Czas oczekiwania na Karoqa

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
TemplateSwitch
Posty: 11
Rejestracja: 02 kwie 2019, 9:21
Samochód: Skoda Karoq 1,5 TSI DSG

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: TemplateSwitch »

Jarek pisze: 11 kwie 2019, 20:12
TemplateSwitch pisze: 11 kwie 2019, 20:01
ischmaru pisze: 11 kwie 2019, 17:30 Nasz Karoq już w Polsce w Poznaniu :) we wtorek najpóźniej u dealera odbiór 19.04 lub szybciej :)
Mam szczęście - mój już stoi u dealera - odbiór w pon lub we wtorek. W sumie czekałem "tylko", równo 4 miesiące.
Próbowałem w salonie dowiedzieć się czy jest jakaś prawidłowość co do oczekiwania na Karoqa - facio, który mnie obsługuje powiedział mi, że on takiej nie widzi czasem full wypasy są robione b. szybko (tj. 2 mce),a czasem proste modele czekają po pół roku... Na koniec powiedział, że Czesi wybierają auta do produkcji losowo... :lol:
Losowo - nie zgodzę się. Zaplanowanie produkcji to skompilowany proces na którego wpływ ma bardzo wiele czynników, które w większości przypadków nie leżą po stronie producenta. Faktem jest iż produkcja "idzie partiami", nigdy linia produkcyjna nie odzwierciedla kolejności złożonych zamówień u dealerów. Sama kolejność ich przyjmowania o dealerów do produkcji jest jakoś unormowana.
Jasne, że to nie jest proces losowy! :lol:
Z drugiej strony ponieważ trudno odkryć prawidłowości, które rządzą tym procesem, można odnieść wrażenie, że produkują to co akurat im się podoba 8-)



Sponsor

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Sponsor


Piotr&Magda
Posty: 17
Rejestracja: 14 mar 2019, 10:02
Samochód: Karoq 1,5 tsi style

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: Piotr&Magda »

Jarek pisze: 11 kwie 2019, 20:12
TemplateSwitch pisze: 11 kwie 2019, 20:01
ischmaru pisze: 11 kwie 2019, 17:30 Nasz Karoq już w Polsce w Poznaniu :) we wtorek najpóźniej u dealera odbiór 19.04 lub szybciej :)
Mam szczęście - mój już stoi u dealera - odbiór w pon lub we wtorek. W sumie czekałem "tylko", równo 4 miesiące.
Próbowałem w salonie dowiedzieć się czy jest jakaś prawidłowość co do oczekiwania na Karoqa - facio, który mnie obsługuje powiedział mi, że on takiej nie widzi czasem full wypasy są robione b. szybko (tj. 2 mce),a czasem proste modele czekają po pół roku... Na koniec powiedział, że Czesi wybierają auta do produkcji losowo... :lol:
Losowo - nie zgodzę się. Zaplanowanie produkcji to skompilowany proces na którego wpływ ma bardzo wiele czynników, które w większości przypadków nie leżą po stronie producenta. Faktem jest iż produkcja "idzie partiami", nigdy linia produkcyjna nie odzwierciedla kolejności złożonych zamówień u dealerów. Sama kolejność ich przyjmowania o dealerów do produkcji jest jakoś unormowana.
Czekam na samochód ósmy miesiąc, i wcale nie jest podstawową wersją... W końcu przeleję na konto dealera 120 000 PLN , może to i problemy z uzyskaniem homogolacji. Dlatego tak długo trwa ... Z drugiej strony jeśli to prawda, to można się zapytać " co Czesi produkują, jaki towar sprzedają" , że ma problemy z uzyskaniem pozwolenia na poruszanie się i użytkowanie na europejskich drogach. Za niemałe pieniądze w końcu, oferują pełnowartościowy samochód, czy produkt samochodo-podobny?

Piotr&Magda
Posty: 17
Rejestracja: 14 mar 2019, 10:02
Samochód: Karoq 1,5 tsi style

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: Piotr&Magda »

Piotr&Magda pisze: 11 kwie 2019, 21:52
Jarek pisze: 11 kwie 2019, 20:12
TemplateSwitch pisze: 11 kwie 2019, 20:01

Mam szczęście - mój już stoi u dealera - odbiór w pon lub we wtorek. W sumie czekałem "tylko", równo 4 miesiące.
Próbowałem w salonie dowiedzieć się czy jest jakaś prawidłowość co do oczekiwania na Karoqa - facio, który mnie obsługuje powiedział mi, że on takiej nie widzi czasem full wypasy są robione b. szybko (tj. 2 mce),a czasem proste modele czekają po pół roku... Na koniec powiedział, że Czesi wybierają auta do produkcji losowo... :lol:
Losowo - nie zgodzę się. Zaplanowanie produkcji to skompilowany proces na którego wpływ ma bardzo wiele czynników, które w większości przypadków nie leżą po stronie producenta. Faktem jest iż produkcja "idzie partiami", nigdy linia produkcyjna nie odzwierciedla kolejności złożonych zamówień u dealerów. Sama kolejność ich przyjmowania o dealerów do produkcji jest jakoś unormowana.
Czekam na samochód ósmy miesiąc, i wcale nie jest podstawową wersją... W końcu przeleję na konto dealera 120 000 PLN , może to i problemy z uzyskaniem homogolacji. Dlatego tak długo trwa ... Z drugiej strony jeśli to prawda, to można się zapytać " co Czesi produkują, jaki towar sprzedają" , że ma problemy z uzyskaniem pozwolenia na poruszanie się i użytkowanie na europejskich drogach. Za niemałe pieniądze w końcu, oferują pełnowartościowy samochód, czy produkt samochodo-podobny?
Przepraszam wdarł się błąd... Oczywiście HOMOLOGACJI ☺

