Recenzje, testy, opinie o Škodzie Karoq

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: Recenzje, testy, opinie o Škodzie Karoq

Post autor: Kraq »

Kolejny teścik Karoqa



Jak tu się nie zgodzić. Samochód fajny, ale te tandetne plastiki na boczkach drzwi i skrzypiące uchwyty w samochodzie za 145 tys. Jak widzę inne samochody w tej grupie cenowej z porządnym wykończeniem drzwi, to...
Dla porównania zobaczcie super wykonanie drzwi w nowej Toyocie RAV4 2019 od podstawowej wersji (wszędzie miękko), czy wykończenie wnętrza w Maździe 3 2019 (typowa klasa premium). Ktoś na kimś (niestety na mnie też) sporo zarobił. Dla pocieszenia napiszę, że u mnie na razie tak bardzo nie skrzypi ;-)



Sponsor

Re: Recenzje, testy, opinie o Škodzie Karoq

Sponsor


mans
Posty: 544
Rejestracja: 26 lis 2017, 13:19
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Recenzje, testy, opinie o Škodzie Karoq

Post autor: mans »

No trzeba przyznać, że nowa Toyota RAV4 ceny ma bardzo dobre ;)

https://pdf.sites.toyota.pl/spec-nowy-rav4.pdf


Obrazek


Ale wersja Karoqa z DSG7 jest jednak dużo tańsza niż CVT w Toyocie :?

Obrazek

Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Recenzje, testy, opinie o Škodzie Karoq

Post autor: Shadoon »

Kraq pisze:Kolejny teścik Karoqa



Jak tu się nie zgodzić. Samochód fajny, ale te tandetne plastiki na boczkach drzwi i skrzypiące uchwyty w samochodzie za 145 tys. Jak widzę inne samochody w tej grupie cenowej z porządnym wykończeniem drzwi, to...
Dla porównania zobaczcie super wykonanie drzwi w nowej Toyocie RAV4 2019 od podstawowej wersji (wszędzie miękko), czy wykończenie wnętrza w Maździe 3 2019 (typowa klasa premium). Ktoś na kimś (niestety na mnie też) sporo zarobił. Dla pocieszenia napiszę, że u mnie na razie tak bardzo nie skrzypi ;-)
Mi akurat ten plastik na boczku całkiem pasuje, np. w mojej octavii w tym miejscu mechaci i wyciera się od łokcia materiał. W VW T-Roc wszędzie praktycznie jest twardy plastik, ale nie wygląda to aż tak źle. Trzeszczenie uchwytu w Karoqu i Kodiaqu niestety to jakieś nieporozumienie i znana bolączka zwłaszcza z początków produkcji, ale da się ponoć to zniwelować w serwisie, tylko więc zgłaszać!

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka



Ostatnio zmieniony 12 mar 2019, 12:40 przez Shadoon, łącznie zmieniany 1 raz.

Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: Recenzje, testy, opinie o Škodzie Karoq

Post autor: Kraq »

mans pisze: 12 mar 2019, 12:21 No trzeba przyznać, że nowa Toyota RAV4 ceny ma bardzo dobre ;)

https://pdf.sites.toyota.pl/spec-nowy-rav4.pdf


Obrazek


Ale wersja Karoqa z DSG7 jest jednak dużo tańsza niż CVT w Toyocie :?

Obrazek
Bardzo dobre porównanie: Toyota RAV4 Comfort 2,5 218KM CVT hybryda za 138900 zł vs. testowy Karoq 1,5 DSG za 145 tys.
Ostatnio zmieniony 12 mar 2019, 18:56 przez Kraq, łącznie zmieniany 1 raz.

mans
Posty: 544
Rejestracja: 26 lis 2017, 13:19
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Recenzje, testy, opinie o Škodzie Karoq

Post autor: mans »

Kraq pisze: 12 mar 2019, 12:41
Bardzo dobre porównanie: Honda C-RV Comfort 2,5 218KM CVT hybryda za 138900 zł vs. testowy Karoq 1,5 DSG za 145 tys.
@Kraq nie Honda a Toyota RAV4 ;)

https://pdf.sites.toyota.pl/spec-nowy-rav4.pdf

BEATA&KRZYSZTOF

Re: Recenzje, testy, opinie o Škodzie Karoq

Post autor: BEATA&KRZYSZTOF »

A mnie w mazdzie 3 bardzo podobało się to, że na drzwiach jest skóra :). Nie spytałam jednak jaka, ale wydaje mi się, że ekologiczna.
Nowe RAV4 to ogólnie robi na mnie bardzo dobre wrażenie, ale K. mówi, że może nam się do garażu nie zmieścić :D.

michjed
Posty: 201
Rejestracja: 24 kwie 2018, 22:06
Samochód: Skoda Karoq Style 1,5 TSI DSG

Re: Recenzje, testy, opinie o Škodzie Karoq

Post autor: michjed »

BEATA&KRZYSZTOF pisze:A mnie w mazdzie 3 bardzo podobało się to, że na drzwiach jest skóra :). Nie spytałam jednak jaka, ale wydaje mi się, że ekologiczna.
Nowe RAV4 to ogólnie robi na mnie bardzo dobre wrażenie, ale K. mówi, że może nam się do garażu nie zmieścić :D.
W mazdzie 3 jest tak ciasno, że jak człowiek wsiądzie to swoim ciałem dociska wszystkie elementy potencjalnie skrzypiące i jest unieruchamia ObrazekObrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Była srebrna Octavia II Fl Combi Style 1,4 TSI. Obecnie czarny Karoq Style 1,5 TSI+DSG i srebrna Fabia III Style 1,2 TSI+DSG

BEATA&KRZYSZTOF

Re: Recenzje, testy, opinie o Škodzie Karoq

Post autor: BEATA&KRZYSZTOF »

Środek kabiny Mazdy CX3 sprzyja kontaktom międzyludzkim :), a i tak autko jest super. W CX5 z tyłu nie ma specjalnie więcej miejsca. Nie wiem, czy to złudzenie, ale te siedziska w tylnej kanapie wielkościowo wydają mi się odpowiednie tylko dla malutkich pupci :D.

Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: Recenzje, testy, opinie o Škodzie Karoq

Post autor: Kraq »

Byłem w salonie Skody, pomacałem boczki drzwi we wszystkich modelach. Plastik w Karoqu to dokładnie taki sam poziom jak w Rapidzie, czyli marny. Nawet w Octavii boczki drzwiowe są lepszej jakości. Też są plastikowe ale tworzywo jest wyraźnie grubsze i pokryte czymś takim gumowatym. I nie dudni tak jak w Karoqu.
Co ciekawe uchwyty w drzwiach trzeszczą nawet w Superbie.

mans
Posty: 544
Rejestracja: 26 lis 2017, 13:19
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Recenzje, testy, opinie o Škodzie Karoq

Post autor: mans »

Ciekawe czy w Kamiqu będzie lepiej w temacie plastików ;)


ODPOWIEDZ