Czas oczekiwania na Karoqa

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: Shadoon »

Oczywiście żartuję, szerokości i radości z auta każdego dnia!

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka




Sponsor

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Sponsor


Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: Shadoon »

Weronika pisze:MAŁA AKTUALIZACJA.
Jak już nieraz tu wspominałam: swój samochód zamawiałam 24 maja 2018r. dealer poinformował mnie, że zamówienie składamy jeszcze na rok modelowy '18, ale ze względu na wakacyjną przerwę to produkcja ruszy w okolicach września i będzie to już MY19. Obiecał, że samochód będzie do odbioru za ok. 6 miesięcy (z moich obliczeń wynikało, że w listopadzie/październiku powinnam być właścicielem Karoqa). Ciągle jednak nie pojawiał się tydzień produkcji...minął listopad, październik, grudzień, styczeń, mija powoli luty, a informacji JAK NIE BYŁO TAK NIE MA...!
***
Udałam się dzisiaj do innego salonu.
Złożyłam zamówienie.
planowo 15 maja samochód będzie w salonie ! 3 miesiące !!!
***
Po złożeniu nowego zamówienia, skierowałam się do salonu, w którym nadal nie otrzymuję żadnych nowych informacji na temat postępów związanych z realizacją składania moje autka.
Poinformowałam, że rezygnuję. Bez problemu otrzymałam zwrot zaliczki. Dealer tłumaczył się, że 8 Karoq'ów mu wisi, że nie ma wgl produkcji samochodów z moją specyfikacją i takie tam....
...w salonie, w którym dzisiaj złożyłam zamówienie, w ciągu 2 miesięcy zostało odebranych 5 aut.
***
Podobno chodzi o jakąś wolną kwotę produkcyjną (czy coś takiego, nie orientuję się za bardzo w tych sprawach)

Moja konfiguracja:
Skoda Karoq 1.5 TSI 110 kW (150 KM) Style
7-biegowa przekładnia automatyczna DSG
dodatkowe wyposażenie: elektrycznie podgrzewana przednia szyba, elektrycznie zwalniany i odchylany hak holowniczy, wnętrze mix, blind spot detect - funkcja monitorowania martwego pola z rear traffic alert, pakiet comfort dla wersji Style, dwustronna mata podłogi bagażnika
I co potwierdzona data 15 maja, że auto w salonie będzie czekało ?

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka




ischmaru
Posty: 24
Rejestracja: 11 gru 2018, 21:56
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: ischmaru »

Shadoon pisze: 20 kwie 2019, 12:04
Kraq pisze:
ischmaru pisze: 20 kwie 2019, 11:26 No i się doczekaliśmy - wczoraj odbiór oczywiście w przemiłej atmosferze :) i pierwsze kilometry :)

zamówienie 08.08.2018 - odbiór 19.04.2019 - jednak warto było czekać :)
W dniu sprzedaży samochodu zawsze są mili :-)
Samochód też najfajniejszy w dniu odbioru, potem okazuje się, że "kangur", że piano black wypalcowane, wycieraczki skaczą itd. itd. Następna taka radość przy sprzedaży/zwrocie.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
Co do tego czy są mili czy nie to byłem w kilku salonach i muszę powiedzieć że inni powinni się uczyć od tych gdzie zamawialiśmy, dla przykładu salon w olsztynie zlewka totalna, jak byliśmy to praktycznie nikt się nami nie zainteresował, na prośbę o ofertę - no miała być przygotowana ale niestety nie udało się - więc nie jest to do końca tak że wszędzie są mili.

Co do samej radości i czepiania się że piano black wypalcowane czy wycieraczki skaczą - to sory ale my nie ten typ :) użytkujemy cieszymy się i doceniamy. Nie szukamy dziury w cały, za dużo kilometrów zjeździliśmy różnymi markami i tak naprawdę wszędzie można się do czegoś przyczepić, ale po co skoro można delektować się jazdą :)

Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: Shadoon »

ischmaru pisze:
Shadoon pisze: 20 kwie 2019, 12:04
Kraq pisze: W dniu sprzedaży samochodu zawsze są mili :-)
Samochód też najfajniejszy w dniu odbioru, potem okazuje się, że "kangur", że piano black wypalcowane, wycieraczki skaczą itd. itd. Następna taka radość przy sprzedaży/zwrocie.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
Co do tego czy są mili czy nie to byłem w kilku salonach i muszę powiedzieć że inni powinni się uczyć od tych gdzie zamawialiśmy, dla przykładu salon w olsztynie zlewka totalna, jak byliśmy to praktycznie nikt się nami nie zainteresował, na prośbę o ofertę - no miała być przygotowana ale niestety nie udało się - więc nie jest to do końca tak że wszędzie są mili.

Co do samej radości i czepiania się że piano black wypalcowane czy wycieraczki skaczą - to sory ale my nie ten typ :) użytkujemy cieszymy się i doceniamy. Nie szukamy dziury w cały, za dużo kilometrów zjeździliśmy różnymi markami i tak naprawdę wszędzie można się do czegoś przyczepić, ale po co skoro można delektować się jazdą :)
I o to chodzi!

