Recenzje, testy, opinie o Škodzie Karoq

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: Recenzje, testy, opinie o Škodzie Karoq

Post autor: Kraq »

https://www.test.auto.pl/testy/test-sko ... si-150-km/
"Manualna 6 biegowa skrzynia jest dobrze zestopniowana i pozwala na niższych biegach przyśpieszać dynamicznie, a wyższe biegi pozwalają na ekonomiczną jazdę. Na trzecim biegu możemy jechać zarówno 40 km/h jak i 170 km/h. Niestety precyzja działania skrzyni jest tragiczna, dawno nie jechałem z tak haczącą skrzynią biegów co mocno studzi radość z jazdy."
???



Sponsor

Re: Recenzje, testy, opinie o Škodzie Karoq

Sponsor


Awatar użytkownika
Bomber
Posty: 97
Rejestracja: 05 kwie 2018, 23:58
Lokalizacja: WAW
Samochód: Karoq 2,0 TDI 4x4 Style - sprzedany

Re: Recenzje, testy, opinie o Škodzie Karoq

Post autor: Bomber »

Pewnie dostał jakiś felerny egzemplarz ale tu akurat prawda ,że DSG lepiej (wg.mnie oczywiście) do tego silnika pasuje (jeździłem i manualem i DSG)
Pozdrawiam,

Bomber
Karoq 2,0 TDI 4x4 Style DSG

mans
Posty: 544
Rejestracja: 26 lis 2017, 13:19
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Recenzje, testy, opinie o Škodzie Karoq

Post autor: mans »

Testowałem niedawno przez weekend nowego VW Golfa 7 z silnikiem 1.5 TSI 130KM ACT BlueMotion i powiem tak, nie wiem czy to ta sama skrzynia biegów co w Karoqu ale w Golfie jej przełożenia to totalne nieporozumienie.To, że 6 bieg w tym modelu służy tylko i wyłącznie do obniżenia obrotów na autostradzie jestem w stanie zrozumieć ale już to, że bieg 5 jest podobnie dobrany i auto dalej nie przyśpiesza już nie.
Co więcej ruszając z miejsca na pierwszym biegu silnik ryczał niemiłosiernie, przyśpieszać za bardzo dalej nie chciał i podobnie było na dwójce.Dopiero na trójce coś się zaczyna dziać powyżej 2000obr czuć lekki przyrost mocy ale wrażenia akustyczne tej jednostki są po prostu masakryczne i po prostu odechciewa się dalszej jazdy.Ta skrzynia w Golfie to po prostu jeden wielki dramat.
Sama praca lewarka i łatwość wbijania biegów była bez żadnych zastrzeżeń.
Także na duży plus tej jednostki trzeba zaliczyć spalanie, które w moim przypadku wyniosło uwaga :shock: :shock: 4,4 l na 100km. :shock: :shock: Dystans jaki pokonałem to prawie 400km rzadko jednak przekraczając 110km/h czyli typowa jazda ECO ;)
Testowałem wcześniej Skodę Karoq 1.5 tsi 150KM DSG 7 i byłem wręcz zachwycony kulturą pracy tego silnika i pracą skrzyni DSG :o :o
W Golfie przeżyłem największe rozczarowanie w swoim życiu, że można tak spiepszyć przełożenia w manualnej skrzyni biegów.Nigdy wcześniej w żadnym innym modelu nie spotkałem się z czymś takim.... :oops: :oops: :oops:
Ostatnio zmieniony 22 cze 2018, 14:27 przez mans, łącznie zmieniany 1 raz.

Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: Recenzje, testy, opinie o Škodzie Karoq

Post autor: Kraq »

mans pisze: 22 cze 2018, 14:17 Testowałem niedawno przez weekend nowego VW Golfa 7 z silnikiem 1.5 TSI 130KM ACT BlueMotion i powiem tak, nie wiem czy to ta sama skrzynia biegów co w Karoqu ale w Golfie jej przełożenia to totalne nieporozumienie.To, że 6 bieg w tym modelu służy tylko i wyłącznie do obniżenia obrotów na autostradzie jestem w stanie zrozumieć ale już to, że bieg 5 jest podobnie dobrany i auto dalej nie przyśpiesza już nie.
Co więcej ruszając z miejsca na pierwszym biegu silnik ryczał niemiłosiernie, przyśpieszać za bardzo dalej nie chciał i podobnie było na dwójce.Dopiero na trójce coś się zaczyna dziać powyżej 2000obr czuć lekki przyrost mocy ale wrażenia akustyczne tej jednostki są po prostu masakryczne i po prostu odechciewa się dalszej jazdy.Ta skrzynia w Golfie to po prostu jeden wielki dramat.
Sama praca lewarka i łatwość wbijania biegów była bez żadnych zastrzeżeń.
Także na duży plus tej jednostki trzeba zaliczyć spalanie, które w moim przypadku wyniosło uwaga :shock: :shock: 4,4 l na 100km. :shock: :shock: Dystans jaki pokonałem to prawie 400km rzadko przekraczając 110km/h
No widzisz, a Pertyn pisał, że w Golfie VII silnik 1.5TSI ze skrzynią manualną działa świetnie (w przeciwieństwie do Karoqa) ;-)

mans
Posty: 544
Rejestracja: 26 lis 2017, 13:19
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Recenzje, testy, opinie o Škodzie Karoq

Post autor: mans »

Pamiętam ten test..



...ale z manualem nie kojarzę ;)
Ostatnio zmieniony 22 cze 2018, 14:43 przez mans, łącznie zmieniany 1 raz.

mans
Posty: 544
Rejestracja: 26 lis 2017, 13:19
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Recenzje, testy, opinie o Škodzie Karoq

Post autor: mans »

Nie lubię za bardzo testów tego buraka ale odczucia z jazdy mamy takie same niestety :( :(



Ten silnik 1.5 TSI 130 KM w Golfie z tą 6 biegową skrzynią manualną,
to naprawdę totalna porażka :(
To auto po prostu nie jedzie :?

Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: Recenzje, testy, opinie o Škodzie Karoq

Post autor: Kraq »

"8 rzeczy, których dowiedzieliśmy się po przejechaniu 3 tys. km Skodą Karoq"

https://www.autocentrum.pl/publikacje/t ... oda-karoq/

Awatar użytkownika
Hetman72
Posty: 97
Rejestracja: 04 maja 2018, 12:27

Re: Recenzje, testy, opinie o Škodzie Karoq

Post autor: Hetman72 »

Coraz bardziej się przekonuję, że największe różnice w spalaniu biorą się w zależności od stylu jazdy.
Jeden kierowca będzie miał 7.5 a druki 12.5
I bądź tu mądry i kup samochód ;-)
Seat ATECA FR 2.0 TSI DSG 4Drive Biały

Robik99
Posty: 42
Rejestracja: 25 gru 2017, 9:58

Re: Recenzje, testy, opinie o Škodzie Karoq

Post autor: Robik99 »

Jeżeli w Sportline będzie ta sama skrzynia DSG to porażka 😡

Awatar użytkownika
Hetman72
Posty: 97
Rejestracja: 04 maja 2018, 12:27

Re: Recenzje, testy, opinie o Škodzie Karoq

Post autor: Hetman72 »

Bardziej mnie interesuje konfiguracja 1.5 150KM + 4x4 + DSG7 (tylko jaka).
Najgorsze są te oszczędności na skrzyni, niby jest OK, ale niedosyt pozostaje.
Seat ATECA FR 2.0 TSI DSG 4Drive Biały

ODPOWIEDZ