Opinie po jazdach próbnych

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: Opinie po jazdach próbnych

Post autor: Kraq »

Zapomniałem jeszcze dopisać o "kangurowaniu" podczas ruszania z jedynki. Dla mnie jest to żałosne, że producent wprowadził do sprzedaży samochód z taką wadą. Ktoś napisze, że da się ruszyć bez, ale jak ruszam jak kangur spod świateł samochodem za 100 tys. i patrzą na mnie inni kierowcy, to czuję się nieswojo. Coś jest spier.... albo mechanika albo oprogramowanie.
No i oczywiście odpadająca mata spod klapy silnika. Odpadła już drugi raz. Tym razem nie byłem w ASO. Winne są "nożycowe" spinki, które zbyt łatwo wychodzą z otworów w klapie. Spróbuję znaleźć w sklepach motoryzacyjnych inne "pełne" spinki.
I jeszcze zbyt nisko ustawione ramię wycieraczki po stronie kierowcy. Powinni to przestawiać w ASO w ramach akcji serwisowej.
We wszystkich tych sprawach będę pisał do Skody Polska.
Trwa już jedna akcja serwisowa dla Karoqa - aktualizacja oprogramowania dla hamulca elektrycznego.



Sponsor

Re: Opinie po jazdach próbnych

Sponsor


michjed
Posty: 201
Rejestracja: 24 kwie 2018, 22:06
Samochód: Skoda Karoq Style 1,5 TSI DSG

Re: Opinie po jazdach próbnych

Post autor: michjed »

Kraq pisze: Trwa już jedna akcja serwisowa dla Karoqa - aktualizacja oprogramowania dla hamulca elektrycznego.
Jakieś szczegóły ? A i nie zgadzam się, że jest tylko źle. U mnie po pół roku przestała skrzypieć rączka na drzwiach kierowcy przy ciągnięciu. A we wszystkich testach zwracają uwagę na to , że skoda ma z tym problem Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Była srebrna Octavia II Fl Combi Style 1,4 TSI. Obecnie czarny Karoq Style 1,5 TSI+DSG i srebrna Fabia III Style 1,2 TSI+DSG

Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: Opinie po jazdach próbnych

Post autor: Kraq »

michjed pisze: 14 gru 2018, 13:10
Kraq pisze: Trwa już jedna akcja serwisowa dla Karoqa - aktualizacja oprogramowania dla hamulca elektrycznego.
Jakieś szczegóły ? A i nie zgadzam się, że jest tylko źle. U mnie po pół roku przestała skrzypieć rączka na drzwiach kierowcy przy ciągnięciu. A we wszystkich testach zwracają uwagę na to , że skoda ma z tym problem Obrazek
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
To tylko 5 minusów. Reszta to same plusy. Samochodu idealnego nie ma. Ale Karoqowi najbliżej do tego ideału.
Akcje serwisowe: aktualizacja softu hamulec elektryczny i druga aktualizacja softu coś ze spalinami (1.5TSI).
Ja na razie nic nie dostałem (wysyłają listy polecone). Sprawdzałem na stronie z akcjami serwisowymi i dla mojego VINu nie ma żadnej akcji.

marcin
Posty: 164
Rejestracja: 20 sty 2018, 4:07
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5TSI 150KM

Re: Opinie po jazdach próbnych

Post autor: marcin »

Kraq pisze: 14 gru 2018, 15:13
To tylko 5 minusów. Reszta to same plusy. Samochodu idealnego nie ma. Ale Karoqowi najbliżej do tego ideału.
Akcje serwisowe: aktualizacja softu hamulec elektryczny i druga aktualizacja softu coś ze spalinami (1.5TSI).
Ja na razie nic nie dostałem (wysyłają listy polecone). Sprawdzałem na stronie z akcjami serwisowymi i dla mojego VINu nie ma żadnej akcji.
Też sprawdzałem na stronie po VIN i nic nie ma, może problem leży w tym z której fabryki auto.

Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: Opinie po jazdach próbnych

Post autor: Kraq »

marcin pisze: 17 gru 2018, 13:22
Kraq pisze: 14 gru 2018, 15:13
To tylko 5 minusów. Reszta to same plusy. Samochodu idealnego nie ma. Ale Karoqowi najbliżej do tego ideału.
Akcje serwisowe: aktualizacja softu hamulec elektryczny i druga aktualizacja softu coś ze spalinami (1.5TSI).
Ja na razie nic nie dostałem (wysyłają listy polecone). Sprawdzałem na stronie z akcjami serwisowymi i dla mojego VINu nie ma żadnej akcji.
Też sprawdzałem na stronie po VIN i nic nie ma, może problem leży w tym z której fabryki auto.
Raczej decyduje data produkcji. Mój wyprodukowany w Mlada Boleslav.

Szuiram76
Posty: 1
Rejestracja: 01 maja 2023, 20:06
Samochód: Focus mk3

Re: Opinie po jazdach próbnych

Post autor: Szuiram76 »

Ja dziś miałem przyjemność testowania w wersji style (1.5TSI DSG) ; auto poprawne, dość wygodne fotele, zawieszenie głośne już przy 80km (koła 18), trochę za dużo piano black z przodu pod panelem klimy. Jazda po mieście w porządku, ale dupy nie urywa. Takie idealne auto służbowe. Obecnie mam Focusa mk3 z 2018 roku i jest lepiej wyciszony i lepsze zawieszenie na nierówności warszawskie.
Potem jechałem wersją Sportline (2.0 TSI, DSG, 4x4); mega wygodne fotele, bardzo dobrze wyciszony, lepiej działający napęd - pomijam kwestie silnika i 4x4 bo docelowo jestem zainteresowany 1.5 TSi bez napędu na cztery łapy. Żona zachwycona na tyle że nawet w wersji bez pakietów na których nam zależy takiego Sportline by mogła rozważyć. Jeździmy oboje zatem to ważna opinia.

Pytanie 1: czy sportline jest zawsze tak samo wyciszony bez względu na silnik czy jest różnica między wyciszeniem z 1.5 a 2.0 ?
Pytanie 2: czy cyfrowe zegary w sportline są inne niż w Style?

fu.merde
Posty: 2
Rejestracja: 29 cze 2023, 0:46
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI

Re: Opinie po jazdach próbnych

Post autor: fu.merde »

Jezdzilem w Krakowie Karoqiem 1.5 tsi, dsg przez 2,5h.
Dupy nie urywa. Myslalem, ze jakosciowo to bedzie tanie Audi:)
Wszystko jest nowe i fajne, gadzety i featurey.
To co mi przeszkadzało to stosunkowa wysoka pozycja kierowcy, nawet po obnizeniu siedziska moja prawa noga była przygieta jak bym siedzial na stolku i po 2,5h jazdy dretwiala mi.
Druga sprawa to wolne silowniki do szyb.
Nie podobaja mi sie siedziska bez mozliwosci ustawienia zaglowkow.
Spalanie wyszlo 9.1 po miescie to jest niezlym rezultatem.
Obsluga infotainment troche nieintuicyjna.
Auto mam do odbioru ok. 15.09.

Jezdzilem tez Kia Niro i mi podeszla, tylko czeka sie 6 miesiecy.
Bardzie logiczna obsluga tych wszystkich systemow i ekranow.
Jak ktosc chce generalnie auto do miasta i czasami na wypady to jest dobry wybor.

ODPOWIEDZ