Czas oczekiwania na Karoqa

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
root
Administrator
Posty: 327
Rejestracja: 30 lip 2017, 0:48
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: root »

Mam (fabryczny) isofix z przodu w Superbie i wygląda kompletnie inaczej niż ten z tyłu. Nie ma żadnej zaślepki ani plastikowej obudowy, są tylko metalowe uchwyty w szparze fotela.


Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Karoqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

Sponsor

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Sponsor


misza
Posty: 40
Rejestracja: 20 sty 2019, 18:56
Samochód: Karoq 1,6 TDI Style DSG

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: misza »

Ja mam fabryczny isofix z przodu jak chcesz mogę zrobić zdjęcia i podesłać. Szczerze to nawet nie zwróciłem uwagi czym się różni od tego z tyłu, bo jeszcze nie miałem potrzeby użycia :)

kaCuCh
Posty: 5
Rejestracja: 20 sie 2019, 14:17
Samochód: Leon Cupra 4Drive 2.0 TSI / Karoq 1.6TDI

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: kaCuCh »

tomekk pisze: 20 sie 2019, 20:52 Tak, braliśmy pakiet comfort. Bezdotykowe otwieranie nas nie bardzo interesowało, a nawet elektryczna klapa ale skoro w pakiecie dają... Z resztą pakiet comfort wzrósł o jakieś 350 zł i zabrali bezdotykowe otwieranie, które teraz jest za 700. Pewnie wyprodukuje się wg MY20. No ale zobaczymy, do końca sierpnia mam nadzieję, że odbierzemy ale dealer się jeszcze nie odzywał więc czekamy. Teraz 1 czy 2 tygodnie wcześniej już nas nie urządza - i tak jest już po wakacjach. Bardziej mnie zastanawia jak będzie wyglądać isofix bez zaslepek. Jeśli po prostu nie bedise zaslepek to wiadomo gdzie będą okruchy i syf. A jeśli tak jak jest w Rapidzie - współczuję tapicerkę. Tam trafić w uchwyt przez nacięcie w tapicerkę to cud. I też wzięliśmy isofix na przód, a w Octavii dokladalismy w ASO później i zastanawiam się czy to tylko różnica naszywki na fotelu czy jakoś inaczej to będzie wyglądać.
Już wiem, że MY20 wyprodukuje się bez opcji bezdotykowego otwierania klapy w pakiecie Comfort, moja jest już alokowana do produkcji i nawet nie mogę teraz tego dołożyć za dopłatą. Trudno, uznałem, że przeżyję...

tomekk
Posty: 74
Rejestracja: 25 mar 2019, 21:23
Samochód: Skoda Octavia 2.0 TDI CUNA

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: tomekk »

Pewnie mógłbyś dołożyć ale spodowaloby to, że wypadłby z produkcji na odleglejszy termin. Ja żałuję tylko, że nie dolozylismy elektryki fotela... Ale nasz już w Poznaniu, odbieramy w przyszłym tygodniu. Równe 6 miesięcy czekania bez kilku dni :)

kaCuCh
Posty: 5
Rejestracja: 20 sie 2019, 14:17
Samochód: Leon Cupra 4Drive 2.0 TSI / Karoq 1.6TDI

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: kaCuCh »

tomekk pisze: 26 sie 2019, 14:22 Pewnie mógłbyś dołożyć ale spodowaloby to, że wypadłby z produkcji na odleglejszy termin. Ja żałuję tylko, że nie dolozylismy elektryki fotela... Ale nasz już w Poznaniu, odbieramy w przyszłym tygodniu. Równe 6 miesięcy czekania bez kilku dni :)
W grę wchodzi tylko nowe zamówienie, bo jest już alokowany do produkcji. Czekanie od nowa. Strasznie długo czekasz, ja mam info, że w przyszłym tygodniu zjedzie z taśmy, a zamawiałem końcem lipca...