Atom
Posty: 16
Rejestracja: 23 lut 2019, 12:48
Samochód: Skoda karoq 1,5TSI

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: Atom »

Wracam do samochodowych korzeni gdyż mam wrażenie ,ze niedługo będziemy czekali na te samochody jak ja w 1978 na małego FIata 126. Ten czas się wydłuża do granic jakiejś logicznej wytrzymałości. Ja zamawiałem w marcu tego roku i mam wrażenie ze nie odbiorę do grudnia. Na szczęście specjalnie mi się nie spieszy,mam czym jeździć ale jest to frustrujace. Jedyna w tym jest pociecha,że może przez ten czas coś poprawia a może nawet doczekamy się w tej kolejce pełnego liftingu. Na pewno spora liczba oczekujących zrezygnuje. Być może będę jednym z nich.
Może ktoś z tych kto czekał tak długo napisze po pierwszych jazdach czy było warto czekać?

Marcooo
Posty: 219
Rejestracja: 28 sty 2019, 19:06
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI 150 km 4x4

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: Marcooo »

Atom pisze: 12 kwie 2019, 13:32 Wracam do samochodowych korzeni gdyż mam wrażenie ,ze niedługo będziemy czekali na te samochody jak ja w 1978 na małego FIata 126. Ten czas się wydłuża do granic jakiejś logicznej wytrzymałości. Ja zamawiałem w marcu tego roku i mam wrażenie ze nie odbiorę do grudnia. Na szczęście specjalnie mi się nie spieszy,mam czym jeździć ale jest to frustrujace. Jedyna w tym jest pociecha,że może przez ten czas coś poprawia a może nawet doczekamy się w tej kolejce pełnego liftingu. Na pewno spora liczba oczekujących zrezygnuje. Być może będę jednym z nich.
Może ktoś z tych kto czekał tak długo napisze po pierwszych jazdach czy było warto czekać?
Ja nie czekałem może długo bo 2.5 miesiąca ale jest warto czekać choć ja czekałem na 1.5 tsi 150 dsg 4x4 . Bez 4x4 bym nie czekał bo inni mają podobne ceny. Jednak z takim napendem za ta cene i z tym wyposazeniem nic nie znalazlem . Tiguan z upustem ponad 150 tyś wychodził w wersji comfortline. Skoda wyszła 20 tyś taniej :)

ischmaru
Posty: 24
Rejestracja: 11 gru 2018, 21:56
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: ischmaru »

Atom pisze: 12 kwie 2019, 13:32 Wracam do samochodowych korzeni gdyż mam wrażenie ,ze niedługo będziemy czekali na te samochody jak ja w 1978 na małego FIata 126. Ten czas się wydłuża do granic jakiejś logicznej wytrzymałości. Ja zamawiałem w marcu tego roku i mam wrażenie ze nie odbiorę do grudnia. Na szczęście specjalnie mi się nie spieszy,mam czym jeździć ale jest to frustrujace. Jedyna w tym jest pociecha,że może przez ten czas coś poprawia a może nawet doczekamy się w tej kolejce pełnego liftingu. Na pewno spora liczba oczekujących zrezygnuje. Być może będę jednym z nich.
Może ktoś z tych kto czekał tak długo napisze po pierwszych jazdach czy było warto czekać?
O pierwszych jazdach wypowiem się za tydzień dwa, jednak mogę powiedzieć że w pewnym momencie czekając prawie 9 miesięcy straciłem zapał do całości i ekscytację. Teraz kiedy już wiem że za tydzień odbieramy ekscytacja rośnie i myślę że będziemy finalnie zadowoleni. Jedno jest pewne nigdy więcej nie zamierzam czekać, a przynajmniej nie tak długo. Pierwszy i ostatni raz tak podszedłem do sprawy, a granice mojej cierpliwości zostały kilkukrotnie przekroczone i złamane.

Awatar użytkownika
Andrew1962
Posty: 372
Rejestracja: 02 lis 2018, 9:41
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: Andrew1962 »

https://www.skodaplichta.pl/oferta/samo ... 20EALw_wcB

Jakby ktoś szukał Karoqa do odbioru od ręki dealer w Trójmieście trochę ich ma. Co prawda większość to klekoty ale ich zwolenników przecież nie brakuje ;)

MarcinG
Posty: 46
Rejestracja: 13 lut 2019, 18:35
Samochód: Karoq 1.5 TSI DSG 4x4

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: MarcinG »

Mój dotarł w ten poniedziałek (zamówiony 19.01.2019), wczoraj udało mi się go obejrzeć a dzisiaj odwiedzam wydział komunikacji.

Marcooo
Posty: 219
Rejestracja: 28 sty 2019, 19:06
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI 150 km 4x4

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: Marcooo »

MarcinG pisze: 17 kwie 2019, 7:34 Mój dotarł w ten poniedziałek (zamówiony 19.01.2019), wczoraj udało mi się go obejrzeć a dzisiaj odwiedzam wydział komunikacji.
A jaki silnik ?:)

MarcinG
Posty: 46
Rejestracja: 13 lut 2019, 18:35
Samochód: Karoq 1.5 TSI DSG 4x4

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: MarcinG »

Marcooo pisze: 17 kwie 2019, 8:33
MarcinG pisze: 17 kwie 2019, 7:34 Mój dotarł w ten poniedziałek (zamówiony 19.01.2019), wczoraj udało mi się go obejrzeć a dzisiaj odwiedzam wydział komunikacji.
A jaki silnik ?:)
MarcinG
Posty: 8
Rejestracja: 13 lut 2019, 18:35
Samochód: Karoq 1.5 TSI DSG 4x4

ODPOWIEDZ