Czas oczekiwania na Karoqa

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
BEATA&KRZYSZTOF

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: BEATA&KRZYSZTOF »

Mnie pan w Skodzie ostatnio powiedział, że zdarzyło mu się, że wybrana tapicerka wydłużyła odbiór auta o kwartał. My mamy bardzo mało dodatków, więc może jakoś się uda w miarę szybko - pakiet comfort, kamera cofania, martwe pole i koła 18.



Sponsor

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Sponsor


Weronika
Posty: 22
Rejestracja: 04 paź 2018, 12:01
Samochód: Skoda Karoq 1.5

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: Weronika »

MAŁA AKTUALIZACJA.
Jak już nieraz tu wspominałam: swój samochód zamawiałam 24 maja 2018r. dealer poinformował mnie, że zamówienie składamy jeszcze na rok modelowy '18, ale ze względu na wakacyjną przerwę to produkcja ruszy w okolicach września i będzie to już MY19. Obiecał, że samochód będzie do odbioru za ok. 6 miesięcy (z moich obliczeń wynikało, że w listopadzie/październiku powinnam być właścicielem Karoqa). Ciągle jednak nie pojawiał się tydzień produkcji...minął listopad, październik, grudzień, styczeń, mija powoli luty, a informacji JAK NIE BYŁO TAK NIE MA...!
***
Udałam się dzisiaj do innego salonu.
Złożyłam zamówienie.
planowo 15 maja samochód będzie w salonie ! 3 miesiące !!!
***
Po złożeniu nowego zamówienia, skierowałam się do salonu, w którym nadal nie otrzymuję żadnych nowych informacji na temat postępów związanych z realizacją składania moje autka.
Poinformowałam, że rezygnuję. Bez problemu otrzymałam zwrot zaliczki. Dealer tłumaczył się, że 8 Karoq'ów mu wisi, że nie ma wgl produkcji samochodów z moją specyfikacją i takie tam....
...w salonie, w którym dzisiaj złożyłam zamówienie, w ciągu 2 miesięcy zostało odebranych 5 aut.
***
Podobno chodzi o jakąś wolną kwotę produkcyjną (czy coś takiego, nie orientuję się za bardzo w tych sprawach)

Moja konfiguracja:
Skoda Karoq 1.5 TSI 110 kW (150 KM) Style
7-biegowa przekładnia automatyczna DSG
dodatkowe wyposażenie: elektrycznie podgrzewana przednia szyba, elektrycznie zwalniany i odchylany hak holowniczy, wnętrze mix, blind spot detect - funkcja monitorowania martwego pola z rear traffic alert, pakiet comfort dla wersji Style, dwustronna mata podłogi bagażnika

Marcus
Posty: 102
Rejestracja: 22 kwie 2018, 23:25
Lokalizacja: Beskidy
Samochód: Karoq 1.5 TSi DSG 4x4

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: Marcus »

Dzis zamowienie i już masz termin produkcji?
Jakoś sie mi nie chce wierzyć. Chyba ze już mieli auto zamówione i wyskoczyłaś na „zajęte miejsce w kolejce”. Ja zamówiłem tydzień temu, do miesiąca ma być termin produkcji. Póki co zastanawiam sie czy nie zmienić standardowej dla Style tapicerki na mixa.

c#Hunter
Posty: 510
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: c#Hunter »

W tym szaleństwie może być metoda, jednym robią samochód w 3msc inni czekają rok na podobny konfig. Oni chyba losują komu robią :E Powodzenia Weroniko oby to nie był jakiś młody gniewny handlowiec co to się jeszcze nie nauczył by nie składać obietnic bez pokrycia.

Edit: Weroniko trzeba było dobrać jeszcze rozpoznawanie znaków za 300pln! Wsadzają wtedy inną przednią kamerę. Z rozpoznawaniem znaków mogłabyś sobie za kilka stówek dokodować całą resztę asystentów czyli trafiic jam, line assist, emerency assist itp.

