Czas oczekiwania na Karoqa

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
hygge
Posty: 76
Rejestracja: 15 sty 2018, 14:00

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: hygge »

Kwestia terminów produkcji to jest jakaś czarna magia. Ja również zamawiałem auto na początku września w wersji Style 1.5 TSI DSG z kilkoma dodatkami (szklany dach, kamera cofania, skladane oparcie fotela pasażera) i na temat terminu produkcji nie ma żadnej informacji...



Sponsor

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Sponsor


Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: Shadoon »

hygge pisze:Kwestia terminów produkcji to jest jakaś czarna magia. Ja również zamawiałem auto na początku września w wersji Style 1.5 TSI DSG z kilkoma dodatkami (szklany dach, kamera cofania, skladane oparcie fotela pasażera) i na temat terminu produkcji nie ma żadnej informacji...
Podobnie. Zero informacji. Jeszcze teraz sie okazalo ze zamiast Pol-Motu w W-wie gdzie bylo zamawiane jest Porsche Inter Auto (przejecie czesci firmy).

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


c#Hunter
Posty: 510
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: c#Hunter »

Shadoon pisze: 27 gru 2018, 13:10 Podobnie. Zero informacji. Jeszcze teraz sie okazalo ze zamiast Pol-Motu w W-wie gdzie bylo zamawiane jest Porsche Inter Auto (przejecie czesci firmy).

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
W tej samej firmie zamawialiśmy ;)

Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: Shadoon »

c#Hunter pisze:
Shadoon pisze: 27 gru 2018, 13:10
hygge pisze:Kwestia terminów produkcji to jest jakaś czarna magia. Ja również zamawiałem auto na początku września w wersji Style 1.5 TSI DSG z kilkoma dodatkami (szklany dach, kamera cofania, skladane oparcie fotela pasażera) i na temat terminu produkcji nie ma żadnej informacji...
Podobnie. Zero informacji. Jeszcze teraz sie okazalo ze zamiast Pol-Motu w W-wie gdzie bylo zamawiane jest Porsche Inter Auto (przejecie czesci firmy).

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
W tej samej firmie zamawialiśmy ;)
I rozumiem, że Porsche Inter Auto przy Połczyńskiej finalizuje temat? Oficjalnie nie było żadnej korespondencji ze przejmują zamówienie. Tylko mail w sprawie danych osobowych.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


mans
Posty: 544
Rejestracja: 26 lis 2017, 13:19
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: mans »

c#Hunter pisze: 27 gru 2018, 12:10 Teraz mam dysonans emocjonalny bo z jednej strony się ciesze a z drugiej trochę lipa odebrać samochód w styczniu i mieć od razu roczny :/
Polakowi to naprawdę trudno dogodzić :?
Tak zle i tak niedobrze ;)

Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: Shadoon »

Shadoon pisze:
c#Hunter pisze:
Shadoon pisze: 27 gru 2018, 13:10 Podobnie. Zero informacji. Jeszcze teraz sie okazalo ze zamiast Pol-Motu w W-wie gdzie bylo zamawiane jest Porsche Inter Auto (przejecie czesci firmy).

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
W tej samej firmie zamawialiśmy ;)
I rozumiem, że Porsche Inter Auto przy Połczyńskiej finalizuje temat? Oficjalnie nie było żadnej korespondencji ze przejmują zamówienie. Tylko mail w sprawie danych osobowych.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
Dziś akurat przyszla korespondencja. Do podpisu i odesłania zgoda na realizację zamówienia już przez Porsche Inter Auto, na dotychczasowych warunkach.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
M_Kurak
Posty: 28
Rejestracja: 28 paź 2018, 8:22
Samochód: Skoda Karoq 1,5

