Opinie po jazdach próbnych

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
tomo
Posty: 7
Rejestracja: 30 lis 2017, 10:00

Re: Opinie po jazdach próbnych

Post autor: tomo »

Te listwy to detal, natomiast źle zestopniowana manualna skrzynia biegów to jest problem. I ciągle cisza na ten temat, czekamy..



Sponsor

Re: Opinie po jazdach próbnych

Sponsor


woolf
Posty: 3
Rejestracja: 18 gru 2017, 20:40

Re: Opinie po jazdach próbnych

Post autor: woolf »

Odbyłem dzisiaj jazdę próbną najpopularniejszym chyba (jeżeli chodzi o dostępność do jazd testowych) 1.5 TSI DSG Style. Potwierdza się dużo z Waszych obserwacji. Zacznimy od minusa:

(-) Dziwne zachowanie się duetu silnik+skrzynia. Silnik żwawo wkręca się na obroty, ale niewiele z tego wynika poza hałasem. Przypomina mi to jazdę aktualnymi wolnossącymi Mazdami 2.0, a nie silnikiem turbo. I nie jest to komplement. Na niskich obrotach jest cicho, na wolnych obrotach praktycznie nie słychać silnika (przy wyłączonym start-stop). Skrzynia szybko zmienia przełożenia, ale jest to zbyt mocno odczuwalne, mam wrażenie że zmienia je za często. Miałem w ramach jazd testowych porównanie z innymi rozwiązaniami - japońska tradycyjna 6 biegowa skrzynia Mazdy (mimo zapewne ciut gorszych osiągów) zmienia biegi niezauważanie. Nie chce mi się również wierzyć w to, ale jechałem nowym Civikiem z CVT (182 konie) i silnik mniej wył - zapewne to zasługa wirtualnych przełożeń. Mam też porównanie do zestawu 2.0 TDI 190 koni+ DSG - to również inna półka.

(+) Ogólne odczucia z jazdy w typowo miejskich warunkach. Takie, jakich oczekiwałem. Samochód jest zwarty, zwrotny a mimo to czujemy, że nie siedzimy w miejskiej "popierdółce". Zawieszenie komfortowe (nawet na 18" felgach) ale nie buja.
(+) Ergonomia - pozycja za kierownicą, rozmieszczenie wszystkich elementów sterowania, dodatki "simply clever"
(+) Wygląd na żywo - lepiej niż na zdjęciach

(?) Cennik. Rabat bez dodatkowych negocjacji jaki mi zaproponowano to 3% z groszami. Z drugiej strony trudno znaleźć coś porównywalnego, poza Atecą. Bliski gabarytami Qashqai nie ma sensownego kompletu silnik+przekładnia automatyczna. 3008 ma dużo ciekawsze wnętrze, ale za porównywalne pieniądze ma 3 cylindrowy silnik.
(?) Wersja Ambition, w którą celowałbym. Ciężko znaleźć zdjęcia, jakimi detalami wnętrza (poza oczywistymi pozycjami w cenniku) różni się od Style'a. Znalazłem jeden samochód ze zdjęciami wnętrza na Otomoto.
(?) System multimedialny. Nie zdążyłem sprawdzić, a po jeździe usiłowaliśmy ze sprzedawcą przetestować CarPlay z moim telefonem. Samochód przez kabel widział tylko muzykę - nie wiem czy to kwestia nieoryginalnego kabla, jakichś ustawień czy błędu samego radia.

Podsumowując, jazda próbna spowodowała, że wiem tyle, ile przed nią... Nie skreślam Karoqa, ale nie spieszę się z zamówieniem... Plus dla sprzedawcy za wyważone podejście - ci zazwyczaj dzielą się na natrętnych akwizytorów (głównie marki specjalizujące się w klientach indywidualnych) i takich którzy klienta indywidualnego mają z zupełnym poważaniu.

root
Administrator
Posty: 327
Rejestracja: 30 lip 2017, 0:48
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Opinie po jazdach próbnych

Post autor: root »

woolf pisze: 18 gru 2017, 21:43(?) Cennik. Rabat bez dodatkowych negocjacji jaki mi zaproponowano to 3% z groszami. Z drugiej strony trudno znaleźć coś porównywalnego, poza Atecą. Bliski gabarytami Qashqai nie ma sensownego kompletu silnik+przekładnia automatyczna. 3008 ma dużo ciekawsze wnętrze, ale za porównywalne pieniądze ma 3 cylindrowy silnik.
3008 będzie miał dużo mniejszą cenę po kilka latach…
woolf pisze: 18 gru 2017, 21:43(?) Wersja Ambition, w którą celowałbym. Ciężko znaleźć zdjęcia, jakimi detalami wnętrza (poza oczywistymi pozycjami w cenniku) różni się od Style'a. Znalazłem jeden samochód ze zdjęciami wnętrza na Otomoto.
Zapytaj na infolinii Skody, powiedzą Ci w którym salonie taki może stać.
woolf pisze: 18 gru 2017, 21:43(?) System multimedialny. Nie zdążyłem sprawdzić, a po jeździe usiłowaliśmy ze sprzedawcą przetestować CarPlay z moim telefonem. Samochód przez kabel widział tylko muzykę - nie wiem czy to kwestia nieoryginalnego kabla, jakichś ustawień czy błędu samego radia.
Mam nadzieję, że Twój telefon, to iPhone :) Jeśli tak, to zapraszam do zadawania pytań, codziennie jeżdżę z CarPlayem w Skodzie i jestem bardzo zadowolony (z kilkoma uwagami). Ale to w innym wątku poproszę.

