Czas oczekiwania na Karoqa

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
Kuba
Posty: 8
Rejestracja: 30 kwie 2019, 21:11
Samochód: Skoda Karoq 1,5 tsi

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: Kuba »

Zamówiłem 1,5 DSG 31 stycznia 2019. Produkcja rusza w 25 tygodniu, wiec liczę, ze na początku lipca będzie w salonie.



Sponsor

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Sponsor


MacIntosh71
Posty: 7
Rejestracja: 12 cze 2019, 20:07
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5 TSI DSG

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: MacIntosh71 »

Dołączam do wirtualnej kolejki oczekujących na tym wątku forum na Karoq'a 1.5 TSI DSG Style (Comfort+trochę dodatków). Zamówienie złożone w połowie lutego.
Na razie brak informacji o jakichkolwiek terminach produkcji.
Cieszę się wraz z każdym wpisem o odebranym aucie - to oznacza, że w końcu ja też się doczekam.

madey
Posty: 7
Rejestracja: 09 maja 2019, 20:16
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI DSG

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: madey »

Marcooo pisze: 12 cze 2019, 10:41
madey pisze: 12 cze 2019, 10:28 Ja złożyłem zamówienie na 1.5 TSI DSG ppd koniec kwietnia i mam termin na 35 tydzień.
To może wbiles się już pod zamówienie dilera i tylko zmodyfikował pod ciebie:) ja tak miałem:)
Na pewno mnie o tym nie poinformował. Do zeszłego tygodnia nie było żadnych informacji o terminach. Jak zapytałem czy istnieje jeszcze możliwość wprowadzenia zmian do konfiguracji to okazało się, że tak ale że już jest termin na 35 tyd. i nie gwarantują, że wprowadzenie zmian nie spowoduje przesunięcia. Zmiany mimo wszystko wprowadziłem, ale termin pozostał.

tomekk
Posty: 74
Rejestracja: 25 mar 2019, 21:23
Samochód: Skoda Octavia 2.0 TDI CUNA

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: tomekk »

Jakie macie doświadczenia z dealerami? Gdzie się czeka najkrócej? Z tego co widzę, niektórzy dealerzy bardziej dbają o swoje zamówienia i starają się je monitorować regularnie u importera, inni wrzucają do wora i czekają na święte nigdy... Czekanie na diesla już 4 miesiące bez potwierdzonej daty produkcji zaczyna irytować... A już tym bardziej jak człowiek się dowiaduję, że zamówił w marcu, a dealer wrzucił oczekiwany termin realizacji w 32 tygodniu już na rocznik modelowy 2020, a przy zamówieniu zapewniając, że czas czekania to 2-3 miesiące...

Wojtek13130
Posty: 2
Rejestracja: 12 cze 2019, 12:08
Samochód: Skoda karoq 1.5 dsg sportline

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: Wojtek13130 »

W moim przypadku tez mija już 4 miesiące i nie znam tygodnia produkcji. Tylko ja zamówiłem 1.5 tsi benzyna ale zastanawiam się czy nie zmienić na 2.0 tsi

MacIntosh71
Posty: 7
Rejestracja: 12 cze 2019, 20:07
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5 TSI DSG

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: MacIntosh71 »

U mnie wreszcie, po 4 miesiącach i 2 tygodniach oczekiwania informacja, że 1.5 TSI DSG termin produkcji ma wyznaczony w połowie września. W międzyczasie, miesiąc temu rozglądałem się za ofertami u innych dealerów - trzech oceniło czas oczekiwania do końca roku, jeden na październik, dwóch innych nie podało terminów, natomiast prawie wszyscy powiedzieli, że wyznaczony termin produkcji pojawi się po maksymalnie miesiącu od zamówienia.

tomekk
Posty: 74
Rejestracja: 25 mar 2019, 21:23
Samochód: Skoda Octavia 2.0 TDI CUNA

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: tomekk »

No i jest i u nas w końcu po 3,5 miesiąca... Potwierdzony termin produkcji na 33 tydzień... 3,5 miesiąca czekania. Teraz ciekawe co się zmieni dokładnie w MY20 i jak będą chcieli wybrnąć z ewentualnych podwyżek...

Marcooo
Posty: 219
Rejestracja: 28 sty 2019, 19:06
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI 150 km 4x4

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: Marcooo »

tomekk pisze: 27 cze 2019, 10:55 No i jest i u nas w końcu po 3,5 miesiąca... Potwierdzony termin produkcji na 33 tydzień... 3,5 miesiąca czekania. Teraz ciekawe co się zmieni dokładnie w MY20 i jak będą chcieli wybrnąć z ewentualnych podwyżek...
Już rozmawiaj o utrzymaniu ceny bo potem są niespodzianki że podwyżka. A pamiętaj że niektórym dilerom potem nie zależy bo jak ty nie weźmiesz to ktoś inny na pniu. Warto już pytać.

mans
Posty: 544
Rejestracja: 26 lis 2017, 13:19
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: mans »

MacIntosh71 pisze: 26 cze 2019, 16:31 U mnie wreszcie, po 4 miesiącach i 2 tygodniach oczekiwania informacja, że 1.5 TSI DSG termin produkcji ma wyznaczony w połowie września.
@MacIntosh71 po tym co napisał NoAndy podejrzewam, że po kilku miesiącach przestoju produkcyjnego w tym roku to Ci go raczej już nie wyprodukują no ale obym nie miał racji :?
Masakra jakaś z tymi terminami w Skodzie :shock:
NoAndy pisze: 26 cze 2019, 13:35 Wg informatora dla dealerów, który zamieściłem wcześniej zapowiadano przerwę w produkcji 1.5TSI manulal/DSG od końca czerwca do października (40 tygodnia)
tomekk pisze: 27 cze 2019, 10:55 No i jest i u nas w końcu po 3,5 miesiąca... Potwierdzony termin produkcji na 33 tydzień...
@tomekk jeżeli zamówiłeś 1.5 TSI to przecież 33 tydzień produkcji to dokładnie sierpień 2019...

http://kalendarz.livecity.pl/numer-tygodnia/33

...a z tego co napisał NoAndy przerwa w produkcji ma potrwać aż do pażdziernika 2019 ;)

Czyli mamy tutaj kompletnie sprzeczne informacje, które się wzajemnie wykluczają :?
Ostatnio zmieniony 27 cze 2019, 13:56 przez mans, łącznie zmieniany 10 razy.

Marcus
Posty: 102
Rejestracja: 22 kwie 2018, 23:25
Lokalizacja: Beskidy
Samochód: Karoq 1.5 TSi DSG 4x4

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: Marcus »

Ja własnie podpisuje dokumenty w przyszłym tyg odbiór ;)

ODPOWIEDZ