Tsi czy Tdi

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
Konik
Posty: 5
Rejestracja: 23 sty 2018, 11:58

Tsi czy Tdi

Post autor: Konik »

Robie duże przebiegi rocznie około 30 tyś km. Napiszcie wasze spalanie w silnikach tsi 150km



Sponsor

Tsi czy Tdi

Sponsor


Awatar użytkownika
Bomber
Posty: 97
Rejestracja: 05 kwie 2018, 23:58
Lokalizacja: WAW
Samochód: Karoq 2,0 TDI 4x4 Style - sprzedany

Re: Tsi czy Tdi

Post autor: Bomber »

To nie są duże przebiegi :) Skalkuluj TSI vs TDI ale wyjdzie ci ,że przy tych przebiegach (przy założeniu ,że auto ma służyć ok 5 lat) będzie się bardziej opłacało TSI . Przewaga TDI (2,0) jest taka ,że tam masz 4x4 a w 1,5 TSI będziesz musiał na 4x4 poczekać...
Pozdrawiam,

Bomber
Karoq 2,0 TDI 4x4 Style DSG

PanPyś
Posty: 44
Rejestracja: 13 mar 2018, 19:10
Samochód: Karoq 1.5 TSI DSG Style MY2019

Re: Tsi czy Tdi

Post autor: PanPyś »

Ja bym to rozwinął, przewaga TDI nad TSI jest taka że TDI da się kupić w tym roku ;).

Awatar użytkownika
Bomber
Posty: 97
Rejestracja: 05 kwie 2018, 23:58
Lokalizacja: WAW
Samochód: Karoq 2,0 TDI 4x4 Style - sprzedany

Re: Tsi czy Tdi

Post autor: Bomber »

Hehe - to prawda - nawet w 2 m-ce od konfiguracji :)
Pozdrawiam,

Bomber
Karoq 2,0 TDI 4x4 Style DSG

Konik
Posty: 5
Rejestracja: 23 sty 2018, 11:58

Re: Tsi czy Tdi

Post autor: Konik »

Auto będzie u mnie pewnie do 10 lat więc tsi do tej pory pogubi korbowody . napęd 4x4 skrzynia manualna.

Mariusz
Posty: 34
Rejestracja: 26 kwie 2018, 20:23

Re: Tsi czy Tdi

Post autor: Mariusz »

Tez sie zastanawialem i po rozmowie z dealerem ktory poqoedzial, ze jak robie krotkie dystanse ale duzo jezdze to i tak tsi bo w tdi murowane ze filtr bedzie aie zapychal

MichalO
Posty: 29
Rejestracja: 14 kwie 2018, 18:02
Samochód: Skoda Karoq 1.5TSI manual

Re: Tsi czy Tdi

Post autor: MichalO »

W moim przypadku (1.5TSI manual) średnie spalanie to 7.8l/100km. Takie spalanie osiągam przy średniej prędkości 35km/h (dane z komputera). Jeżdżę głownie z i do pracy odcinki ok. 10 km. Jest to trasa po obrzeżach miasta. Należy pamiętać, że samochód jeszcze się dociera (ma ok. 2100 km na liczniku). Uważam, że gdyby takie spalanie się utrzymało, to był bym zadowolony.

Awatar użytkownika
Bomber
Posty: 97
Rejestracja: 05 kwie 2018, 23:58
Lokalizacja: WAW
Samochód: Karoq 2,0 TDI 4x4 Style - sprzedany

Re: Tsi czy Tdi

Post autor: Bomber »

Mariusz pisze: 23 maja 2018, 17:57 Tez sie zastanawialem i po rozmowie z dealerem ktory poqoedzial, ze jak robie krotkie dystanse ale duzo jezdze to i tak tsi bo w tdi murowane ze filtr bedzie aie zapychal
Na wyłącznie krótkie dystanse diesel się nie nadaje. Czasami trzeba go "przegnać" po ekspresówce :)
Pozdrawiam,

Bomber
Karoq 2,0 TDI 4x4 Style DSG

Darek
Posty: 131
Rejestracja: 25 sty 2018, 12:46

Re: Tsi czy Tdi

Post autor: Darek »

W wątku o filtrze DPF dla benzyny przytoczyłem informacje z forum Kodiaka. Filtr GPF w dieslu nie wymaga już przepalania długą jazdą. Komputer pokazuje aktualne zużycie i włącza wypalanie podczas normalnej jazdy.

Mnie od diesla odstraszają plany ograniczenia ruchu tych aut w centrach miast. Jeśli ktoś planuję zakup na 10 lat, to wszystkiego można się spodziewać. Już mi się raz zdarzyło, że musiałem wjechać do centrum za zachodnią granicą. Dobrze, że miałem auto na benzynę.

Awatar użytkownika
Carly_pl
Posty: 81
Rejestracja: 18 paź 2017, 13:23

Re: Tsi czy Tdi

Post autor: Carly_pl »

Pokazuje zużycie, włącza wypalanie, ale na pewnym etapie filtr może się tak zapchać, że wypalanie podczas normalnej jazdy nie będzie możliwe. Wtedy albo droga ekspresowa, albo serwis i wypalanie serwisowe...
Szukasz auta dla siebie? Zadzwoń, wynegocjujemy dobry rabat
608-870-520
Nie lubisz dzwonić? Pisz śmiało :)

ODPOWIEDZ