Czas oczekiwania na Karoqa

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
angie83
Posty: 8
Rejestracja: 02 sie 2019, 15:41
Samochód: Skoda

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: angie83 »

NoAndy pisze: 08 sie 2019, 11:51
angie83 pisze: 07 sie 2019, 21:40
angie83 pisze: 02 sie 2019, 15:56 Niestety jeszcze czekam na swojego Karoq-a :(
I w związku z tym mam pytanie, może ktoś z Was się z czymś takim spotkał lub poprostu orientuje się jaki jest tego powód...
Otóż mój sprzedawca poinformował mnie, że auto jest już w Polsce u dealera w Poznaniu. I niestety nie jest w stanie mi powiedzieć kiedy samochód będzie u niego (u mojego sprzedawcy) bo dealer w Poznaniu poprostu wstrzymał wydanie auta ;(
I tak od dwóch tygodni...

O co chodzi?

A jednak nie potrzebnie panikowałam :D
Mój Karoq jest już w salonie, w przyszłym tygodniu odbiór :D
Widziałaś już? to model 2020 - ma napis " S K O D A" na klapie zamiast logo jak zapowiadano?
Termin odbioru się przyspieszył, więc dam znać w sobotę bo wszystkie formalności będą już załatwione :)



Sponsor

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Sponsor


mert82
Posty: 40
Rejestracja: 10 sty 2019, 16:50
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI 4x4 DSG Ambition

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: mert82 »

07.01.2019 Zamówienie Karoqa 1.5tsi 4x4 DSG Ambition plus parę dodatków (grzane fotele, Canton, pakiet comfort)
04.02.2019 Informacja z salonu, że przepraszają, ale nie mogą zrealizować tego zamówienia. W sumie anulowałem je wtedy.
16.04.2019 Informacja z salonu, że jednak oni zrealizują to zamówienie i mają datę produkcji (początek czerwca) i czy dalej jestem zainteresowany. Powiedziałem, że tak.
04.06.2019 Informacja z salonu, że auto zostało wyprodukowane :)
22.07.2019 Auto jest już w salonie, pojechałem sobie zobaczyć.
29.07.2019 Auto odebrane z salonu i zarejestrowane.

Do teraz zrobiłem 600km. Zero jakichkolwiek problemów z skrzynią, czy silnikiem. Na początku trochę w trybie sport agresywnie redukowała biegi z 3 na 2, ale tego efektu już nie ma. Spalanie realne w mieście 9-11.L, w trasie 7-9L w zależności od prędkości. Silnik bardzo przyjemnie jedzie do 5k rpm, ale później staję się głośny i łapie zadyszkę, za to od 2k rpm ładnie przyśpiesza. Przednie zawieszenie jest zadziwiająco głośne na progach zwalniających, przy wymianie oleju na 1000km, poproszę zęby sprawdzili to i poduszki silnika/skrzyni, bo coś ewidentnie tłucze się. Jak na razie jestem bardzo zadowolony.
Canton szału nie robi, ale coś tam lepiej gra niż przeciętne audio, zwłaszcza jak się głośno słucha muzyki.

angie83
Posty: 8
Rejestracja: 02 sie 2019, 15:41
Samochód: Skoda

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: angie83 »

angie83 pisze: 08 sie 2019, 12:36
NoAndy pisze: 08 sie 2019, 11:51
angie83 pisze: 07 sie 2019, 21:40

A jednak nie potrzebnie panikowałam :D
Mój Karoq jest już w salonie, w przyszłym tygodniu odbiór :D
Widziałaś już? to model 2020 - ma napis " S K O D A" na klapie zamiast logo jak zapowiadano?
Termin odbioru się przyspieszył, więc dam znać w sobotę bo wszystkie formalności będą już załatwione :)
Nie mam napisu SKODA, tylko znaczek, ale chyba jestem fanką znaczka :D

bob89
Posty: 18
Rejestracja: 15 cze 2019, 22:49
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI DSG Style + dodatki

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: bob89 »

Zamawiałem samochód dokładnie 26 czerwca. Karoq 1.5 tsi dsg style + dodatki.
Dzisiaj dostałem wiadomość że auto będzie do odbioru w połowie września.
Jak na to co opisują inni oczekujący czas oczekiwania nie jest zły :)
Oczywiście model 2020

mans
Posty: 544
Rejestracja: 26 lis 2017, 13:19
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: mans »

