Czas oczekiwania na Karoqa

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
Awatar użytkownika
Krteq
Posty: 34
Rejestracja: 19 wrz 2019, 19:20
Lokalizacja: NO
Samochód: Skoda Karoq 1.6 TDI

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: Krteq »

Mi handlowiec powiedział, że trudno jest przewidzieć termin ponieważ fabryka nie produkuje pojedynczych sztuk, tylko zbiera odpowiednią "paczkę" identycznych zamówień, więc jak wybierze się coś nietypowego albo coś co w danej chwili nie jest zamawiane w odpowiedniej ilości to można dość długo czekać.

Ja zamawiałem 26.09. Na zamówieniu mam termin 30.12, ale do tej pory brak jakichkolwiek informacji, więc zaczynam wątpić, że będę mieć auto w tym roku. W sumie dla mnie to może być 2020, aby cena pozostała...



Sponsor

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Sponsor


Andrews
Posty: 27
Rejestracja: 03 wrz 2018, 23:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5 tsi dsg dcc

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: Andrews »

u mnie Style 1.5 tsi dsg, dcc + sporo dodatków , zamawiany 9.11 , potem zmiany w konfiguracji przez 2 tygodnie, aktualny orientacyjny termin - Marzec

bob89
Posty: 18
Rejestracja: 15 cze 2019, 22:49
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI DSG Style + dodatki

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: bob89 »

w moim przypadku czas oczekiwania na samochód był uzależniony od konkretnego salonu. Zamawiałem auto w lipcu i gdzie nie pojechałem to wszyscy mówili że na grudzień/styczeń będzie do odbioru. Przez przypadek podjechałem jeszcze do jednego salonu i ku mojemu zaskoczeniu powiedzieli że auto będzie wrzesień/październik. Trochę nie wierząc w taki optymistyczny termin zamówiłem w tym salonie. Samochód odebrałem dokładnie 2,5 miesiąca po zamówieniu bo na początku września.
Auto 1,5 tsi dsg style + dodatki

Awatar użytkownika
Emilia3333
Posty: 36
Rejestracja: 27 lis 2019, 10:12
Samochód: Skoda Karoq 4x4 Sportline

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: Emilia3333 »

bob89 pisze:w moim przypadku czas oczekiwania na samochód był uzależniony od konkretnego salonu. Zamawiałem auto w lipcu i gdzie nie pojechałem to wszyscy mówili że na grudzień/styczeń będzie do odbioru. Przez przypadek podjechałem jeszcze do jednego salonu i ku mojemu zaskoczeniu powiedzieli że auto będzie wrzesień/październik. Trochę nie wierząc w taki optymistyczny termin zamówiłem w tym salonie. Samochód odebrałem dokładnie 2,5 miesiąca po zamówieniu bo na początku września.
Auto 1,5 tsi dsg style + dodatki
A znajoma teraz walczy z pewnym salonem bo mija 6mcy od zamówienia a produkcja jeszcze się nie zaczęła. Udało jej się wynegocjować obniżenie ceny do stawki wyprzedażowej auta. Dealer bije się w piersi bo obiecał 3 miesiące, a jak teraz twierdzi poczeka do lutego jeszcze czyli 9mcy... :/


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

tomekk
Posty: 74
Rejestracja: 25 mar 2019, 21:23
Samochód: Skoda Octavia 2.0 TDI CUNA

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: tomekk »

No niestety, zdarzają się tacy. U nas też było podobnie, aż doszło do zmiany dealera. Pół roku czekania, zamówione źle auto, oferowanie oklejenia folia żeby był prawidłowy kolor... Żenada.

r0wl3n
Posty: 93
Rejestracja: 09 gru 2019, 13:59
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5 TSI DSG

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: r0wl3n »

Cześć wszystkim, jestem nowym - mam nadzieję już niedługo - szczęśliwym posiadaczem karoqa. No właśnie kwestia jest taka, że złożyłem zamówienie i gdzieś znalazłem jakieś śladowe informacje, że można poprzez numer komisji samemu śledzić status swojego zamówienia. Napisałem na infolinię skody z pytaniem, czy poza dealerem jestem w stanie sprawdzić samemu na jakim etapie jest zamówienie i jego termin wyprodukowania, na co dostałem odpowiedź, że wszelkich informacji może udzielić tylko dealer i nie ma możliwości samemu śledzić etapów produkcji. No więc pytanie moje jak to w końcu jest?

root
Administrator
Posty: 327
Rejestracja: 30 lip 2017, 0:48
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: root »

Nie da rady. Tzn. importer na pewno może, ale raczej nie chce (chyba, że w przypadku rażącego niedbalstwa dealera). Ale gdybyś miał numer komisji, to możesz jechać do innego dealera i on też mógłby to sprawdzić.
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Karoqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

harioli_19
Posty: 13
Rejestracja: 24 paź 2019, 0:07
Samochód: Skoda Octavia 1.4 tsi

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: harioli_19 »

Zamówiony 5 grudnia.
Wczoraj informacja że produkcja w systemie na 8 tydzień.
Wersja 1.5 tsi dsg
Pakiet komfort, podgrzewana szyba, dcc, canton
Wydaje się że nie ma kolejek.
Ale zobaczymy pod koniec lutego czy nic się nie zmieniło

r0wl3n
Posty: 93
Rejestracja: 09 gru 2019, 13:59
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5 TSI DSG

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: r0wl3n »

Zapomniałem dodać jak wygląda sytuacja u mnie :D
Samochodów zamówiony 2 grudnia, termin podany przez fabrykę to 6-12.02.2020. Wersja silnika 1.5 tsi, skrzynia DSG i dosyć sporo dodatków. Mam nadzieję, że nic się nie zmieni, bo myślę, że przy dobrych wiatrach auto trafiłoby do salonu pod koniec lutego, zostałaby później kwestia rejestracji i z początkiem marca mógłbym cieszyć się swoim autkiem.

lgojniczek
Posty: 10
Rejestracja: 30 lis 2019, 14:49
Lokalizacja: Ustroń
Samochód: Skoda Karoq 1.5TSi

Re: Czas oczekiwania na Karoqa

Post autor: lgojniczek »

Ja zamawiałem samochód końcem listopada, i przedwczoraj otrzymałem informację że samochód będzie do odbioru pod koniec Stycznia. Jeśli ta informacja się sprawdzi to będzie bardzo dobrze.

Style 1.5tsi manual + comfort + kilka dodatków

Edycja 02.01.2020

Dzisiaj otrzymałem informację, że mój samochód zjedzie z linii produkcyjnej 16 stycznia :D

ODPOWIEDZ