Czas oczekiwania na Karoqa

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
MIR
Posty: 2
Rejestracja: 27 cze 2019, 20:23
Samochód: KAROQ STYLE 1,6 TDI MANUAL 23/19

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: MIR »

Witam, Małopolska się kłania.
Karoq Style 1,6 tdi, comfort, manual, vc. Zamówiony 5 maja br stoi w salonie- taki otrzymalem tel od dilera. Odbiorę pewnie w przyszłym tygodniu jak będę miał czas, wtedy napiszę coś więcej. Pozdrawiam.



Sponsor

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Sponsor


Awatar użytkownika
Sewerti
Posty: 79
Rejestracja: 12 maja 2019, 20:02
Samochód: Skoda Karoq 1.6 Tdi (manual)

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: Sewerti »

MIR pisze: 27 cze 2019, 20:28 Witam, Małopolska się kłania.
Karoq Style 1,6 tdi, comfort, manual, vc. Zamówiony 5 maja br stoi w salonie- taki otrzymalem tel od dilera. Odbiorę pewnie w przyszłym tygodniu jak będę miał czas, wtedy napiszę coś więcej. Pozdrawiam.
Gratuluję :D
Pokaż focie i wpisz się na nasze auta
Super :D

tomekk
Posty: 74
Rejestracja: 25 mar 2019, 21:23
Samochód: Skoda Octavia 2.0 TDI CUNA

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: tomekk »

mans pisze: 27 cze 2019, 12:47
MacIntosh71 pisze: 26 cze 2019, 16:31 U mnie wreszcie, po 4 miesiącach i 2 tygodniach oczekiwania informacja, że 1.5 TSI DSG termin produkcji ma wyznaczony w połowie września.
@MacIntosh71 po tym co napisał NoAndy podejrzewam, że po kilku miesiącach przestoju produkcyjnego w tym roku to Ci go raczej już nie wyprodukują no ale obym nie miał racji :?
Masakra jakaś z tymi terminami w Skodzie :shock:
NoAndy pisze: 26 cze 2019, 13:35 Wg informatora dla dealerów, który zamieściłem wcześniej zapowiadano przerwę w produkcji 1.5TSI manulal/DSG od końca czerwca do października (40 tygodnia)
tomekk pisze: 27 cze 2019, 10:55 No i jest i u nas w końcu po 3,5 miesiąca... Potwierdzony termin produkcji na 33 tydzień...
@tomekk jeżeli zamówiłeś 1.5 TSI to przecież 33 tydzień produkcji to dokładnie sierpień 2019...

http://kalendarz.livecity.pl/numer-tygodnia/33

...a z tego co napisał NoAndy przerwa w produkcji ma potrwać aż do pażdziernika 2019 ;)

Czyli mamy tutaj kompletnie sprzeczne informacje, które się wzajemnie wykluczają :?
1.6 TDI manual, pakiet comfort, elektryczny hak, isofix przód, roleta przestrzeni baagzowej, dojazdowe koło zapasowe, pakiet pogwarancyjny i pakiet przeglądów.

Dopiero dziś dostaliśmy potwierdzony termin od zamówienia w dniu 16 marca. Nie wiem z czego to wynika, że tak długo, bo jak tu kolega wyżej pisał zamówił 1.6 TDI 5 maja i już ma w salonie do odbioru ale wg mnie dealer popełnił błąd przy zamówieniu, który został skroygowany dzięki mojej upierdliwosci i dociekaniu co się dzieje. Bo termin oczekiwany od marca był wpisany na sierpień, a status zamówienia był na magazyn i dopiero zmienili to dzien po mojej wizycie oczywiście mówiąc, że to nie tego wina i że jest juz ok podczas gdy od innych dealerów miałem potwierdzenie, że to główny powód braku terminu. Skoda realizuje najpierw zamówienia pod klienta i dlatego tyle leżało dopóki nie zostało zmienione. Po zmianie nagle termin wpadł po 2 tygodniach. Przypadek? Nie sądzę

A tej informacji, że przerwa ma trwać do października to nie widziałem na forum... I żaden dealer nie mówił o tym, jedynie o lipcu. Ale jeśli chodzi o przerwę w 1.5 TSI - z czego miałaby wynikać to nie wiem - nas omija bo my dieselek :)

MacIntosh71
Posty: 7
Rejestracja: 12 cze 2019, 20:07
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5 TSI DSG

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: MacIntosh71 »

Zajrzałem do cennika Karoqa dla roku modelowego 2020 i .... z benzynowych silników zostały tylko 1.0 TSI manual i 2.0 TSI DSG Sportline. Jest tylko dopisek: "Informujemy, że ŠKODA KAROQ prezentowana jest obecnie jedynie z wybranymi silnikami spośród planowanych dla Roku Modelowego 2020". :o

