Czas oczekiwania na Karoqa

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
hygge
Posty: 76
Rejestracja: 15 sty 2018, 14:00

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: hygge »

mert82 pisze:Ja dziś zamówiłem Karoqa 1.5 TSI 4x4 DSG i mam termin realizacji 2019 rok....
No to chyba dobrze? Gorzej jakby 2020 już wskoczyło ;)

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka




Sponsor

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Sponsor


mert82
Posty: 40
Rejestracja: 10 sty 2019, 16:50
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI 4x4 DSG Ambition

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: mert82 »

hygge pisze: 10 sty 2019, 21:48
mert82 pisze:Ja dziś zamówiłem Karoqa 1.5 TSI 4x4 DSG i mam termin realizacji 2019 rok....
No to chyba dobrze? Gorzej jakby 2020 już wskoczyło ;)

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
Dużo gorzej by było wtedy :(

c#Hunter
Posty: 510
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: c#Hunter »

mert82 pisze: 11 sty 2019, 7:54
hygge pisze: 10 sty 2019, 21:48
mert82 pisze:Ja dziś zamówiłem Karoqa 1.5 TSI 4x4 DSG i mam termin realizacji 2019 rok....
No to chyba dobrze? Gorzej jakby 2020 już wskoczyło ;)

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
Dużo gorzej by było wtedy :(
Hmm, ale to pokazał się termin produkcji w systemie Skoda? Podstawa to nie brać szklanego dachu bo podobno to mocno wydłuża czas czekania.

mert82
Posty: 40
Rejestracja: 10 sty 2019, 16:50
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI 4x4 DSG Ambition

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: mert82 »

c#Hunter pisze: 11 sty 2019, 10:23
mert82 pisze: 11 sty 2019, 7:54
hygge pisze: 10 sty 2019, 21:48 No to chyba dobrze? Gorzej jakby 2020 już wskoczyło ;)

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
Dużo gorzej by było wtedy :(
Hmm, ale to pokazał się termin produkcji w systemie Skoda? Podstawa to nie brać szklanego dachu bo podobno to mocno wydłuża czas czekania.
W systemie Skoda nic się jeszcze nie pokazało. Wczoraj składałem zamówienie i myślę że to chwilę minie czasu nim dadzą jakiś konkretny termin. Nie brałem szklanego dachu, ani żadnych wymyślnych dodatków.

Janusz&Grażyna
Posty: 33
Rejestracja: 03 gru 2018, 12:58
Samochód: Skoda Karoq style 1,5TSI DSG

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: Janusz&Grażyna »

Shadoon pisze: 10 sty 2019, 16:10
Janusz&Grażyna pisze:To w kilku zdaniach jak zamawialiśmy Karoqa.
Gdy byliśmy wstępnie gotowi kupić Karoqa, udaliśmy się do salonu, kolejny raz się przymierzyliśmy, to znaczy "Grażyna" wreszcie dała się przekonać do gruntownej przymiarki. Poprosiliśmy o jazdę próbną, odbyliśmy ją z pozytywnmi wrażeniami, chociaż z małymi zastrzerzeniami do pewnej ociężałości (1,5 manual ).Samochód testowy oczywiście bogato wyposażony(nie mam na myśli oczywiście skrzyni biegów).
Chcemy: 1.5, manual(nie myśleliśmy o DSG), wersja Style, może być pakiet Comfort, ewentualnie "jacyś" asystenci, lakier najlepiej Quartz.
A Pan sprzedawca może zaproponować:
1.5 DSG, wersja Style, pakiet Comfort, niestety żadnych asystentów, lakier Quartz.
Samochód prawie w produkcji,
To "My" się zastanowimy przez weekend.
Kupujemy.
Jak się później okazało samochód był w "produkcji" za 2 tygodnie, dostawa do składu, dokumenty, odbiór, Łącznie jakiś 3 tygodnie.
No i jesteście zadowoleni, czy podobne wrażenia jak w manualu?

