Czas oczekiwania na Karoqa

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
Marcus
Posty: 102
Rejestracja: 22 kwie 2018, 23:25
Lokalizacja: Beskidy
Samochód: Karoq 1.5 TSi DSG 4x4

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: Marcus »

tomekk pisze: 17 sie 2019, 20:55
Zmien salon :) My od cennika dostaliśmy ok. 18 tys (10k standard dla 1.6 TDI + ok. 8 od dealera). Ja wysyłałem do wszystkich dealerów w Polsce, odpowiedziało ok. 40 z ponad 100. Tylko 1 odpisał, że cena cenników, a drugi że nie biorą udziału w konkursach ofertowych. Pozostali różnie, najwięcej dostaliśmy w Płocku ale zdecydowaliśmy się w mieście, którym mieszkamy, bo różnica była ok. 1000 PLN i nie chciało nam się tam jechać, a serwis i tak na miejscu będziemy robić. Ale w Płocku podejście super - telefon, rozmowa, szukanie najlepszej oferty, wyzylowana do granic. W perspektywie zakupu samochodu na +5 lat nie wiele zmieniło ale przy zakupie drugiego zapisałem dane doradcy i w pierwszej kolejności wrócę tam.
To trochę poleciałeś ;) Ale faktem jest że trzeba pytać w rożnych salonach. I dotyczy to wszystkich marek. W najbliższym dużym mieście (20 km) mam 2 salony skody. Traktowanie klienta takie, że jak przyjechałem na UMÓWIONĄ jazdę próbną to samochodu nie było ( chciałem benzynę mieli tylko diesla). Rabaty śmieszne. Samochód kupiłem 350 km dalej z 3x większym rabatem niż mi tu oferowano.



Sponsor

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Sponsor


mans
Posty: 544
Rejestracja: 26 lis 2017, 13:19
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: mans »

Rafiner pisze: 17 sie 2019, 16:12 Ja tego nie rozumiem. Pytasz się o rabat, a kolesie w salonie, ze nie ma bo model ma takie wzięcie, ze nie musza dawać, a terminy to min 6 miesięcy.
Po prostu wciskają kit ;)
Kolejny ranking :?
https://www.samar.pl/__/3/3.a/104243/Ra ... cale=pl_PL

tomekk
Posty: 74
Rejestracja: 25 mar 2019, 21:23
Samochód: Skoda Octavia 2.0 TDI CUNA

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: tomekk »

mans pisze: 19 sie 2019, 13:53
Rafiner pisze: 17 sie 2019, 16:12 Ja tego nie rozumiem. Pytasz się o rabat, a kolesie w salonie, ze nie ma bo model ma takie wzięcie, ze nie musza dawać, a terminy to min 6 miesięcy.
Po prostu wciskają kit ;)
Kolejny ranking :?
https://www.samar.pl/__/3/3.a/104243/Ra ... cale=pl_PL
To ranking osób fizycznych, nie firm w tym jednoosobówek. Dodatkowo Karoqa kupują w całej Europie i stąd też wynikać może problem z dostępnością. Myślę, że dla Skody inne rynki mogą być atrakcyjniejsze, a w Polsce i tak popyt przewyższa podaż.

mans
Posty: 544
Rejestracja: 26 lis 2017, 13:19
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: mans »

tomekk pisze: 19 sie 2019, 15:45
To ranking osób fizycznych, nie firm w tym jednoosobówek. Dodatkowo Karoqa kupują w całej Europie i stąd też wynikać może problem z dostępnością. Myślę, że dla Skody inne rynki mogą być atrakcyjniejsze, a w Polsce i tak popyt przewyższa podaż.
Tutaj jest dokładne wyszczególnienie ilości sprzedaży poszczególnych modeli Skody w całej Europie za Lipiec 2019
Czesi chwalą się, że Karoq sprzedał się w ilości 13700 sztuk i uzyskał przyrost 28%

https://www.samar.pl/__/3/3.a/104572/Sk ... cale=pl_PL

Czy to tak bardzo dużo dzieląc tę liczbę na wszystkie europejski kraje :?
Patrząc na inne marki w tym segmencie moim zdanie wcale nie ;)
Taki Hyundai Tucson tylko w Polsce do Czerwca 2019 sprzedał się w ilości ponad 4tys. sztuk

https://www.samar.pl/__/19/19.m/16/19.t ... -2019.html

A taki mniejszy Renault Captur sprzedał się w samym Czerwcu w całej Europie w ilości aż 26 tys. sztuk :o

https://www.samar.pl/__/3/3.a/104532/Eu ... cale=pl_PL

Skoda uprawia w Polsce propagandę sukcesu Karoqa ale czy słusznie,
jeżeli najczęściej kupowanym modelem jest Fabia i Octavia :?
Cyt...
"Kolejność na liście marek cieszących się największym powodzeniem wśród polskich klientów nie uległa większym zmianom w porównaniu z wynikami notowanymi na koniec maja 2019 roku.
Najczęściej kupowanym modelem w 2019 roku była dotychczas Skoda Octavia (10 334 szt.; -2,62% r/r), za którą uplasowała się Skoda Fabia (9 269 szt.; -9,35% r/r) oraz Dacia Duster (7 942 szt. +60,06% r/r), a następnie Toyota Corolla (7 887 szt.; +90,92/r). Pierwszą piątkę zamyka Toyota Yaris (7 155 szt.; -4,60% r/r)."