Kuba
Posty: 8
Rejestracja: 30 kwie 2019, 21:11
Samochód: Skoda Karoq 1,5 tsi

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: Kuba »

Kuba pisze: 12 cze 2019, 18:04 Zamówiłem 1,5 DSG 31 stycznia 2019. Produkcja rusza w 25 tygodniu, wiec liczę, ze na początku lipca będzie w salonie.
Witam, jest tak jak twierdził diler :) , jutro (01.07.2019 )czyli po 5 miesiącach czekania odbiór auta.
Juź się nim nawet przejechałem ...

Marcus
Posty: 102
Rejestracja: 22 kwie 2018, 23:25
Lokalizacja: Beskidy
Samochód: Karoq 1.5 TSi DSG 4x4

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: Marcus »

Ja odebrałem swojego wczoraj. Powrót z Warszawy w Beskidy, po drodze rozkopana S7, A1, wjazd pod Częstochową, średnie spalanie 7,7 na trasie 350km. Jeździ sie super, w korku na wykopkach można gazetę czytać, asystenci robią robotę. Teraz czas na naukę co i jak. No i zobaczymy jakie bedzie spalanie w mieście i jak się bedzie DSG zachowywać w górach. Póki co banan i te zazdrosne spojrzenia sąsiadów ;) bezcenne.

NorbertW89
Posty: 14
Rejestracja: 03 cze 2019, 16:11
Samochód: Karoq Sportline 2.0 TSI 190 KM

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: NorbertW89 »

Witam, mam i ja. Zamówiliśmy karoq sportline 2.0 tsi pod koniec czerwca, auto już stoi na placu u dealera. Rok modelowy na 2020. Jak na wybraną konfiguracje i pakiety, to chyba nawet nieźle się wyrobili w produkcji. W tym tygodniu pewnie odbierzemy jak wszystko dobrze pójdzie. Jutro jadę zobaczyć auto na placu.

mert82
Posty: 40
Rejestracja: 10 sty 2019, 16:50
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI 4x4 DSG Ambition

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: mert82 »

Zamówiony 10.01.2019 Karoq 1.5 TSI 4x4 DSG Lava Blue Ambition@bieda wersja, został 3 dni temu przez nas odebrany z salonu. Jak dotąd ok. Zero problemów, może oprócz trochę w trybie sport jak redukuje z 3biegu na 2gi to czasem szarpnie, ale nie zawsze. Spalanie na poziomie 9L średnio, ale to po 250km przebiegu w mieście małym, ja docieram auto na trybie Sport, bo jak widzę czasem obroty na poziomie 1.3k rpm na 4tym biegu w trybie D , to mnie to przeraża(na docieraniu), plus o dziwo jak się jedzie ze stałą prędkością/ekonomicznie na trybie Sport, to częściej się ACT załącza. Ogólnie bardzo pozytywnie jestem zaskoczony tym autem i zobaczymy jak będzie.

angie83
Posty: 8
Rejestracja: 02 sie 2019, 15:41
Samochód: Skoda

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: angie83 »

Niestety jeszcze czekam na swojego Karoq-a :(
I w związku z tym mam pytanie, może ktoś z Was się z czymś takim spotkał lub poprostu orientuje się jaki jest tego powód...
Otóż mój sprzedawca poinformował mnie, że auto jest już w Polsce u dealera w Poznaniu. I niestety nie jest w stanie mi powiedzieć kiedy samochód będzie u niego (u mojego sprzedawcy) bo dealer w Poznaniu poprostu wstrzymał wydanie auta ;(
I tak od dwóch tygodni...

O co chodzi?

Awatar użytkownika
User karoq
Posty: 213
Rejestracja: 09 wrz 2018, 14:00
Samochód: Karoq 2.0 Tdi. Dsg. 4x4.style

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: User karoq »

angie83 pisze:Niestety jeszcze czekam na swojego Karoq-a :(
I w związku z tym mam pytanie, może ktoś z Was się z czymś takim spotkał lub poprostu orientuje się jaki jest tego powód...
Otóż mój sprzedawca poinformował mnie, że auto jest już w Polsce u dealera w Poznaniu. I niestety nie jest w stanie mi powiedzieć kiedy samochód będzie u niego (u mojego sprzedawcy) bo dealer w Poznaniu poprostu wstrzymał wydanie auta ;(
I tak od dwóch tygodni...

O co chodzi?
Zapewne homologacje Wltp..

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