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
z DSG Jest lepiej plus wygoda, jednak początek ruszania mógłby przebiegać mniej skokowo tzn. pierwsza faza ruszania przebiega łagodnie ale kiedy nieco mocniej wcisnąc gaz następuje takie jakby kopnięcie, samochód gwałtownie przyspiesza,

Weronika
Posty: 22
Rejestracja: 04 paź 2018, 12:01
Samochód: Skoda Karoq 1.5

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: Weronika »

Andrew1962 pisze: 09 sty 2019, 23:28
Weronika pisze: 09 sty 2019, 13:25 .....

a ja nadal nie mam terminu :lol: - zamówienie 24 maj 2018
już mnie ta cała sytuacja śmieszy
A jaką wersję i jakie dodatki zamawiałaś?
Skoda Karoq Style 1.5 TSI DSG-7, kolor szary quarz
DODATKOWO: Pakiet Comfort, elektrycznie podgrzewana przednia szybka, blind spot detect z real traffic alert, elektrycznie zwalniany odchylany hak holowniczy, wnętrze MIX (skóra eko/materiał) - ale bez tego varioflex, bo dobrałam po pojawieniu się nowego cennika, dwustronna mata podłogi bagażnika + dywaniki gumowe (ale to od dealera :D )

Darek
Posty: 131
Rejestracja: 25 sty 2018, 12:46

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: Darek »

Podgrzewana przednia szyba i hak mocno opóźniały produkcję w MY2018. Pewnie w kolejnym roku modelowym jest tak samo.

ischmaru
Posty: 24
Rejestracja: 11 gru 2018, 21:56
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: ischmaru »

Darek pisze: 11 sty 2019, 16:10 Podgrzewana przednia szyba i hak mocno opóźniały produkcję w MY2018. Pewnie w kolejnym roku modelowym jest tak samo.
No tak my zamówiliśmy podgrzewaną szybę i zamówienie z sierpnia będzie na koniec kwietnia. Tylko czy naprawdę przy zakupie nie można poinformować klienta o takich sytuacjach... Pewnie darowałbym sobie tą szybę gdybym wiedział ze prawie rok mam czekać na samochód. Zamówienie karoqa to jak chodzenie w ciąży dobrze że nie słoniowej :)

michjed
Posty: 201
Rejestracja: 24 kwie 2018, 22:06
Samochód: Skoda Karoq Style 1,5 TSI DSG

Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: michjed »

c#Hunter pisze:
mert82 pisze: 11 sty 2019, 7:54
hygge pisze: 10 sty 2019, 21:48 No to chyba dobrze? Gorzej jakby 2020 już wskoczyło ;)

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
Dużo gorzej by było wtedy :(
Hmm, ale to pokazał się termin produkcji w systemie Skoda? Podstawa to nie brać szklanego dachu bo podobno to mocno wydłuża czas czekania.
Ja ma dach szklany a odebrałem samochód po. 3 miesiącach Obrazek. Nie trafisz pewnie zależy od tego jak wykonawcy podzespołów wyrabiają się z produkcją a nie robią części tylko do karoqa Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Była srebrna Octavia II Fl Combi Style 1,4 TSI. Obecnie czarny Karoq Style 1,5 TSI+DSG i srebrna Fabia III Style 1,2 TSI+DSG

Weronika
Posty: 22
Rejestracja: 04 paź 2018, 12:01
Samochód: Skoda Karoq 1.5

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: Weronika »

wydaje mi się, że po prostu nie spodziewali się takiego zainteresowania tym samochodem...
...nie są przygotowani do takiej produkcji i wg mnie to nie kwestia konkretnych dodatków.
Śmieszy mnie już ta cała sytuacja. Szczególnie, że ciągle od dealera słyszę to samo "no jeszcze nie wyświetla się termin produkcji, jak coś ruszy to zadzwonię". Ciągle to samo...dzisiaj gdy dzwoniłam oczywiście usłyszałam to co zawsze...
...obiecywał, że w styczniu będzie termin, nadal echo.
Raz już pisałam formularz reklamacyjny i nadal nic...
...gdy dzisiaj zapytałam podczas rozmowy telefonicznej czy w związku z zaistniałą sytuacją mogę ubiegać się o jakiś rabat/odszkodowanie to odpowiedział bardzo stanowczo "raczej NIE".

ODPOWIEDZ