Czas oczekiwania na Karoqa

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
Kris19
Posty: 12
Rejestracja: 01 lis 2021, 17:47
Samochód: Skoda Karoq style 1.5TSI

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: Kris19 »

gos pisze: 16 lis 2021, 9:05 Czy ktoś zamawiał auto w czerwcu i ma jakieś wieści? Pytanie do Krisa czy Twoje auto będzie już po lifcie?
Nie, auta po lifcie będą 22r w pierwszym kwartale, to jest odpowiedz sprzedawcy.Ale ja bym za bardzo na to nie liczył,skoda posiada dożo pojazdów na placach zakładowych które musi sprzedać. Śkoda jako firma w moich oczach bardzo wiele straciła ne z powodu 1opóznien ,ale polityki informacyjnej klejenia. Dla Ciebie ważne jest kiedy pojazd wejdzie do produkcji tą informacje uzyskasz u dilera (system informacyjny Skody). Jeśli wóz zejdzie z produkcji, mają 3-4 tygodnie żeby dotarł do kraju.M kolega który zamawiał karoqa w tym samym terminie ,jednak jego zona zmieniała kolor i wyposażenie chyba 3 razy i ostatecznie zlecenie zostało przyjęte 15 czerwca ,wóz odbiera w tym tygodniu. życzę powodzenia i ciaśni sprzedawcę.



Sponsor

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Sponsor


Grzeg0rz65
Posty: 18
Rejestracja: 21 sie 2021, 11:03
Samochód: Skoda Karoq 1,5 Tsi 110kW

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: Grzeg0rz65 »

Witam. Auto zamówione 18.08. Będzie model przedliftowy. Do produkcji w styczniu.Według sprzedawcy wszystkie auta zamówienie do 30.11,do momentu prezentacji nowego poliftowego auta i ogłoszenia nowego cennika,będą produkowane w starej wersji. Pozdrawiam.

Romek2711
Posty: 4
Rejestracja: 16 paź 2020, 21:39
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: Romek2711 »

Jeszcze raz. Według danych koncernowych ( jestem pracownikiem koncernu Volkswagen a bliżej to fabryka Volkswagen Poznań) na tą chwilę wersja poliftowa Skody Karoq startuje w 9 KW 2022. Sam mam zamówioną następna Skodę Karoq produkcja w 5 KW 2022 i będzie to jeszcze obecna wersja.
Na tą chwilę nie ma żadnej pewności jak i co wyprodukują fabryki VW. Dostępności części, stan i możliwości produkcji są planowane na tydzień do przodu. Nie ma pewności co będzie się działo za dwa tygodnie w danej fabryce. Plan dla Skody Karoq jest taki jak podałem ale to nic pewnego. Takie czasy nastały. Rok temu jak kupowałem auto to przebierałem w ofertach. Rabat cennikowy plus rabat pracowniczy oznaczało auto za naprawdę dobrą cenę. Teraz nie ma w czym przebierać, żeby wyjść po kosztach to trzeba się naprawdę nagimnastykować. Jeszcze się udaje ale co będzie dalej?
Pozdrawiam.

coulomb
Posty: 21
Rejestracja: 28 sie 2021, 23:35
Samochód: Karoq Style 1.5 TSI

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: coulomb »

Mnie najbardziej irytuje brak jasnych informacji co do planów produkcyjnych wersji przed- i poliftowej. Całkowicie rozumiem, że ciężko podać datę produkcji danego egzemplarza samochodu, ale oczekiwałbym jasnych deklaracji do kiedy będą akceptowane zamówienia na wersję przedliftową. To jest po prostu decyzja marketingowa. Tutaj Skoda po prostu dała ciała.

Orientowałem się w sierpniu i sprzedawca twierdził, że to co się nie zdąży wyprodukować do końca roku będzie już poliftowe z większą ceną. Nie uwierzyłem w produkcję w 4 miesiące i wycofałem się z zakupu. Teraz może się okazać, że mógłbym mieć jednak wersję starszą, ale jeszcze w miarę wyposażoną w niewygórowanej cenie.
Teraz słyszę, że nowa wersja będzie najprawdopodobniej o około 8-10 tys. droższa, pomimo faktu, że co najmniej kilka elementów wyposażenia nie będzie dostępne. Czyli drożej za mniej funkcjonalności.

Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: Shadoon »

W grudniu się wyjaśni pewnie.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka


Kris19
Posty: 12
Rejestracja: 01 lis 2021, 17:47
Samochód: Skoda Karoq style 1.5TSI

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: Kris19 »

Panowie, zgadzam się z tezą ze Skoda dała ciała na całej linii i nadal daje du*y nie informując rzetelnie swoich klientów. Z opowieści salonu wynika ze brat Niemiec usiłuje podtrzymać swoją produkcje a siostra skoda dostaje to co pozostało. Jeśli chodzi o ceny to spokojnie, niektóre firmy nieznacznie obniżają ceny. Jest to zabieg marketingowy, jak i reklamy kodiaq. Ja czekam 8 miesiąc ,pojazd rzekomo jest w kraju , czekam na dokumenty i w tedy opiszę jaka wersja i co zawiera, bo tu też będą zmiany. ;) ;)

Kris19
Posty: 12
Rejestracja: 01 lis 2021, 17:47
Samochód: Skoda Karoq style 1.5TSI

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: Kris19 »

Romek2711 pisze: 22 lis 2021, 1:10 Jeszcze raz. Według danych koncernowych ( jestem pracownikiem koncernu Volkswagen a bliżej to fabryka Volkswagen Poznań) na tą chwilę wersja poliftowa Skody Karoq startuje w 9 KW 2022. Sam mam zamówioną następna Skodę Karoq produkcja w 5 KW 2022 i będzie to jeszcze obecna wersja.
Na tą chwilę nie ma żadnej pewności jak i co wyprodukują fabryki VW. Dostępności części, stan i możliwości produkcji są planowane na tydzień do przodu. Nie ma pewności co będzie się działo za dwa tygodnie w danej fabryce. Plan dla Skody Karoq jest taki jak podałem ale to nic pewnego. Takie czasy nastały. Rok temu jak kupowałem auto to przebierałem w ofertach. Rabat cennikowy plus rabat pracowniczy oznaczało auto za naprawdę dobrą cenę. Teraz nie ma w czym przebierać, żeby wyjść po kosztach to trzeba się naprawdę nagimnastykować. Jeszcze się udaje ale co będzie dalej?
Pozdrawiam.
To miło ze "pracownik VW" próbuje ratować renomę skody,ale to chyba sprzedawca powinien rzetelnie informować klienta. Skoda Polska nawet nie raczyła odpowiedzieć na maila, odpowiedział natomiast koncern VW w Poznaniu. Oczywiście znam sytuacje na rynku, ale tylko skoda tak traktuje klientów.

kamska
Posty: 74
Rejestracja: 24 paź 2021, 14:33
Lokalizacja: Bydgoszcz
Samochód: Karoq 2.0 TDI Sportline 2022r.

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: kamska »

Romek2711 pisze: 22 lis 2021, 1:10 Jeszcze raz. Według danych koncernowych ( jestem pracownikiem koncernu Volkswagen a bliżej to fabryka Volkswagen Poznań) na tą chwilę wersja poliftowa Skody Karoq startuje w 9 KW 2022. Sam mam zamówioną następna Skodę Karoq produkcja w 5 KW 2022 i będzie to jeszcze obecna wersja.
Na tą chwilę nie ma żadnej pewności jak i co wyprodukują fabryki VW. Dostępności części, stan i możliwości produkcji są planowane na tydzień do przodu. Nie ma pewności co będzie się działo za dwa tygodnie w danej fabryce. Plan dla Skody Karoq jest taki jak podałem ale to nic pewnego. Takie czasy nastały. Rok temu jak kupowałem auto to przebierałem w ofertach. Rabat cennikowy plus rabat pracowniczy oznaczało auto za naprawdę dobrą cenę. Teraz nie ma w czym przebierać, żeby wyjść po kosztach to trzeba się naprawdę nagimnastykować. Jeszcze się udaje ale co będzie dalej?
Pozdrawiam.
5KW 2022 i 9 KW 2022, rozumiem, ze to kalenderwoche po niemiecku zogodnie z VW operujecie w tym Poznaniu?

kamska
Posty: 74
Rejestracja: 24 paź 2021, 14:33
Lokalizacja: Bydgoszcz
Samochód: Karoq 2.0 TDI Sportline 2022r.

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: kamska »


kamska
Posty: 74
Rejestracja: 24 paź 2021, 14:33
Lokalizacja: Bydgoszcz
Samochód: Karoq 2.0 TDI Sportline 2022r.

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: kamska »

Po wczorajszej premierze FL zadzwoniłem dziś do Skody z zapytaniem o możliwość konfiguracji odmłodzonego modelu i o zgrozo pan mnie poinformował, że Karoq będzie trudno dostępny a na zamówienie trzeba będzie czekać ok 1 rok.
Jest piękny, ale ja się wycofuje.

Ma ktoś podobne info?

ODPOWIEDZ