Opony całoroczne

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Opony całoroczne

Post autor: Shadoon »

c#Hunter pisze:Ostatecznie zdecydowałem się na Goodyear vector 4 season G2. Z lektury licznych testów wynika że zasadniczo są jak niezłe zimówki plus sporo lepsze na mokrym. Oczywiście w upale odstają od dobrych letnich ale jak pisałem zamierzam ich używać jako zimówek. No chyba, że się okażą tak dobre jak wszyscy piszą, potestuje się ;) Tak czy siak mam mieć białe auto więc zapewne i tak będzie lepiej wyglądać na czarnych alu 17" niż na srebrnych 18" ze style...
18" felgi fabryczne są bardzo przyzwoite.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka




Sponsor

Re: Opony całoroczne

Sponsor


c#Hunter
Posty: 510
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Opony całoroczne

Post autor: c#Hunter »

Shadoon pisze: 22 sty 2019, 16:46 18" felgi fabryczne są bardzo przyzwoite.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
Mi tylko kolor chodziło, że srebrne, nawet najładniejsze średnio pasują do białego koloru. No i niestety nie ma na nie żadnych u nas dostępnych opon całorocznych ;)

Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Opony całoroczne

Post autor: Shadoon »

c#Hunter pisze:
Shadoon pisze: 22 sty 2019, 16:46 18" felgi fabryczne są bardzo przyzwoite.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
Mi tylko kolor chodziło, że srebrne, nawet najładniejsze średnio pasują do białego koloru. No i niestety nie ma na nie żadnych u nas dostępnych opon całorocznych ;)
W białej "Karocy" fakt, czarne felgi wyglądają zacnie

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


abedul
Posty: 74
Rejestracja: 15 lip 2021, 10:40
Samochód: 2.0 TDI 4x4

Re: Opony całoroczne

Post autor: abedul »

Aktualnie stanalem przed dylematem, jako ze w czerwcu czeka mnie przeglad, a aktualne goodyearki z tylu maja 2 mm a z przodu juz troche mniej, kupna nowego kompletu.

od razu odpowiedz na pytanie - taki profil jest po 78000km i jezdzie w alpejskich zimach i hiszpanskim sloncu (plus normalna pogoda tez)

znalazlem takie cudo
Pirelli Cinturato All Season SF2 w Rozmiarze 215/55/R17
https://www.pirelli.com/tyres/pl-pl/sam ... sealinside

i teraz pytanie do kolegow i kolezanek:
ktos uzywal ? wie z wlasnego doswiadczenia czy warto czy nie ?

Maja wyzszy indeks nosnosci i predkosci niz homologowane/fabryczne goodyeary czyli w teorii auto powinno byc bardziej stabilne i lepiej reagowac np z obciazeniem itp

maja warstwe samouszczelniajaca co tez jest pewnym plusem i to nie jest normalny run flat

wg etykiety:
* sa chíchsze niz goodyeary
* sa o klase wyzej jezeli chodzi o ekonomie

pytanie czy sa minusy ktore przewyzza powyzsze plusy (no i sa tansze niz goodyeary o pare groszy)

ktos cos widzial? ktos cos wie? jak to z tymi oponami ?

c#Hunter
Posty: 510
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Opony całoroczne

Post autor: c#Hunter »

JAk chcesz całoroczne to bym zaufał wielkiej trójcy bo mają w tym doświadczenie - GoodYear, Continental, Micheline. JA teraz jeżdżę na GoodYear Vectro4Season Gen2. Po przejechaniu 40k km zasuwały w tą zimę jak złe w górach. Miałem kupować inne bo w testach te Vectory zawsze przeciętne ale z tego co ludzie piszą, w testach nie widać jak opona się zachowuje po tylu k km. Dlatego teraz znowu kupie Vectory bo wiem, że nawet po 40k km idą po śniegu jak zimówki. Niestety, (albo stety) mam też letnie i na ciepłym asfalcie Vectory latem są zdecydowanie słabsze. Każdy by poczuł różnicę. Da się jeździć ale nie ma się co oszukiwać, w lato letnie opony to jest inna klasa przyczepności. Trzeba to mieć na uwadze. Jak dwa lata temu ruszyłem latem w Europe to zmieniłem Vectory na fabryczne 18" Bridgestony i absolutnie nie żałowałem. Wniosek z tego taki że jak ktoś jeździ głównie po mieście i tak ~10k km rocznie to absolutnie polecam całoroczne. Jak się zasuwa po 20k+ km rocznie to brać Vectory jako zimówki i do tego typowo letnie na lato. Dla typowych zimówek nie widzę sensu w PL. Nie oszukujmy się, głównie jest mokro zimą i tu Vectory zamiatają zimówki.

abedul
Posty: 74
Rejestracja: 15 lip 2021, 10:40
Samochód: 2.0 TDI 4x4

Re: Opony całoroczne

Post autor: abedul »

Dzieki za odpowiedz, jak pisalem wyzej jestem po prawie 80000 km na goodyearach, jezdzac po alpach w zime i w lato po hiszpanii. I poza tym ze sa troche glosne to z nimi problemow nie mam.
Jakbym jezdzil tylko w promieniu 100 km od domu to by nie bylo problemu i bralbym je znowu. Ale (jak mam wypakowywac caly bagaznik na trasie zeby kolo zmienic) … tak nie jest i wole miec dodatkowy spokoj z samouszczelniajaca sie opona

Dlatego tez padlo moje pytanie czy ktos wie z czym sie to je, czy to dziala i czy warto. I tak rozne jutuby zachwalajace juz widzialem, dlatego pytam o wasze doswiadczenie :)

abedul
Posty: 74
Rejestracja: 15 lip 2021, 10:40
Samochód: 2.0 TDI 4x4

Re: Opony całoroczne

Post autor: abedul »

Jako ze ta opona jest w sumie w miare nowa, tym mysle ze malo kto ja mogl potestowac, dlatego tez zamowilem i przekaze informacje z uzytkowania

Co do pierwszych obserwacji
* dostalem opony "swieze" czyli DOT 4822 (wszystkie 4) - przy czym sklep twierdzil ze wiek ma byc do 36 miesiecy
* Nowy Bieznik ma 7,5 mm glebokosci - (brak profesjonalnego narzedzia do mierzenia - mierzone suwmiarka)


Obrazek
Obrazek


* warstwa uszczelniajaca wydaje sie nie byc na calej szerokosci bieznika - mniej wiecej pol centymetra z kazdej strony robi sie twardsza - lub tez ciensza, a moze tak ma byc


Obrazek


Reszta wrazen po montazu i testowej jezdzie - czyli koncowka czerwca

abedul
Posty: 74
Rejestracja: 15 lip 2021, 10:40
Samochód: 2.0 TDI 4x4

Re: Opony całoroczne

Post autor: abedul »

Odgrzeje troche temat bo dreczy mnie pytanie(tak pirelli zakldam w czerwcu dopiero)

Czy u was (uzytkownikow goodyear vector 4 seazons gen2)

Tez opony tylne zjezdzaja sie szybciej niz przednie?

Mianowicie tylne sa juz na znaczniku letnim bieznika a przednie jeszcze maja troche do tegoz znacznika

Jak to jest u was? Przejehane ok 80kkm

langolier
Posty: 249
Rejestracja: 10 lut 2023, 6:03
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Karoq 2023 1.5TSI, DSG, Style + dodatki

Re: Opony całoroczne

Post autor: langolier »

Raczej zapytaj innych użytkowników 4x4 niż konkretnych opon.

ODPOWIEDZ