Patrząc na poniższy ranking to Skoda Karoq w Polsce aż tak bardzo popularna jednak nie jest
bo od stycznia do lipca 2019 sprzedano osobom prywatnym tylko 1296 sztuk :?
Stąd coraz krótsze terminy na ten model w naszym kraju ;)

https://www.samar.pl/__/3/3.a/104538/Ra ... cale=pl_PL

Rafiner
Posty: 54
Rejestracja: 21 wrz 2018, 22:44
Samochód: Kiedyś Fabia2, teraz Ateca 1.5tdi DSG

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: Rafiner »

Ja tego nie rozumiem. Pytasz się o rabat, a kolesie w salonie, ze nie ma bo model ma takie wzięcie, ze nie musza dawać, a terminy to min 6 miesięcy.
A potem w rankingu kiepsko i na drodze tak wiele nie widać jak pijar robią.

Marcooo
Posty: 219
Rejestracja: 28 sty 2019, 19:06
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI 150 km 4x4

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: Marcooo »

Rafiner pisze: 17 sie 2019, 16:12 Ja tego nie rozumiem. Pytasz się o rabat, a kolesie w salonie, ze nie ma bo model ma takie wzięcie, ze nie musza dawać, a terminy to min 6 miesięcy.
A potem w rankingu kiepsko i na drodze tak wiele nie widać jak pijar robią.
Jest rabat :) szukaj takich salonów gdzie ci dadzą. Mi też tak powiedzieli więc poszedłem do innego sprzedawcy. Okazało się że jest :) pytać dzwonić udać się pogadać jak blisko .

tomekk
Posty: 74
Rejestracja: 25 mar 2019, 21:23
Samochód: Skoda Octavia 2.0 TDI CUNA

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: tomekk »

Rafiner pisze: 17 sie 2019, 16:12 Ja tego nie rozumiem. Pytasz się o rabat, a kolesie w salonie, ze nie ma bo model ma takie wzięcie, ze nie musza dawać, a terminy to min 6 miesięcy.
A potem w rankingu kiepsko i na drodze tak wiele nie widać jak pijar robią.
Zmien salon :) My od cennika dostaliśmy ok. 18 tys (10k standard dla 1.6 TDI + ok. 8 od dealera). Ja wysyłałem do wszystkich dealerów w Polsce, odpowiedziało ok. 40 z ponad 100. Tylko 1 odpisał, że cena cenników, a drugi że nie biorą udziału w konkursach ofertowych. Pozostali różnie, najwięcej dostaliśmy w Płocku ale zdecydowaliśmy się w mieście, którym mieszkamy, bo różnica była ok. 1000 PLN i nie chciało nam się tam jechać, a serwis i tak na miejscu będziemy robić. Ale w Płocku podejście super - telefon, rozmowa, szukanie najlepszej oferty, wyzylowana do granic. W perspektywie zakupu samochodu na +5 lat nie wiele zmieniło ale przy zakupie drugiego zapisałem dane doradcy i w pierwszej kolejności wrócę tam.

Rafiner
Posty: 54
Rejestracja: 21 wrz 2018, 22:44
Samochód: Kiedyś Fabia2, teraz Ateca 1.5tdi DSG

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: Rafiner »

tomekk - dzięki za info. Tak zamierzam zrobić. Czy wasz zakup był niedawno ? Jaki czas realizacji dostaliscie ? Czy to nie jest tak, ze auto musi wyprodukować się w tym roku by 10 tys. dostać ? Nie spytałem się o to dilera, a mam 70 km.

tomekk
Posty: 74
Rejestracja: 25 mar 2019, 21:23
Samochód: Skoda Octavia 2.0 TDI CUNA

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: tomekk »

Rafiner pisze: 18 sie 2019, 18:40 tomekk - dzięki za info. Tak zamierzam zrobić. Czy wasz zakup był niedawno ? Jaki czas realizacji dostaliscie ? Czy to nie jest tak, ze auto musi wyprodukować się w tym roku by 10 tys. dostać ? Nie spytałem się o to dilera, a mam 70 km.
Zamówiliśmy w marcu. 13 sierpnia ponoć się wyprodukował i teraz od jutra załatwianie formalności ze sprowadzeniem do salonu, rejestracja itp. Ale wstępnie mowa była o 2-3 miesiącach, bo to 1.6 TDI, a wyszło jak wyszło. 10 tys jest na rocznik modelowy 2020 ale to w cenniku jest zapisane jakie są zasady przyznawania rabatu. My się martwilismy trochę, bo auto zamawialismy jako rocznik 2019, a wszedł do produkcji jako 2020 ale dalej rabat jest.

ODPOWIEDZ