Czas oczekiwania na Karoqa

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
Awatar użytkownika
Andrew1962
Posty: 372
Rejestracja: 02 lis 2018, 9:41
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: Andrew1962 »

@nec gratuluję więc bo wyrobisz się w 4 miesiącach!



Sponsor

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Sponsor


Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: Shadoon »

nec pisze:Witam wszystkich oczekujących! Kiedy dostałem potwierdzony terminu produkcji nic nie pisałem aby nie zapeszyć. Dzisiaj dostałem wiadomość że moje auto stoi na placu, dopłaciłem i mam papiery w dłoni. Jutro rejestracja,a odbieram w piątek. Auto zamawiałem 17.01.2019 1,5 tsi DSG + pakiet + wirtualny kokpit+ DCC ,właściwie wszystko poza szklanym dachem,hakiem i elektrycznie ustawianym fotelem.
Jakos tych doplat nie rozumiem. Duzo musiales doplacac?

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
nec
Posty: 9
Rejestracja: 12 lut 2019, 13:10
Samochód: Karoq 1.5 TSI 4X4 DSG

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: nec »

Shadoon pisząc dopłaciłem miałem na myśli dopłatę do zaliczki,czyli resztę należności. Chciałbym wam coś podpowiedzieć w sprawie felg. Namówili mnie znajomi na felgi TRINITY i gdy go na nich dzisiaj zobaczyłem twierdzę że wygląda zaje.....e !

Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: Shadoon »

nec pisze:Shadoon pisząc dopłaciłem miałem na myśli dopłatę do zaliczki,czyli resztę należności. Chciałbym wam coś podpowiedzieć w sprawie felg. Namówili mnie znajomi na felgi TRINITY i gdy go na nich dzisiaj zobaczyłem twierdzę że wygląda zaje.....e !
Aha, ok. Skojarzyłem uprzednio to z innym wątkiem o dopłatach po zmianach w cenniku od czasu złożenia zamówienia, co wydaje mi się nie fair ze strony sprzedawcy.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


Leszeq
Posty: 34
Rejestracja: 07 wrz 2018, 13:18
Samochód: Karoq Style 1.5 TSI DSG

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: Leszeq »

nec pisze: 08 maja 2019, 17:16 Witam wszystkich oczekujących! Kiedy dostałem potwierdzony terminu produkcji nic nie pisałem aby nie zapeszyć. Dzisiaj dostałem wiadomość że moje auto stoi na placu, dopłaciłem i mam papiery w dłoni. Jutro rejestracja,a odbieram w piątek. Auto zamawiałem 17.01.2019 1,5 tsi DSG + pakiet + wirtualny kokpit+ DCC ,właściwie wszystko poza szklanym dachem,hakiem i elektrycznie ustawianym fotelem.
Dość istotny jest fakt że to model 4x4 a ich czas produkcji wydaje się być krótszy (z tego co widzę na forum).

Piotr&Magda
Posty: 17
Rejestracja: 14 mar 2019, 10:02
Samochód: Karoq 1,5 tsi style

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: Piotr&Magda »

Andrew1962 pisze: 08 maja 2019, 9:10
Piotr&Magda pisze: 11 kwie 2019, 15:14 Mój Karoq 1,5 tsi DSG + pakiet + wirtualny kokpit + nakładki na nadkola ... zamówiony sierpień 2018, wyprodukowany i przywieziony do Poznania 28 marca 2019. Według zapewnien dealera miałem w tym tygodniu obejrzeć samochód u sprzedawcy ... Niestety auta nie ma do dziś. Cóż cierpliwość, to bardzo cenna i szlachetna zaleta. Myślę, że dealer i Skoda docenia takich klientów. Czekających na swoje zamówienie... w nieskończoność, już szybkiej powstają nowe drogi ... jak Czesi produkują samochody.
Jakieś newsy w sprawie Waszego Kuraka? Macie już go czy też jeszcze czekacie?
Już jest, odebrałem 26 kwietnia ...
I powiem, że warto było czekać. Świetne auto nie tylko z wyglądu ale i w użytkowaniu. Naprawdę super się jeździ, mam nakrecone 1000 km, średnie spalanie 7,3l w trybie mieszanym. Jestem pod wrażeniem, przyśpieszenie, zwrotność, systemy bezpieczeństwa, znakomita widoczność oraz wykończenie wnętrza, rewelacyjne fotele z tego samochodu nie chce się wysiadać...
A ja głupi byłem tak blisko rezygnacji 😧, z powodu przedłużającego się terminu odbioru.
Bądźcie cierpliwi, bo naprawdę warto 😃.
Karoq 1,5 tsi, dsg, pakiet ambition, nakładki na nadkola oraz progi, cyfrowy kokpit, beżowa tapicerka, czarna podsufitka (ekstra wygląda)to wszystko i dużo wiecej daje satysfakcje kierowcy i pasażerom. Czesi zrobili świetny samochód ☺ Pozdrawiam i szerokości 🚦

