Opony całoroczne

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
robson
Posty: 11
Rejestracja: 13 lip 2018, 16:38

Opony całoroczne

Post autor: robson »

Witam,
Od kilku lat jestem zwolennikiem opon całorocznych. W moim przypadku - Octavia 1,8T TSI , opony 205/55 R16 Nokian Weatherproof - sprawdzają się idealne przy naszych , ostatnio , ciepłych zimach. Czy ktoś może ma już jakieś doświadczenia z oponami całorocznymi w Karoq' u ? Koła : 18"



Sponsor

Opony całoroczne

Sponsor


PauLkr
Posty: 110
Rejestracja: 27 mar 2018, 15:08
Samochód: Skoda Karoq 1.5 DSG

Re: Opony całoroczne

Post autor: PauLkr »

Myślę podobnie, ale używam Goodyear 4Seasons. Niestety wychodzi na to że trzeba kupić felgi 17". Karoq ma bardzo nieszczęśliwy rozmiar opon pod 18" - mały wybór sezonowych i brak całorocznych.

robson
Posty: 11
Rejestracja: 13 lip 2018, 16:38

Re: Opony całoroczne

Post autor: robson »

Masz rację, niestety - mały wybór. Znalazłem tylko : Nokian Weatherproof 225/45 R18 i Michelin CrossClimate+ 225/45 R18 Wolałbym wyższy profil np.50 ale wtedy mniejsza szer. bieżnika 215 . Co zrobisz jak nic nie zrobisz, nic nie zrobisz ;)

c#Hunter
Posty: 510
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Opony całoroczne

Post autor: c#Hunter »

Wymyślił coś ktoś ciekawego. Te felgi dokładane do Style to masakra, wybór opon minimalny. Szkoda, że nie ma opcji założyć felg tańszych 17" na etapie zakupu. Co potem z tym zrobić jak na taki wynalazek jak te 18" może być problem znaleźć kupca.

miodzik
Posty: 15
Rejestracja: 10 sie 2018, 17:36
Lokalizacja: szczecin
Samochód: Skoda Karoq 1,6 cr tdi 115kM

Re: Opony całoroczne

Post autor: miodzik »

Cześć do tej pory byłem zwolennikiem opon letnich i zimowych aż 2 lata temu kolega zasugerował kupno tych opon
Goodyear 215 55 R17 94 V
VECTOR 4 SEASONS G2 opona całoroczna
więc przetestowałem w mniejszym autku i 14' kołami i powiem bylem zdumiony a jeżdżę w mieście po osiedlach i za miastem rocznie około 25000tyś km spisują się extra nigdy nie miałem problemu z wjazdem pod górę i zjazdem z góry .Opony są jak przyklejone do asfaltu dobrze odprowadzają wodę i błoto po śniegowe,nie są głośne .
Dotychczas jeżdziłem na oponach Kleber i je tez polecam bo są rewelacyjne ale skoro są opony całoroczne Goodyear i osobiście je testowałem to po co się męczyć z przekładaniem i kupowaniem drugich felg,naprawdę polecam tą oponę (można poczytać na forach)ja osobiście już mam zakupione i założę jak tylko odbiorę autko z salonu pozdrawiam miodzik

c#Hunter
Posty: 510
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Opony całoroczne

Post autor: c#Hunter »

miodzik pisze: 17 wrz 2018, 18:49 Cześć do tej pory byłem zwolennikiem opon letnich i zimowych aż 2 lata temu kolega zasugerował kupno tych opon
Goodyear 215 55 R17 94 V
VECTOR 4 SEASONS G2 opona całoroczna
więc przetestowałem w mniejszym autku i 14' kołami i powiem bylem zdumiony a jeżdżę w mieście po osiedlach i za miastem rocznie około 25000tyś km spisują się extra nigdy nie miałem problemu z wjazdem pod górę i zjazdem z góry .Opony są jak przyklejone do asfaltu dobrze odprowadzają wodę i błoto po śniegowe,nie są głośne .
Dotychczas jeżdziłem na oponach Kleber i je tez polecam bo są rewelacyjne ale skoro są opony całoroczne Goodyear i osobiście je testowałem to po co się męczyć z przekładaniem i kupowaniem drugich felg,naprawdę polecam tą oponę (można poczytać na forach)ja osobiście już mam zakupione i założę jak tylko odbiorę autko z salonu pozdrawiam miodzik
Tak tylko co zrobić z tymi 18" co są w fabrycznym wyposażeniu wersji Style... W salonie nie za bardzo mogą pomóc i pozostaje tylko sprzedać to ze spora stratą...

miodzik
Posty: 15
Rejestracja: 10 sie 2018, 17:36
Lokalizacja: szczecin
Samochód: Skoda Karoq 1,6 cr tdi 115kM

Re: Opony całoroczne

Post autor: miodzik »

Bym przemyślał sprawę a mianowicie,sprzedał ze stratą no żal ale już jakaś kasa wpadnie felgi 17' są tańsze i opony wielosezonowe są też tańsze.albo dogadać się ze sprzedawcą aby zamienili z innego nowego tzw,przekładka może pójdą na to bo przecież sami zamawiają auta do testów z 18'
Trzeba spróbować ;-)

c#Hunter
Posty: 510
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Opony całoroczne

Post autor: c#Hunter »

W USA są do kupienia takie pirelli Cinturato P7 All Season Plus w rozmiarze 215/50 R18 czyli jak do Style na fabrycznych felgach. Jest więc nadzieja że da radę to kiedyś u nas kupić...

c#Hunter
Posty: 510
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Opony całoroczne

Post autor: c#Hunter »

Odświeżam temat. Ponieważ jest ogólnie kłopot z nieszczęśliwym rozmiarem 18" dokupiłem drugi komplet felg 17" Tak więc temat opon całorocznych zrobił się otwarty. Mając dwa komplety felg wydaje się, że powinienem brać sezonowe i nie kombinować. Czytam jednak testy i topowe opony całoroczne jak Verdstein, Continental czy Goodyear są po prostu lepsze w okresach przejściowych. Zimówki wygrywają tylko na typowym śniegu, są zaś gorsze na mokrym czy odśnieżonym asfalcie.

Teraz pytanie, czy ktoś z was jeździ w warunkach miejskich, przeszedł z zimowych na całoroczne i odczuł spadek komfortu podróżowania?

c#Hunter
Posty: 510
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Opony całoroczne

Post autor: c#Hunter »

Ostatecznie zdecydowałem się na Goodyear vector 4 season G2. Z lektury licznych testów wynika że zasadniczo są jak niezłe zimówki plus sporo lepsze na mokrym. Oczywiście w upale odstają od dobrych letnich ale jak pisałem zamierzam ich używać jako zimówek. No chyba, że się okażą tak dobre jak wszyscy piszą, potestuje się ;) Tak czy siak mam mieć białe auto więc zapewne i tak będzie lepiej wyglądać na czarnych alu 17" niż na srebrnych 18" ze style...

ODPOWIEDZ