BEATA&KRZYSZTOF

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: BEATA&KRZYSZTOF »

Trzymam kciuki Weronika.
Nie wiem, czy są salony i SALONY, ale być może wszystko zależy też od tego, jakie kto ma podejście. Mój "opiekun" z salonu wygląda raczej na człowieka, który nie bardzo się przejmuje, czy auto będzie za miesiąc, czy pół roku, a być może Weroniki ma jakieś wpływy w Skodzie :D.
A tak swoją drogą z tym czekaniem to trochę jak za PRL-u tyle, że tam były zdaje się przedpłaty.

Marcus
Posty: 102
Rejestracja: 22 kwie 2018, 23:25
Lokalizacja: Beskidy
Samochód: Karoq 1.5 TSi DSG 4x4

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: Marcus »

To jest nic. Kolega pracuje w Suzuki. Na nowego Jimny czas oczekiwania do 2 lat. Teraz zamawiasz dostaniesz w 2021!

c#Hunter
Posty: 510
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: c#Hunter »

BEATA&KRZYSZTOF pisze: 20 lut 2019, 22:36 Trzymam kciuki Weronika.
Nie wiem, czy są salony i SALONY, ale być może wszystko zależy też od tego, jakie kto ma podejście. Mój "opiekun" z salonu wygląda raczej na człowieka, który nie bardzo się przejmuje, czy auto będzie za miesiąc, czy pół roku, a być może Weroniki ma jakieś wpływy w Skodzie :D.
A tak swoją drogą z tym czekaniem to trochę jak za PRL-u tyle, że tam były zdaje się przedpłaty.
Za komuny były przedpłaty plus losowanie i można było trafić od razu albo czekać 5lat. W sumie podobnie jak teraz :)

BEATA&KRZYSZTOF

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: BEATA&KRZYSZTOF »

Marcus pisze: 20 lut 2019, 23:05To jest nic. Kolega pracuje w Suzuki. Na nowego Jimny czas oczekiwania do 2 lat. Teraz zamawiasz dostaniesz w 2021!
- to prawie na dniach :D.

hornet
Posty: 5
Rejestracja: 11 gru 2018, 8:19
Samochód: Opel Antara 2.0 CDTI

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: hornet »

Karoq zamówiony 21.12.2018r. Silnik 1,5 TSI, full led i trochę dodatków. Termin w zamówieniu wstępnie na 30.06.2019r., ale niestety jest bardzo zagrożony po wczorajszym e'mail-u od specjalisty ds. sprzedaży.
Cytuję:
"...jestem dopiero po spotkaniu z przedstawicielami producenta w sprawie zamówionych Karoqów z silnikiem 1.5TSI – niestety nie mam dobrych wiadomości. Bardzo duża popularność i popyt na ten model Skody sprawia duże opóźnienia w produkcji. Obecnie fabryka nie potrafi określić terminu realizacji zamówień od czwartego kwartału 2018 roku. Państwu pozostawiam decyzję dotyczącą oczekiwania (może uda się zamówienie zrealizować do końca czerwca, ale może być to koniec wakacji lub końcówka roku)....".
To jest jakiś koszmar. Taka wiadomość daje dużo do myślenia. Już zastanawiam się nad zmianą zamówienia na samochód. Nie wiem może KIA Sportage 1,6 177 KM wersja GT Line, jest w podobnej wersji i wyposażeniu co zamówiony Karoq.
Zostałem uziemiony, poprzedni samochód sprzedany. Dobrze, że jeszcze dzieciaki mają samochód do jazdy w "koło komina", a co z wakacjami, nie wiem co o tym sądzić.
Czy zmiana salonu np. na Poznań może przyspieszyć moje zamówienie, czy nie. Może jakieś sugestie z waszej strony, bo z każdą godziną mam zamiar zrezygnować z kupna Karoq'a.

hoym
Posty: 14
Rejestracja: 29 lis 2018, 9:56
Samochód: Karoq 1.5 TSI DSG

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: hoym »

hornet pisze: 23 lut 2019, 8:40 Karoq zamówiony 21.12.2018r. Silnik 1,5 TSI, full led i trochę dodatków.....
Dziwne jest to co piszesz, ja zamówiłem 18.12.2018 też 1.5 TSI, w zamówieniu nie było podanego żadnego terminu realizacji. W zeszłym tygodniu był kontakt z salonu że wyznaczono termin produkcji na 11 tydzień. Nie wiem skąd takie całkowicie różne informacje.

ODPOWIEDZ