Czas oczekiwania na Karoqa

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
Kubelek
Posty: 4
Rejestracja: 22 maja 2022, 0:48
Samochód: Fabia 1,4 TDI

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: Kubelek »

U mnie zamówienie 7.11.2022. Na początku marca telefon o planowanej produkcji na 14 tydzień tego roku. Wczoraj znowu telefon z informacją, że auto 3 kwietnia zjeżdża z taśmy i będzie gotowe do transportu.
Sportline 1,5DSG, amundsen, winter, gniazdo 230, Travel Assist z Side Assist, pakiet safety, hak, alarm i zapas.



Sponsor

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Sponsor


bachbach
Posty: 6
Rejestracja: 20 sty 2023, 12:32
Samochód: Skoda Karoq 1.5 tsi dsg

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: bachbach »

Zamówienie z 9.11.2022, do odbioru był już na początku marca. Możliwe że duży wpływ na termin ma wersja wyposażenia, bo w moim wypadku to 1.5 DSG style, z montowanych dodatków to tylko tempomat aktywny ;)

kormoran
Posty: 17
Rejestracja: 20 lut 2023, 9:33
Samochód: Karoq 1.5TSI DSG

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: kormoran »

Zamówiony 17 lutego, dziś przyszła informacja o przekazaniu do produkcji 22 kwietnia 2023. W sumie jestem zdziwiony że tak szybko. 1.5 DSG Style plus canton, tech amundsen, varioflex, simply clever family, winter plus, przygotowanie pod hak, travel assist i 3 strefowa klima.

langolier
Posty: 250
Rejestracja: 10 lut 2023, 6:03
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Karoq 2023 1.5TSI, DSG, Style + dodatki

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: langolier »

kormoran pisze:Zamówiony 17 lutego, dziś przyszła informacja o przekazaniu do produkcji 22 kwietnia 2023. W sumie jestem zdziwiony że tak szybko. 1.5 DSG Style plus canton, tech amundsen, varioflex, simply clever family, winter plus, przygotowanie pod hak, travel assist i 3 strefowa klima.
Wlałeś nadzieję w moje serce, mój zamówiony tydzień później.... Obrazek

Konto90
Posty: 16
Rejestracja: 13 sty 2023, 17:56
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: Konto90 »

Ostudzę Twoje emocje 3 styczeń zamowienie brak informacji 🤣

Massey5465
Posty: 6
Rejestracja: 25 lis 2022, 20:47
Samochód: Skoda Karoq 2.0 diesel

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: Massey5465 »

Zamówiony 19.10.22 tylko że TDI i dopiero wskoczyła data na 18.05.23

langolier
Posty: 250
Rejestracja: 10 lut 2023, 6:03
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Karoq 2023 1.5TSI, DSG, Style + dodatki

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: langolier »

Konto90 pisze: 05 kwie 2023, 21:53 Ostudzę Twoje emocje 3 styczeń zamowienie brak informacji 🤣
Czyli czas oczekiwania zależy od czegoś więcej niż nam się wydaje.

Zdz86
Posty: 2
Rejestracja: 16 mar 2023, 19:26
Samochód: Karoq 1,5 TSI

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: Zdz86 »

Nie jestem pewien, ale śledzac temat i czytając różne posty, czy to tu na forum, czy na fb to wydaje mi się że w największym stopniu zależy to od dealera. Im większy salon i im więcej ma zamówień tym większe są szanse na szybką realizację.
Z obserwacji średni czas oczekiwania to jednak 5-6 miesięcy od zamówienia do odbioru.

Konto90
Posty: 16
Rejestracja: 13 sty 2023, 17:56
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: Konto90 »

Masz rację doszukiwanie się różnić w wyposażeniu itd nie ma sensu. Salony mają jakieś swoje "układy", limity na zamówienie itd. są jakieś kwoty produkcyjne i limity kwartalne. Najlepiej żeby się wypowoiedzial jakiś pracownik jak to wygląda od środka.
Pozostaje czekać, lub szukać czegoś gotowego. Sam pracuje w firmie produkcyjnej i jestem sobie w stanie wyobrazić proces planowania kumulowania zamówień ekstra itd.

langolier
Posty: 250
Rejestracja: 10 lut 2023, 6:03
Lokalizacja: Łódź
Samochód: Karoq 2023 1.5TSI, DSG, Style + dodatki

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: langolier »

Nie wiem, co produkujesz ale raczej nie składa się z tak wielu różnorodnych elementów jak nowoczesne auto. Tu wystarczy brak jakiegoś małego scalaka i już produkcja staje.
Różnica jest też taka, że tutaj wszyscy (no, prawie) grzecznie czekają po 6 miesięcy na realizację zamówienia. A producent robi auta jakie może, chce i kiedy chce a rynek i tak łyka wszystko.

BTW: może uzupełnijcie profile o nazwę miejscowości gdzie mieści się salon z którego zamawiacie - może coś nam to rozjaśni ?

ODPOWIEDZ