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: M_Kurak »

hygge pisze: 27 gru 2018, 13:01 Kwestia terminów produkcji to jest jakaś czarna magia. Ja również zamawiałem auto na początku września w wersji Style 1.5 TSI DSG z kilkoma dodatkami (szklany dach, kamera cofania, skladane oparcie fotela pasażera) i na temat terminu produkcji nie ma żadnej informacji...
Ja zamówiłem pod koniec sierpnia i niestety zero informacji o terminie produkcji. Nie do zaakceptowania są zasady wprowadzania do realizacji poszczególnych zamówień. Niestety odbijasz się jak od muru stawiając pytania o termin.
"Wielki" może dużo. Klient mimo, że płaci gotówką swojego życia jest prochem, w tej machinie jest śmieciem - niestety taka jest prawda, bo nikt z pionu dealerskiego nie da konkretnej informacji o kryteriach ustalania kolejki realizacji zamówień.
Czy Skodzie nie zależy na klientach??

Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: Shadoon »

M_Kurak pisze:
hygge pisze: 27 gru 2018, 13:01 Kwestia terminów produkcji to jest jakaś czarna magia. Ja również zamawiałem auto na początku września w wersji Style 1.5 TSI DSG z kilkoma dodatkami (szklany dach, kamera cofania, skladane oparcie fotela pasażera) i na temat terminu produkcji nie ma żadnej informacji...
Ja zamówiłem pod koniec sierpnia i niestety zero informacji o terminie produkcji. Nie do zaakceptowania są zasady wprowadzania do realizacji poszczególnych zamówień. Niestety odbijasz się jak od muru stawiając pytania o termin.
"Wielki" może dużo. Klient mimo, że płaci gotówką swojego życia jest prochem, w tej machinie jest śmieciem - niestety taka jest prawda, bo nikt z pionu dealerskiego nie da konkretnej informacji o kryteriach ustalania kolejki realizacji zamówień.
Czy Skodzie nie zależy na klientach??
Ma ich tylu, że nie chce się już jej tak starać widać...

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


WiMa
Posty: 13
Rejestracja: 21 gru 2018, 22:25
Samochód: Skoda Karoq 1.6 TDI SCR black magic

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: WiMa »

Ja zamówiłem diesla (bo miał być w ciągu 2 m-cy) 6 października, podobno zszedł z produkcji w pierwszym tygodniu grudnia. Niestety ostatnie fakturowania dealer miał 21 grudnia a mojego autka jeszcze nie dostarczono. Wg zapewnień sprzedawcy prawdopodobnie ma być w nowym roku tj. cztery miesiące od zamówienia.
Pozdrawaim

Awatar użytkownika
M_Kurak
Posty: 28
Rejestracja: 28 paź 2018, 8:22
Samochód: Skoda Karoq 1,5

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: M_Kurak »

Jarek pisze: 28 gru 2018, 22:16 Na czas realizacji zamówienia wpływ ma bardzo dużo czynników, z których my nie zdajemy sobie sprawy. Złożenie zamówienia na auto u delera nie oznacza z marszu jego realizacji przez fabrykę. Podstawową kwestią jest dostępność poszczególnych części np: szklanego dachu. Każde zamówienie jest zatwierdzone do realizacji dopiero wtedy gdy terminy dostaw części zostaną potwierdzone. Druga kwestią jest fakt iz w produkcję"wrzucane są" partie aut o zbliżonych konfiguracjach. Nikt z planowania produkcji nie zatwierdzi do realizacji jednego auta na "pełnym wypasie". Do tego dochodzi jeszcze spore opóźnienia w wielu fabrykach związane z nową homologacją, gdyż wyprodukowane już auta muszą ponownie przejść całą procedurę pomimo faktu iż mogłyby być wysłane do klienta.
Nareszcie ktoś kompetentny zabrał głos - wyjaśnił na czym polega problem.
Jarek widzi mi się, że masz sporą wiedzę w zakresie realizacji zamówień. Czy jest szansa, że coś "drgnie" w roku 2019 a zamawiającego potraktuje się z należną mu powagą i godnością. Klient nie oczekuje "kłaniania się w pas" - oczekuje jedynie rzetelnej informacji.

ODPOWIEDZ