tomekk
Posty: 74
Rejestracja: 25 mar 2019, 21:23
Samochód: Skoda Octavia 2.0 TDI CUNA

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: tomekk »

kaCuCh pisze: 27 sie 2019, 13:36
tomekk pisze: 26 sie 2019, 14:22 Pewnie mógłbyś dołożyć ale spodowaloby to, że wypadłby z produkcji na odleglejszy termin. Ja żałuję tylko, że nie dolozylismy elektryki fotela... Ale nasz już w Poznaniu, odbieramy w przyszłym tygodniu. Równe 6 miesięcy czekania bez kilku dni :)
W grę wchodzi tylko nowe zamówienie, bo jest już alokowany do produkcji. Czekanie od nowa. Strasznie długo czekasz, ja mam info, że w przyszłym tygodniu zjedzie z taśmy, a zamawiałem końcem lipca...
Bo po 3 miesiącach okazało się, że na zamówieniu było wpisane "magazyn" zamiast "klient", a takie zamówienia tj. na plac dealera są realizowane w ostatniej kolejności. A dodatkowo przy zamówieniu w marcu dealer wpisał termin produkcji na 32 tydzień roku. W 11 tygodniu roku wpisał termin produkcji na 32 tydzień... Jakbym wiedział przy zamówieniu to od razu bym kazał zmienić. A tak 3 miesiące stracone. Dobrze ze jeździłem i drążyłem temat, bo pewnie do tej pory byśmy czekali na jakikolwiek termin.

tomekk
Posty: 74
Rejestracja: 25 mar 2019, 21:23
Samochód: Skoda Octavia 2.0 TDI CUNA

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: tomekk »

Uwaga, hit dnia - nasze auto zamówione 16 marca przyjechalo dzisiaj do salonu. Ale z innym kolorem niż zamówiony i bez pakietu comfort... 16 marca złożyliśmy zamówienie, po 2 miesiącach gdy nie było terminu produkcji dolozylismy pakiet comfort i zmieniliśmy kolor. Po kolejnych 3 miesiącach pojawił się termin produkcji i potwierdzona data dostawy. W międzyczasie okazało się, że zmienił się sprzedawca (nie wiem czy pierwszego zwolnili czy odszedł ale inna osoba przejęła nasze zamówienie). W zeszłym tygodniu potwierdził nam ostateczna cenę, zebrał dokumenty do umowy. Dzisiaj dzwoni, że auto jest ale w kolorze niezmienionym i bez pakietu comfort... Szlag człowieka trafi... Pół roku czekania i babol...

root
Administrator
Posty: 327
Rejestracja: 30 lip 2017, 0:48
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: root »

I co robicie?
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Karoqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

tomekk
Posty: 74
Rejestracja: 25 mar 2019, 21:23
Samochód: Skoda Octavia 2.0 TDI CUNA

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: tomekk »

Na 99,9% dziękujemy dealerowi i idziemy do drugiego. Tam zamówimy to co chcemy albo weźmiemy z placu 2.0 TDI 4x4 w DSG. Koniec z poblazliwoscia dla tego dealera. Pół roku czekania na 1.6 TDI, a na koniec taki numer... Nie wiem czy nie naraze się na jakieś nieprzyjemności jak zdradzę nazwe dealera na forum ogólnym ale aż mnie korci...

A jeszcze ciekawostka - zaproponowali nam ochronę lakieru powłoka ceramiczną. Powiedzieliśmy, że spoko. A jak przyjechalismy z papierami to pytanie - może po odbiorze Państwo sami sobie pojadą? Facepalm...
Ostatnio zmieniony 30 sie 2019, 17:12 przez tomekk, łącznie zmieniany 1 raz.

bob89
Posty: 18
Rejestracja: 15 cze 2019, 22:49
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI DSG Style + dodatki

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: bob89 »

normalnie aż szkoda słów :(

ODPOWIEDZ