Czas oczekiwania na Karoqa

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
RobertG7
Posty: 256
Rejestracja: 25 maja 2020, 16:06
Samochód: był Karoq 1,6TDi Style DSG

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: RobertG7 »

langolier pisze: 28 lut 2023, 13:21
RobertG7 pisze: 28 lut 2023, 12:19 Tak z ciekawości, ile w takiej konfiguracji wyszedł Karoq? To nie zahacza już cenowo o Kodiaqa?
Może, tylko w jakiej konfiguracji ?
W jakiejkolwiek, chodzi mi tylko o cenę



Sponsor

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Sponsor


langolier
Posty: 250
Rejestracja: 10 lut 2023, 6:03
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Karoq 2023 1.5TSI, DSG, Style + dodatki

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: langolier »

RobertG7 pisze: 01 mar 2023, 10:58
langolier pisze: 28 lut 2023, 13:21
RobertG7 pisze: 28 lut 2023, 12:19 Tak z ciekawości, ile w takiej konfiguracji wyszedł Karoq? To nie zahacza już cenowo o Kodiaqa?
Może, tylko w jakiej konfiguracji ?
W jakiejkolwiek, chodzi mi tylko o cenę
wydaje mi się, że w przypadku dwóch sąsiadujących w ofercie producenta modeli aut zawsze jest tak, że już nawet delikatnie wypasiony niższy model dogoni cenowo wyższy, w najniższej cenie i opcji.
Pamiętam jak 14 lat temu kupowałem Focusa to już po dodaniu niewielu pakietów zacząłem wchodzić cenowo w "golasowate" Mondeo, zwłaszcza ze słabymi silnikami.
Przykład aktualny Skody : moja zamówiona konfiguracja Karoq, mało przecież wypasiona, to 149 700zł cennikowo.
Najtańszy Kodiaq cennikowo to 149 500zł..... :geek: .... z takim samym silnikiem i skrzynią biegów.....

M4niac
Posty: 59
Rejestracja: 24 lis 2022, 16:55
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI STYLE manual

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: M4niac »

23 lutego odebrany . zamawiany 28 września 2022.
- 1.5 tsi style manual kolor biały
- winter plus
- tech amundsen
- travel assist
- trójramienna podgrzewana kierownica
- koło dojazdowe
- felgi 18 miran
- chlapacze przod , tył
- pakiet przeglądów 80 tys km
Opony założyłem wielosezonowe Cinturato All Season SF2 215/50 R18 92 W , chociaż te na których był są bardzo dobre o ile nie lepsze. Bridgestone 215/50 r18 xl W96 w Polsce nigdzie takich nie ma tyle tylko , że letnie . Frajda z jazdy jest , auto fajnie się prezentuje w kolorze białym , dostałem gratis dywaniki welurowe i gumowe , założyli mi chlapacze. Siatki do bagażnika dokupiłem . Dzisiaj pierwszy raz na mrozie użyłem ogrzewania przedniej szyby i powiem - bajka . 5 min potem włączyłem wycieraczkę i nie było już szronu . Trawel assist też działa fajnie . Ogólnie ocena bardzo pozytywna , jedyny mankament to spalanie większe niż w mojej poprzedniej octavi 3 z tym samym silnikiem . Cena była ta z 28 września co miałem na zamówieniu - nic nie dopłacałem . Rejestracja 400 zł + polisa .

greg13
Posty: 12
Rejestracja: 18 lis 2022, 13:12
Samochód: Karoq 1.5 TSI

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: greg13 »

RobertG7 pisze: 01 mar 2023, 10:58
langolier pisze: 28 lut 2023, 13:21
RobertG7 pisze: 28 lut 2023, 12:19 Tak z ciekawości, ile w takiej konfiguracji wyszedł Karoq? To nie zahacza już cenowo o Kodiaqa?
Może, tylko w jakiej konfiguracji ?
W jakiejkolwiek, chodzi mi tylko o cenę
160 tys

RobertG7
Posty: 256
Rejestracja: 25 maja 2020, 16:06
Samochód: był Karoq 1,6TDi Style DSG

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: RobertG7 »

No to nawet lekko doposażony Ambition Kodiaq z tym samy napędem się mieści, a to zupełnie inne auto pod względem komfortu i prowadzenia.

nivar
Posty: 26
Rejestracja: 03 mar 2023, 14:58
Samochód: Karoq 2.0TSI

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: nivar »

RobertG7 pisze: 03 mar 2023, 11:04 No to nawet lekko doposażony Ambition Kodiaq z tym samy napędem się mieści, a to zupełnie inne auto pod względem komfortu i prowadzenia.
No właśnie - zupełnie inne. Może ktoś po prostu nie chce większego, cięższego auta.

greg13
Posty: 12
Rejestracja: 18 lis 2022, 13:12
Samochód: Karoq 1.5 TSI

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: greg13 »

RobertG7 pisze: 03 mar 2023, 11:04 No to nawet lekko doposażony Ambition Kodiaq z tym samy napędem się mieści, a to zupełnie inne auto pod względem komfortu i prowadzenia.
Chyba bardzo lekko doposazony :) z tym silnikiem i skrzynia to na dzien dobry 153 tys. do tego wirtualny kokpit, aktywny tempomat i juz robi sie 159

M4niac
Posty: 59
Rejestracja: 24 lis 2022, 16:55
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI STYLE manual

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: M4niac »

Auto po tygodniu od odebrania już reklamuje . Razem z wydłużonym czasem oczekiwanie spadła jakość używanych materiałów i wykonania . To już bedzie chyba ostatnie auto marki skoda u mnie

greg13
Posty: 12
Rejestracja: 18 lis 2022, 13:12
Samochód: Karoq 1.5 TSI

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: greg13 »

M4niac pisze: 06 mar 2023, 15:17 Auto po tygodniu od odebrania już reklamuje . Razem z wydłużonym czasem oczekiwanie spadła jakość używanych materiałów i wykonania . To już bedzie chyba ostatnie auto marki skoda u mnie
Jakies szczegoly ?

M4niac
Posty: 59
Rejestracja: 24 lis 2022, 16:55
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI STYLE manual

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: M4niac »

W sobote specjalnie zrobiłem małą trase 90 km . 45 km normalną drogą 90 km/h a 45km autostradą A2 . Wszystko jest ok ale , lane assist nie jest w stanie utrzymać auta po środku pasa. Mam adaptacyjny lane assist , adaptacyjny tempomat i travel assist. Auto jest prowadzone owszem samo ale cały czas praktycznie jedzie po prawej krawędzi pasa olbo bardzo blisko niego, niezależnie czy jadę lewym pasem czy prawym . Jeżeli ja jadę lewym pasem a pojazd obok prawym to niebezpiecznie blisko jego się znajduje .Nie jestem ekspertem w tym zakresie ale moim zdaniem auto powinno być utrzymywane na środku pasa . Jadę to reklamować . Przyznam sie , że nie tego oczekiwałem po tak długim czasie czekania na wyprodukowanie auta . Mało tego ale kierownica przy jeździe na wprost też nie jest idealnie w poziomie . Może ta zmiana co składała mi auto robiła to po pijaku . Ja zwracam uwagę na takie szczegóły i mnie to od razu wkur... jak coś jest nie tak.

ODPOWIEDZ