Czas oczekiwania na Karoqa

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
tborowsk
Posty: 120
Rejestracja: 24 lut 2018, 16:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: tborowsk »

Z racji, że termin realizacji mojego zamówienia zaczyna się wydłużać, a zależy mi na czasie, pojechałem dziś do salonu Seata obejrzeć Atecę z nadzieją, że można ją dostać szybciej. Generalnie nic z tego. Terminy produkcji 1.4 TSI DSG wahają się od 16 do 36 tygodnia.

W ogóle jak obejrzałem Atecę w środku, to pierwsze wrażenie było takie, że jest gorzej wykonana, niż Karoq. Plastiki gorszej jakości. Brak sprytnych gadżetów, które ma Skoda oraz chyba mniejszy bagażnik. Nie wiem jak robią to Czesi, ale z tego samego auta potrafią wycisnąć więcej :)

Zatem szybko mi przeszła myśl zmiany Karoqa na Atecę. Co więcej na niekorzyść Seata przemawia cena. Skonfigurowałem ze sprzedawcą podobną wersję wyposażenia do mojego Karoqa i auto cennikowo wyszło mi 10 tys. zł drożej. Dostałem symboliczne 3% rabatu i de facto auto po rabacie było droższe o 12 tys. zł, niż Skoda po rabacie.



Sponsor

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Sponsor


Awatar użytkownika
Lucien
Posty: 180
Rejestracja: 22 lut 2018, 19:12
Lokalizacja: Śląsk
Samochód: VW Tiguan 2.0 TSI 4x4 190KM

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: Lucien »


tborowsk pisze:
W ogóle jak obejrzałem Atecę w środku, to pierwsze wrażenie było takie, że jest gorzej wykonana, niż Karoq. Plastiki gorszej jakości. Brak sprytnych gadżetów, które ma Skoda oraz chyba mniejszy bagażnik.
Ja z tych samych pobudek wybrałem Skodę. Dodatkowo podstawowe fotele wydały mi się jakieś tandetne. Regionalny kierownik Seata przyjechał Atecą z podkładka na lędźwie, nie chciał komentować dlaczego.

michalw
Posty: 40
Rejestracja: 24 lut 2018, 18:30

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: michalw »

Też byłem oglądać Atecę i materiały są gorszej jakości niż w Karoqu - potwierdzam.
Fotele w Karoqu są świetne w Atecę z kolei już nie były takie wygodne. Sama pozycja za kierownicą też mam wrażenie jakaś gorsza - pewnie przez fotel.

root
Administrator
Posty: 327
Rejestracja: 30 lip 2017, 0:48
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: root »

Atekę robią w tej samej fabryce co Karoqa, więc nie ma co oczekiwać szybszych terminów… Jedyne co, to jest większa szansa na kupno samochodów od ręki, pewnie więcej ich stoi na placach dealerów niż Karoqów.
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Karoqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

matkis
Posty: 12
Rejestracja: 08 mar 2018, 11:00

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: matkis »

Na Atece czas oczekiwania jest dłuższy. Mi miesiac temu wyliczyli wrzesień. Wszystko przez problem z duża popularnoscia 1.4 tsi. Czas oczekiwania na Tiguana 1.4 to 9 msc i na dodatek centrala informuje że nie ma gwarancji że w ogóle będzie. To mnie sklonilo do Karoqa.

Awatar użytkownika
Carly_pl
Posty: 81
Rejestracja: 18 paź 2017, 13:23

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: Carly_pl »

Islandermw pisze: 20 mar 2018, 13:51 To ja też się „pochwalę” nowym terminem. Pierwotnie produkcja miała być pod koniec grudnia. Potem przesunięcie na koniec stycznia, a następnie na połowę marca. Info z dzisiaj - czerwiec :lol:

1.5 TSI Style + DSG + kilka dodatków.

Ponoć to nie kwestia grzanej szyby, a ogólnoeuropejski problem z dostępnością silników 1.5.
Z tego co mam informację od swoich dealerów to faktycznie jest problem z silnikami 1.5, nie tylko do Karoqa tylko ogólnie..
Szukasz auta dla siebie? Zadzwoń, wynegocjujemy dobry rabat
608-870-520
Nie lubisz dzwonić? Pisz śmiało :)

M a r c i n
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2018, 13:44
Lokalizacja: Kraków
Samochód: WRX STI 04', Corolla TS 02', Scala 19'

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: M a r c i n »

I 1.5 i 1.4...
Planujesz zakup samochodu?
Zapraszam poza forum 606987746
https://skodakrakow.otomoto.pl/
Dużo dostępnych!
Podkreślam!Każdy z moich postów to wyłącznie moja opinia. Nie jest to oficjalne stanowisko Skody ani salonu w którym pracuję.

Awatar użytkownika
Carly_pl
Posty: 81
Rejestracja: 18 paź 2017, 13:23

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: Carly_pl »

Według informacji, które mam od Dealerów Skody, to jest zamrożone zamawianie aut z silnikami 1,5 TSi i 1,4 TSI. Samochody z tymi silnikami można będzie zamawiać dopiero lipiec/sierpień.....
Szukasz auta dla siebie? Zadzwoń, wynegocjujemy dobry rabat
608-870-520
Nie lubisz dzwonić? Pisz śmiało :)

Poziomka
Posty: 26
Rejestracja: 23 paź 2017, 14:27

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: Poziomka »

A co z tymi, które zostały zamówione do dnia dzisiejszego sprzed tej informacji o wstrzymaniu zamówień?

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka


tborowsk
Posty: 120
Rejestracja: 24 lut 2018, 16:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: tborowsk »

Zapewne do tego czasu będą wypychać, to co mają w kolejce.

ODPOWIEDZ