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


Weronika
Posty: 22
Rejestracja: 04 paź 2018, 12:01
Samochód: Skoda Karoq 1.5

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: Weronika »

Shadoon pisze: 20 kwie 2019, 12:14 I co potwierdzona data 15 maja, że auto w salonie będzie czekało ?

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
Generalnie jak dzwoniłam do dealera pod koniec marca to powiedział, że mamy się niczym nie przejmować...trochę taka wymijająca i mało sprecyzowana odpowiedź. Żadnych szczegółów, telefonów. Dajemy mu spokój do końca kwietnia. Jeśli do tego czasu sam nie przedzwoni z jakimikolwiek informacjami to sami zadzwonimy bądź udamy się do salonu.
Szczerze powiedziawszy, chyba przyzwyczaiłam się, do tego, że sprawa Karoq’a to taki typowy „czeski film” ~ nikt nic nie wie...

MarcinG
Posty: 46
Rejestracja: 13 lut 2019, 18:35
Samochód: Karoq 1.5 TSI DSG 4x4

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: MarcinG »

Ja odebrałem samochód w piątek (19.04), czyli dokładnie trzy miesiące od zamówienia (konfiguracja jak w profilu + dodatki: podgrzewana przednia szyba, dodatkowe poduszki z tyłu, full asystenci...).

Weronika
Posty: 22
Rejestracja: 04 paź 2018, 12:01
Samochód: Skoda Karoq 1.5

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: Weronika »

Weronika pisze: 21 kwie 2019, 23:20
Shadoon pisze: 20 kwie 2019, 12:14 I co potwierdzona data 15 maja, że auto w salonie będzie czekało ?

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
Generalnie jak dzwoniłam do dealera pod koniec marca to powiedział, że mamy się niczym nie przejmować...trochę taka wymijająca i mało sprecyzowana odpowiedź. Żadnych szczegółów, telefonów. Dajemy mu spokój do końca kwietnia. Jeśli do tego czasu sam nie przedzwoni z jakimikolwiek informacjami to sami zadzwonimy bądź udamy się do salonu.
Szczerze powiedziawszy, chyba przyzwyczaiłam się, do tego, że sprawa Karoq’a to taki typowy „czeski film” ~ nikt nic nie wie...
Dzwoniłam do dealera. Na chwilę obecną produkcja mojego samochodu rusza za 2 dni. Jeśli wszystko przebiegnie pomyślnie to okolice 20 maja samochód będzie do odbioru :D

c#Hunter
Posty: 510
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: c#Hunter »

Weronika pisze: 25 kwie 2019, 17:29
Dzwoniłam do dealera. Na chwilę obecną produkcja mojego samochodu rusza za 2 dni. Jeśli wszystko przebiegnie pomyślnie to okolice 20 maja samochód będzie do odbioru :D
No to wychodzi na to że pierwszy dealer był naprawdę felerny....

Kuba
Posty: 8
Rejestracja: 30 kwie 2019, 21:11
Samochód: Skoda Karoq 1,5 tsi

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: Kuba »

Cześć, zamówiłem Karoqa w styczniu. Niestety salon nie potrafi wciąż powiedzieć kiedy można się spodziewać auta. W innym salonie powiedziano mi, ze na auto silnikiem 1.5 trzeba teraz czekać około 6 miesięcy. Myślicie ,że wypelnienie formularza reklamacyjnego w sytuacji kiedy na zamówieniu nie ma daty przekazania auta może cos pomóc? Ma ktoś jakies doświadczenia w tej sprawie?

Weronika
Posty: 22
Rejestracja: 04 paź 2018, 12:01
Samochód: Skoda Karoq 1.5

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: Weronika »

Kuba pisze: 30 kwie 2019, 21:18 Cześć, zamówiłem Karoqa w styczniu. Niestety salon nie potrafi wciąż powiedzieć kiedy można się spodziewać auta. W innym salonie powiedziano mi, ze na auto silnikiem 1.5 trzeba teraz czekać około 6 miesięcy. Myślicie ,że wypelnienie formularza reklamacyjnego w sytuacji kiedy na zamówieniu nie ma daty przekazania auta może cos pomóc? Ma ktoś jakies doświadczenia w tej sprawie?
W moim przypadku niestety nie pomogło :?
Zamówienie złożone 24 maja ubiegłego roku. W listopadzie wysłałam 1-szy formularz. Odpowiedź brzmiała mniej więcej tak: „sytuacja z wydłużonym czasem oczekiwiania nie wynika z opieszałości Dealara bądź jakichkolwiek błędów w zamówieniu. Jest to spowodowane wprowadzeniem przez Producenta restrykcji na silnik, wobec tego termin dostarczenia wybranych modeli Skoda uległ przesunięciu”. Poczekałam kolejne 2-miesiące i nadal nie dostałam żadnej informacji odnośnie terminu produkcji. W związku z tym napisałam kolejny formularz reklamacyjny, na który już nie otrzymałam odpowiedzi. W lutym 2019 zrezygnowałam z samochodu w tym salonie i zamówiłam w innym. Odbiór w okolicach 20 maja. Podobno od 27 kwietnia się produkuje 😌

ODPOWIEDZ