w bezpośrednim porównaniu sprawia wrażenie auta budżetowego :(
Po prostu wsiadając do Kia mamy wrażenie auta z wyższej klasy niż Skoda 8-)
Ostatnio zmieniony 17 kwie 2019, 9:19 przez mans, łącznie zmieniany 5 razy.

Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: Karoq vs inne auto

Post autor: Kraq »

mans pisze: 17 kwie 2019, 8:44
Shadoon pisze: 16 kwie 2019, 20:01 Kia fajne auto, solidne jak na koreańską myśl, ale plastiki jednak słabszej jakości. Kokpit Sportage wygląda wg mnie taniej niż w Karoqu. Moja opinia.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
Deska rozdzielcza w Skodzie Karoq to trochę inny świat niż ta w Sportage a górna jej częśc zrobiona jest zdecydowanie z lepszej jakości materiału niż ta w Kia ale na tym przewaga Skody się niestety kończy :o
Cała reszta wnętrza czyli twarde plastiki ,przeszycia foteli i inne detale przemawiają zdecydowanie na korzyść Sportage.Czekałem godzinę na jazdę testową to sobie dokładnie wszystko "obmacałem" :lol:
Zaskoczeniem jak dla mnie w tym modelu jest grubość blachy.Przednia maska czy drzwi są wyjątkowo ciężkie i przez te elementy Kia sprawia wrażenie pancernego wręcz auta :shock:
Całości dopełniają miękkie w dotyku plastiki we wnękach drzwi
gdzie znajdują się uchwyty do ich zamykania 8-)



To wszystko sprawia, że nowy Sportage w bezpośrednim kontakcie pozytywnie zaskakuje
swoją wysoką jakością wykonania :(
Skoda wypada na tym tle niestety dużo gorzej i w bezpośrednim porównaniu sprawia takie wrażenie auta budżetowego :(
Plastiki na drzwiach Karoqa to tragedia, gdy popatrzymy na wykończenie drzwi u konkurencji. Na takich elementach nie powinni oszczędzać. Karoq to nie Fabia. Zastanawiam się po co zamawiać lepsze audio czyli Canton System skoro te boczki trzeszczą niemiłosiernie w czasie odsłuchu. Nie ma w tym żadnej logiki dla mnie. Producent też to powinien wiedzieć. Już pisałem o tym, lepsze plastiki na drzwiach są nawet w Octavii. Karoq jest przecież droższym samochodem.

ODPOWIEDZ