Czas oczekiwania na Karoqa

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
Awatar użytkownika
Lucien
Posty: 180
Rejestracja: 22 lut 2018, 19:12
Lokalizacja: Śląsk
Samochód: VW Tiguan 2.0 TSI 4x4 190KM

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: Lucien »

U mnie produkcja tydzień 9, dostawa tydzień 11.



Sponsor

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Sponsor


root
Administrator
Posty: 327
Rejestracja: 30 lip 2017, 0:48
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: root »

Tak, od daty produkcji do odbioru ‒ ok. 2 tygodnie.
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Karoqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

elektrod
Posty: 157
Rejestracja: 20 lis 2017, 21:15

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: elektrod »

U mnie produkcja 3 tydzień stycznia, auto przyjechało do dealera 24 stycznia, a odbiór 30 stycznia

tborowsk
Posty: 120
Rejestracja: 24 lut 2018, 16:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: tborowsk »

Być może komuś się przyda ta informacja.

Dostałem dziś informację z salonu, że produkcja mojego samochodu została opóźniona z 16 na 18 tydzień ze względu na dołożoną opcję ogrzewania przedniej szyby.

Nie jest to informacja sprawdzona, bo podobno z importerem Skody trudno się porozumieć, ale wszystkie zamówienia salonu, które miały ogrzewaną szybę zostały poprzesuwane.

Awatar użytkownika
Lucien
Posty: 180
Rejestracja: 22 lut 2018, 19:12
Lokalizacja: Śląsk
Samochód: VW Tiguan 2.0 TSI 4x4 190KM

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: Lucien »


tborowsk pisze:... wszystkie zamówienia salonu, które miały ogrzewaną szybę zostały poprzesuwane.
Może będziecie mieć folię. Obrazek Mój mimo ogrzewanej szyby przyjechał o czasie.

tborowsk
Posty: 120
Rejestracja: 24 lut 2018, 16:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: tborowsk »

Wątpię, aby zmienili technologię.

Na dobrą sprawę nie jestem do końca przekonany, że chodzi o tę szybę, no ale przekazuję co usłyszałem :)

Darek
Posty: 131
Rejestracja: 25 sty 2018, 12:46

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: Darek »

To raczej problem z dostawcami komponentów do aut. Od stycznia ruszyła druga linia produkcyjna, ale kooperanci mogli niekoniecznie zwiększyć swoją produkcję. Z szybami, hakami itp. mogą się nie wyrabiać.

Przykładem może być moje auto z zamówioną tapicerką Alcantara. System zamówienie przyjął 23 stycznia 2018, ale termin narodzin nieznany. Na brytyjskim forum Karoq'a ktoś dobijał się w tej kwestii do centrali Skody i uzyskał odpowiedź, że auta będą sukcesywnie w tę tapicerkę wyposażane. Dostawca robi fotele praktycznie pod zamówienie.

Stąd też pewnie te przeskoki tygodni produkcji. Jak brakuje choćby jednego elementu z wyposażenia Waszego auta, to kontrolnie dają przesunięcie. Jak się nagle podzespół pojawi, to w drugą stronę.

tborowsk
Posty: 120
Rejestracja: 24 lut 2018, 16:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: tborowsk »

Jest pewnie tak jak piszesz.

Natomiast auto muszę odebrać do końca maja, bo do końca maja zdaję obecne auto.

Nie wiem teraz czy wyrzucić tę opcję grzanej szyby czy zostawić i zaryzykować, że wyprodukują w 18 tygodniu.

Islandermw
Posty: 61
Rejestracja: 29 paź 2017, 14:28
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI z DSG

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: Islandermw »

To ja też się „pochwalę” nowym terminem. Pierwotnie produkcja miała być pod koniec grudnia. Potem przesunięcie na koniec stycznia, a następnie na połowę marca. Info z dzisiaj - czerwiec :lol:

1.5 TSI Style + DSG + kilka dodatków.

Ponoć to nie kwestia grzanej szyby, a ogólnoeuropejski problem z dostępnością silników 1.5.

bartic
Posty: 135
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:55
Samochód: Skoda Karoq 1.5 tsi (manual)

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: bartic »

Taki mały update - z 23 wskoczyło na 21 tydzień (zamówienie 5.02). Ciekawe czy sie jeszcze zmieni?

ODPOWIEDZ