Czas oczekiwania na Karoqa

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: Kraq »

Zamówiony 19.02. Wyprodukowany ok. 20.06. Dzisiaj odebrałem. 1.5TSI Style w manualu. Kolor brown magnetic. Jeszcze bez GPF. Mam nadzieję, że będę zadowolony. Ludzie się oglądają na ulicy. Wbrew opiniom niektórych osób, ładny jest i ma to coś w sobie.
Po pierwszych 6 km średnie spalanie 12,5l/100 :-)
Pod koniec lipca napiszę coś więcej.



Sponsor

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Sponsor


p690
Posty: 20
Rejestracja: 03 mar 2018, 19:39

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: p690 »

Doczekałem się :-)
Style 1.5 TSI DSG, Vario, Panorama i troche innych dodatków. Zamówiony 3.03, odebrany w Sobotę 30.06.
Wyprodukowany i dostarczony zgodnie z planem. Obecnie przejechane 128km, średnie spalanie 8.1
Pod koniec lipca opiszę pierwsze wrażenia ;-)
Obrazek

elektrod
Posty: 157
Rejestracja: 20 lis 2017, 21:15

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: elektrod »

Kraq pisze: 02 lip 2018, 22:45 Zamówiony 19.02. Wyprodukowany ok. 20.06. Dzisiaj odebrałem. 1.5TSI Style w manualu. Kolor brown magnetic. Jeszcze bez GPF. Mam nadzieję, że będę zadowolony. Ludzie się oglądają na ulicy. Wbrew opiniom niektórych osób, ładny jest i ma to coś w sobie.
Po pierwszych 6 km średnie spalanie 12,5l/100 :-)
Pod koniec lipca napiszę coś więcej.
Gratuluję wyboru koloru :). Kolejny brown magnetic na forum

Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: Kraq »

Dostępność silników benzynowych (norma WLTP) w Karoqu w 2018 roku

https://www.briskoda.net/forums/uploads ... 4a8435.png

Znalazłem jeszcze jedną ciekawostkę (nie wiem, czy prawdziwa), ale podobno dla silnika 1,6 Diesel (po wejściu normy WLTP) nie będzie można zamówić fabrycznego haka, ani go później domontować.

michjed
Posty: 201
Rejestracja: 24 kwie 2018, 22:06
Samochód: Skoda Karoq Style 1,5 TSI DSG

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: michjed »

Jarek pisze:Witam, koledzy po jakim czasie od złożenia zamówienia otrzymujecie od dealera informację o planowanym terminie odbioru?
Ja dostałem grubo po miesiącu i sprawdził się. Mój kolega, który zamawiał 3-4 dni po mnie czekał zdecydowanie dłużej ..... i kupił coś innego .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Była srebrna Octavia II Fl Combi Style 1,4 TSI. Obecnie czarny Karoq Style 1,5 TSI+DSG i srebrna Fabia III Style 1,2 TSI+DSG

p690
Posty: 20
Rejestracja: 03 mar 2018, 19:39

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: p690 »

Jarek pisze: 04 lip 2018, 12:03 Witam, koledzy po jakim czasie od złożenia zamówienia otrzymujecie od dealera informację o planowanym terminie odbioru?
Ja dostałem info o planowanym tarminie produkcji kilka dni po złożeniu zamówienia. Zaraz po wyprodukowaniu autko pojechało do Poznania i wciągu kilku następnych dotarło do krakowa i było gotowe do odbioru.

Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: Kraq »

Jarek pisze: 04 lip 2018, 12:30
Kraq pisze: 02 lip 2018, 22:45 Zamówiony 19.02. Wyprodukowany ok. 20.06. Dzisiaj odebrałem. 1.5TSI Style w manualu. Kolor brown magnetic. Jeszcze bez GPF. Mam nadzieję, że będę zadowolony. Ludzie się oglądają na ulicy. Wbrew opiniom niektórych osób, ładny jest i ma to coś w sobie.
Po pierwszych 6 km średnie spalanie 12,5l/100 :-)
Pod koniec lipca napiszę coś więcej.
Witam, zamówiłeś 19 lutego, a kiedy otrzymałeś informację od dealera o planowanym terminie odbioru (po ilu dniach licząc od dnia zamówienia)?
2-3 dni.
Pierwszy planowany termin produkcji koniec maja 2018, po zmianie terminu koniec czerwca 2018.

M a r c i n
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2018, 13:44
Lokalizacja: Kraków
Samochód: WRX STI 04', Corolla TS 02', Scala 19'

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: M a r c i n »

Kraq pisze: 15 cze 2018, 9:48
Darek pisze: 13 cze 2018, 23:12 Karoq Style 1.5 TSI DSG z dodatkami
opóźniacze: tapicerka Alcantara.
Alcantara zastanie zastąpiona przez tapicerkę Suede, czyli zamszową.
Tapicerka nazywa się Suedia. I nie jest ona zamszem. Jest to nic innego jak mikrofazowy materiał obiciowy Suedine. http://dekorium.pl/tkaniny-obiciowe/16- ... ofaza.html
Planujesz zakup samochodu?
Zapraszam poza forum 606987746
https://skodakrakow.otomoto.pl/
Dużo dostępnych!
Podkreślam!Każdy z moich postów to wyłącznie moja opinia. Nie jest to oficjalne stanowisko Skody ani salonu w którym pracuję.

Mariusz
Posty: 34
Rejestracja: 26 kwie 2018, 20:23

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: Mariusz »

Ja zamawialem koniec kwietnia i cisza... chyba zdecyduje sie na XV lub 3008

Darek
Posty: 131
Rejestracja: 25 sty 2018, 12:46

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: Darek »

M a r c i n pisze: 04 lip 2018, 19:12
Tapicerka nazywa się Suedia. I nie jest ona zamszem. Jest to nic innego jak mikrofazowy materiał obiciowy Suedine. http://dekorium.pl/tkaniny-obiciowe/16- ... ofaza.html
M a r c i n, jesteś pewien, że to jest dokładnie ta tapicerka? Cytujesz informację z forum Kodiaq'a, ale tam też nikt tego nie potwierdził. Suedię porównano tam do materiału na ręczniki, ale wody to raczej ona nie przyjmie.

Pisałem wyżej, że Alcantara to nie zamsz, tylko syntetyk składający się z poliestru i poliuretanu. To też jest mikrofaza, czyli materiał zbudowany z mikrowłókien.

Suedia, według zapewnień Skody, jest materiałem równoważnym. Zresztą Alcantara występuje w Japonii pod nazwą Ecsaine, a w USA jako Ultrasuede.

Żywo zainteresowany jestem tym materiałem, który jako jedyny element każe mi czekać na auto 9 miesięcy. Czyli wcześniaka nie będzie. Oby tylko ciąża nie była przenoszona. I tak już dostaję na pępkowe filtr GPF i certyfikat WLTP.

Proponowałem wcześniej kontynuowanie wypowiedzi w wątku o tapicerce:

viewtopic.php?f=22&t=51

ODPOWIEDZ