https://www.samar.pl/__/3/3.a/104065/3. ... cale=pl_PL

Reasumując, rzekome duże kolejki chętnych na Skodę Karoq w Polsce biorą się nie z dużej ilości zamówień na ten model ale z niewydolnej produkcji z którą Skoda sobie po prostu nie radzi z wiadomych powodów ;)

chemik22
Posty: 13
Rejestracja: 23 cze 2019, 10:09
Samochód: brak

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: chemik22 »

Chyba te kolejki to są ściśle powiązane z silnikiem 1.5TSI, mam wrażenie że niezależnie od modelu i marki jeśli chodzi o ten silnik to czas oczekiwania jest znacznie dłuższy niż na inne konfiguracje..

Rafiner
Posty: 54
Rejestracja: 21 wrz 2018, 22:44
Samochód: Kiedyś Fabia2, teraz Ateca 1.5tdi DSG

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: Rafiner »

Dzisiaj dzwoniłem do Seata i Skody. Nie wiem co się zmieniło przez wakacje, ale czas oczekiwania na diesla to ok 2 miesiące, a 1.5 tsi DSG 4-5 miesięcy.
Ateca i Karoq sa robione o ile dobrze pamiętam na jednej linii montażowej na Słowacji.

Rafiner
Posty: 54
Rejestracja: 21 wrz 2018, 22:44
Samochód: Kiedyś Fabia2, teraz Ateca 1.5tdi DSG

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: Rafiner »

Gadałem też o rabatach i Ateca -7 tys diesel i dodatkowo 4% na nauczyciela, Karoq - 10 tys na diesla i nic więcej. To nic więcej to 2-3 tys zazwyczaj, ale nie wiadomo.
Ateca już nie będzie z 1.6tdi, tylko 2.0tdi. Karoq jak widać w cennikach.

Rafiner
Posty: 54
Rejestracja: 21 wrz 2018, 22:44
Samochód: Kiedyś Fabia2, teraz Ateca 1.5tdi DSG

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: Rafiner »

Jak dodałem do Karoqa wyposażenie z Ateca, usredniajac cene , kamery 360 Ateca, elektr. Klaps Karoq, to Karoq wychodzi drożej, a do tego nie ms alcantary.

kaCuCh
Posty: 5
Rejestracja: 20 sie 2019, 14:17
Samochód: Leon Cupra 4Drive 2.0 TSI / Karoq 1.6TDI

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: kaCuCh »

tomekk pisze: 18 sie 2019, 19:01
Rafiner pisze: 18 sie 2019, 18:40 tomekk - dzięki za info. Tak zamierzam zrobić. Czy wasz zakup był niedawno ? Jaki czas realizacji dostaliscie ? Czy to nie jest tak, ze auto musi wyprodukować się w tym roku by 10 tys. dostać ? Nie spytałem się o to dilera, a mam 70 km.
Zamówiliśmy w marcu. 13 sierpnia ponoć się wyprodukował i teraz od jutra załatwianie formalności ze sprowadzeniem do salonu, rejestracja itp. Ale wstępnie mowa była o 2-3 miesiącach, bo to 1.6 TDI, a wyszło jak wyszło. 10 tys jest na rocznik modelowy 2020 ale to w cenniku jest zapisane jakie są zasady przyznawania rabatu. My się martwilismy trochę, bo auto zamawialismy jako rocznik 2019, a wszedł do produkcji jako 2020 ale dalej rabat jest.
Czy Zamawiałeś pakiet Comfort dla Style? Ja też zamówiłem zgodnie z cennikiem 2019, przyjedzie 2020, a muszę koniecznie mieć bezdotykowo otwieraną klapę. Niby w 2020 z pakietu Comfort wyjęli bezdotykowe otwieranie klapy i jest to teraz dodatkowa opcja. W 2019 tak nie było, w konfiguracji pakietu była zawarta. Ciekawe jak to się wyprodukuje...

tomekk
Posty: 74
Rejestracja: 25 mar 2019, 21:23
Samochód: Skoda Octavia 2.0 TDI CUNA

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: tomekk »

Tak, braliśmy pakiet comfort. Bezdotykowe otwieranie nas nie bardzo interesowało, a nawet elektryczna klapa ale skoro w pakiecie dają... Z resztą pakiet comfort wzrósł o jakieś 350 zł i zabrali bezdotykowe otwieranie, które teraz jest za 700. Pewnie wyprodukuje się wg MY20. No ale zobaczymy, do końca sierpnia mam nadzieję, że odbierzemy ale dealer się jeszcze nie odzywał więc czekamy. Teraz 1 czy 2 tygodnie wcześniej już nas nie urządza - i tak jest już po wakacjach. Bardziej mnie zastanawia jak będzie wyglądać isofix bez zaslepek. Jeśli po prostu nie bedise zaslepek to wiadomo gdzie będą okruchy i syf. A jeśli tak jak jest w Rapidzie - współczuję tapicerkę. Tam trafić w uchwyt przez nacięcie w tapicerkę to cud. I też wzięliśmy isofix na przód, a w Octavii dokladalismy w ASO później i zastanawiam się czy to tylko różnica naszywki na fotelu czy jakoś inaczej to będzie wyglądać.

ODPOWIEDZ