P.S. Pozwoliłem sobie trochę sformatować Twojego posta, lepiej się go będzie czytało.
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Karoqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: Opinie po jazdach próbnych

Post autor: Kraq »

woolf pisze: 18 gru 2017, 21:43
(?) Wersja Ambition, w którą celowałbym. Ciężko znaleźć zdjęcia, jakimi detalami wnętrza (poza oczywistymi pozycjami w cenniku) różni się od Style'a. Znalazłem jeden samochód ze zdjęciami wnętrza na Otomoto.
Ja też czekam na Ambition. Pierwsze samochody demo w salonie w moim mieście mają być w styczeń/luty 2018.

woolf
Posty: 3
Rejestracja: 18 gru 2017, 20:40

Re: Opinie po jazdach próbnych

Post autor: woolf »

root pisze: 18 gru 2017, 21:57 3008 będzie miał dużo mniejszą cenę po kilka latach…
Może tak, może nie... Można porównać 3008 vs Yeti z podobnych roczników i różnice nie są oczywiste. A na plus Peugeota dochodzi klasyczna przekładnia Aisin.
root pisze: 18 gru 2017, 21:57 Mam nadzieję, że Twój telefon, to iPhone :)
Tak, w końcu CarPlay=iPhone :) Co do problemu już wygooglałem rozwiązanie - problemem była wyłączona Siri. Po jej włączeniu pojawiło się menu CarPlay w telefonie. Będę miał okazję w okolicy Świąt podłączyć się do radia w Superbie i może pojawią się pytania lub obserwacje na oddzielny wątek.

Islandermw
Posty: 61
Rejestracja: 29 paź 2017, 14:28
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI z DSG

Re: Opinie po jazdach próbnych

Post autor: Islandermw »

Wracając jeszcze do odbić w bocznej szybie to dzisiaj sprawdziłem jak to wygląda w moim spaceback'u.

Obrazek

Jak widać na zdjęciu odbicie jest podobne albo nawet mocniejsze niż w Karoq. Najzabawniejsze jest to, że jeżdżę tym autem od czterech lat i nigdy nie zwróciłem na to uwagi :lol:

Robik99
Posty: 42
Rejestracja: 25 gru 2017, 9:58

Re: Opinie po jazdach próbnych

Post autor: Robik99 »

Testował ktoś te elektroniczne gadżety z zakresu bezpieczeństwa, np. "Lane assist" jak to działa (to chyba nie jest wersja Activ)?

mans
Posty: 544
Rejestracja: 26 lis 2017, 13:19
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Opinie po jazdach próbnych

Post autor: mans »

Wg. tego testu Lane Assist w Karoqu działa dosyć dobrze ;)

Awatar użytkownika
NAIMAD71
Posty: 126
Rejestracja: 17 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Kędzierzyn-Kożle

Re: Opinie po jazdach próbnych

Post autor: NAIMAD71 »

tomo pisze: 13 gru 2017, 20:28 Te listwy to detal, natomiast źle zestopniowana manualna skrzynia biegów to jest problem. I ciągle cisza na ten temat, czekamy..
Totalne bzdety od 15 stycznia użytkuję 1,5 TSI w manualu- pisałem ,że dobrze się spisuje, bardzo dobrze -polecam też raporty spalania 5l/100.pozdrawiam :ugeek:

M a r c i n
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2018, 13:44
Lokalizacja: Kraków
Samochód: WRX STI 04', Corolla TS 02', Scala 19'

Re: Opinie po jazdach próbnych

Post autor: M a r c i n »

woolf pisze: 18 gru 2017, 23:02
root pisze: 18 gru 2017, 21:57 3008 będzie miał dużo mniejszą cenę po kilka latach…
Może tak, może nie... Można porównać 3008 vs Yeti z podobnych roczników i różnice nie są oczywiste. A na plus Peugeota dochodzi klasyczna przekładnia Aisin.
Jeśli mają Aisiny z serii TF to nie jestem pewien czy to plus :D Jedna z najbardziej problematycznych współczesnych skrzyń AUTO ;)

Skrzynie mają długie przełożenia, pozwalające korzystać z całego zakresu maksymalnego momentu obrotowego. Krótsze przełożenia moim zdanie w tych silnikach nie mają sensu bo trudno będzie złapać trakcję na poszczególnych przełożeniach i trzeba będzie się nieźle namachać wajchą. Moim zdaniem, zestopniowanie w punkt. Może odrobinę krótsze przełożenia by nie zaszkodziły, ale close-ratio nie byłoby najlepszym rozwiązaniem. Krótsze przełożenia z mniejszymi różnicami przełożeń są fajne w wysokoobrotowych wolnossakach :) Ale w turbo benzynie, to byłaby męczarnia. Serio.
Planujesz zakup samochodu?
Zapraszam poza forum 606987746
https://skodakrakow.otomoto.pl/
Dużo dostępnych!
Podkreślam!Każdy z moich postów to wyłącznie moja opinia. Nie jest to oficjalne stanowisko Skody ani salonu w którym pracuję.

ODPOWIEDZ