Czas oczekiwania na Karoqa

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
prem-karoq
Posty: 1
Rejestracja: 23 cze 2021, 8:44
Samochód: Karoq Style 1,5 DSG

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: prem-karoq »

Cześć,
U mnie trwa to jakoś wyjątkowo długo.
Zamówienie na koniec stycznia, produkcja miała był w połowie maja, jednak przesunięto na czerwiec. Podobno tydzień temu miał być już w imporcie, ale cisza i w salonie nikt nic nie wie.
Z perspektywy czasu, szkoda że nie wziołem czegoś dostępnego od ręki. Już dawno cieszyłbym się autem. Minęło 4 i pół miesiąca, a samochodu nadal nie ma.



Sponsor

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Sponsor


TomKar
Posty: 12
Rejestracja: 13 maja 2021, 15:38
Samochód: Karoq 1.5 TSI

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: TomKar »

Mam tak samo, zamówienie z połowy marca, nikt nic nie wiem.

Herbatnik
Posty: 4
Rejestracja: 12 maja 2021, 10:23
Samochód: Skoda karoq sportline 1,5tsi

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: Herbatnik »

Zamówiłem karoqa 10 maja, nadal cisza w sprawie produkcji. Wiem tylko tyle, że będę miał RM 2022. Dostałem za to w momencie zamówienia informację, że na auto będę musiał czekać od 3 do 9 miesięcy.

Kierek
Posty: 6
Rejestracja: 24 cze 2021, 7:43
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: Kierek »

Cześć,
Mój Karoq był zamówiony w lutym, z wpisanym terminem na koniec maja. Auto właśnie odebrałem, ale zamówienie po drodze wypadło z produkcji z powodu braku wybranych felg w fabryce i dealer musiał powalczyć z centralą by dalej utrzymać sensowny tydzień produkcji (przez chwilę przewinął się 39 tydzień :shock: - nowy rocznik). Warto się często dopytywać. Niestety, zależnie od wyposażenia, auto może zostać znacznie przesunięte w produkcji, bądź nawet z niej wypaść. Z tego co słyszałem, produkcja obecnego rocznika dla Polski została już zamknięta i nowe zlecenia będą trafiać na dalsze tygodnie, czyli RM2022.

JG88#
Posty: 6
Rejestracja: 21 mar 2021, 20:35
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: JG88# »

Ogólnie są problemy z produkcją przez braki mikro-procesorów (mikro chipów) i to u większości producentów samochodów. Podobno największe opóźnienia są dla samochodów ze skrzynią DSG, ale mogą też być problemy z innymi komponentami, np. systemem Canton czy wyświetlaczem elektronicznym, siedzeniami elektrycznymi itp (tylko moje przypuszczenia). Ja zamawiałem samochód w połowie lutego i generalnie samochód był w produkcji bodajże na początku maja, jednak produkcja nie została zamknięta do teraz! Najprawdopodobniej jakiś podzespół nie został jeszcze dostarczony, np skrzynia DSG, stąd wcześniej wrzuciłem link do kamerek z jakiegoś czeskiego lotniska, gdzie tego typu samochody czekają na dokończenie produkcji (moja skoda pewnie jest właśnie na tym placu, dzisiaj widziałem lawety wyjeżdżające z kilkoma samochodami, także trzymam kciuki). Niestety Skoda/fabryka nie jest w stanie podać żadnego terminu dostarczenia samochodu.

kurzaj040785
Posty: 18
Rejestracja: 20 cze 2021, 8:38
Lokalizacja: Śląskie
Samochód: karoq style 1.5 tsi 110 kw

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: kurzaj040785 »

Ja też czekam zamówienie 20 kwietnia i nic cisza :(
Kurzaj

Herbatnik
Posty: 4
Rejestracja: 12 maja 2021, 10:23
Samochód: Skoda karoq sportline 1,5tsi

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: Herbatnik »

Zadzwoniłem wczoraj po południu do dilera, przewidziana produkcja na 32 tydzień. Mimo zapewnień sprzedawca sam nie zadzwonił z informacją. Pewnie myślą, że to mi z ma zależeć. Wniosek: warto samemu się dowiadywać, a nie czekać.

kurzaj040785
Posty: 18
Rejestracja: 20 cze 2021, 8:38
Lokalizacja: Śląskie
Samochód: karoq style 1.5 tsi 110 kw

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: kurzaj040785 »

Witam ! i co Panowie ruszyło coś u was z zamówieniem?? 20 kwietnia i dalej nic :(
Kurzaj

Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: Shadoon »

Im dłużej czekacie, tym większa będzie radość. Chodzi o to, by gonić króliczka

A tak poważnie, to znam ten ból. Aż 9 miesięcy czekałem 2 lata temu. Jak ciąża, haha.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka


krzysztof130390
Posty: 17
Rejestracja: 10 kwie 2021, 23:14
Samochód: Skoda Karoq

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: krzysztof130390 »

Mój będzie produkowany w najbliższym tygodniu

ODPOWIEDZ