madey
Posty: 7
Rejestracja: 09 maja 2019, 20:16
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI DSG

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: madey »

Witam kolegów kupujących Karoqa.
Chciałem Wam zadać pytanie dotyczące procedury zakupu i czasu oczekiwania, bo coś nie mogę dogadać ze swoim dealerem. Złożyłem zamówienie na Karoqa w wersji 1.5 TSI w automacie - wersja Style z drobnymi dodatkami. Dealer przekazał mi informację, że terminy są odległe, rozmawialiśmy o wrześniu, październiku. Spodziewałem się takiego terminu po wpisach na tym forum i nie zwróciłem na to uwagi, ale zrozumiałem, że po złożeniu zamówienia u dostawcy jest coś takiego jak przewidywany termin dostawy, który co prawda może się zmieniać do momentu kiedy auto zostanie zaplanowane do produkcji, ale pojawia się w systemie. Minęło 2 tygodnie od zamówienia, a ja nie poznałem tego terminu więc dzwonię do salonu i zapytałem o to. Niestety usłyszałem, że to jeszcze nie wiadomo i różnie może być. Moje pytanie wprost o to co się pojawiło w systemie Pan po prostu zbył.
Jak to wyglądało lub wygląda u Was? Czy podano Wam ten przewidywany termin czy to faktycznie trzeba czekać, aż wskoczy na plany produkcyjne?

Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: Shadoon »

madey pisze:Witam kolegów kupujących Karoqa.
Chciałem Wam zadać pytanie dotyczące procedury zakupu i czasu oczekiwania, bo coś nie mogę dogadać ze swoim dealerem. Złożyłem zamówienie na Karoqa w wersji 1.5 TSI w automacie - wersja Style z drobnymi dodatkami. Dealer przekazał mi informację, że terminy są odległe, rozmawialiśmy o wrześniu, październiku. Spodziewałem się takiego terminu po wpisach na tym forum i nie zwróciłem na to uwagi, ale zrozumiałem, że po złożeniu zamówienia u dostawcy jest coś takiego jak przewidywany termin dostawy, który co prawda może się zmieniać do momentu kiedy auto zostanie zaplanowane do produkcji, ale pojawia się w systemie. Minęło 2 tygodnie od zamówienia, a ja nie poznałem tego terminu więc dzwonię do salonu i zapytałem o to. Niestety usłyszałem, że to jeszcze nie wiadomo i różnie może być. Moje pytanie wprost o to co się pojawiło w systemie Pan po prostu zbył.
Jak to wyglądało lub wygląda u Was? Czy podano Wam ten przewidywany termin czy to faktycznie trzeba czekać, aż wskoczy na plany produkcyjne?
W systemie pojawia się informacja o planowanym tygodniu produkcji dopiero po jakimś czasie od wysłania zamówienia przez dealera. U mnie bylo to dopiero po 4 miesiącach od zamówienia. Potem termin może ulegać korektom, do czasu zamrożenia go przez fabrykę.
Spokojnie... pojawi się ;-)

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


madey
Posty: 7
Rejestracja: 09 maja 2019, 20:16
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI DSG

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: madey »

Dzięki, za odpowiedź :)
To jak myślicie? Jest szansa na wrzesień?

Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: Shadoon »

madey pisze:Dzięki, za odpowiedź :)
To jak myślicie? Jest szansa na wrzesień?
Szansa to jest. U mnie od 10.2018 do 06.2019 każą czekać. Odbiór mam pewnie na początek lipca zatem.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