Opinie po jazdach próbnych

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
Szaraq
Posty: 35
Rejestracja: 08 gru 2017, 21:37
Samochód: Karoq 1.5 Style 150KM DSG

Re: Opinie po jazdach próbnych

Post autor: Szaraq »

Jesteśmy z żoną po jazdach próbnych. Uczucia mieszane. Wolałbym spokojnie pojeździć sam, niestety do dyspozycji było 2x10 minut z dealerem. Muszę przyznać, że jechałem w lekkim stresie ;-) Auto 150KM/DSG. Ja próbowałem przy ustawieniach sportowych. Trochę szarpało - może kwestia oswojenia się? Żona jechała na ustawieniach standard i eko. Odniosłem wrażenie , ze było lepiej, brak szarpania. Poza tym wrażenia dobre, aczkolwiek ilość twardego plastiku mnie zaskoczyła! Moja obecna Octavia II jest w porównaniu z Karoqiem komfortowo wytłumiona w środku. Ale teraz jest taka tendencja żeby oszczędzać na tworzywach - najnowsza Octavia już też jest inna niż jej poprzedniczka.
Poza tym Karoq prowadzi się bardzo dobrze, ciekawe te wszystkie pakiety bezpieczenstwa, będzie się trzeba tego nauczyć, a jest tego sporo! Poza tym jeszcze na plus mniejszy promień zawracania niz Octavia. Tyle na szybko. Pozdrawiam.



Sponsor

Re: Opinie po jazdach próbnych

Sponsor


root
Administrator
Posty: 327
Rejestracja: 30 lip 2017, 0:48
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Opinie po jazdach próbnych

Post autor: root »

I jaka decyzja ostatecznie?
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Karoqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

Szaraq
Posty: 35
Rejestracja: 08 gru 2017, 21:37
Samochód: Karoq 1.5 Style 150KM DSG

Re: Opinie po jazdach próbnych

Post autor: Szaraq »

Zamówiony! Termin ok.13 tydzień 2018. Na szczęście nam się nie spieszy... ;-)

mans
Posty: 544
Rejestracja: 26 lis 2017, 13:19
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Opinie po jazdach próbnych

Post autor: mans »

Szaraq pisze: 08 gru 2017, 22:06 Jesteśmy z żoną po jazdach próbnych. Uczucia mieszane. Wolałbym spokojnie pojeździć sam, niestety do dyspozycji było 2x10 minut z dealerem. Muszę przyznać, że jechałem w lekkim stresie ;-) Auto 150KM/DSG. Ja próbowałem przy ustawieniach sportowych. Trochę szarpało - może kwestia oswojenia się? Żona jechała na ustawieniach standard i eko. Odniosłem wrażenie , ze było lepiej, brak szarpania.
Jazda testowa w 10min to chyba jakiś żart ;)
Z tym szarpaniem skrzyni DSG to ja jezdziłem sam przez kilka godzin i nic takiego nie zaobserwowałem zarówno w zwykłym trybie jak i w trybie sportowym.Może to wynika z tego ,że jeżdżę na co dzień Skodą Yeti 1.4 TSI DSG 7 i może noga już bardziej wprawiona.To szarpanie o którym piszesz występowało przy ruszaniu z miejsca :?:
A co do jakości plastików w Karoqu to muszę przyznać, że jest zdecydowanie lepiej niż w moim Yeti.

Szaraq
Posty: 35
Rejestracja: 08 gru 2017, 21:37
Samochód: Karoq 1.5 Style 150KM DSG

Re: Opinie po jazdach próbnych

Post autor: Szaraq »

Z pewnością mogło być sporo mojej winy. Tylko kilka razy jeździłem samochodem z automatem. Cieszę się że masz lepsze doświadczenia bo w końcu mam jeździć takim autem ;-)
Szarpanie występowało gdy rzeczywiście ostro startowałem z miejsca lub ostro (na maxa)przyspieszałem. Chciałem to porównać do maksymalnego przyspieszenia w mojej Octavii.

Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: Opinie po jazdach próbnych

Post autor: Kraq »

elektrod pisze: 05 gru 2017, 10:10
Kraq pisze: 05 gru 2017, 8:47
mans pisze: 01 gru 2017, 14:16 A co do wad to znalazłem jedną wkurzającą wadę Karoqa a mianowicie srebrna ramka na desce rozdzielczej wokół nawiewu przy drzwiach od kierowcy odbija się cały czas w bocznej szybie i jest to akurat na wysokości bocznego lusterka.Czyli patrząc w lusterko widzimy kawałek srebrnego refleksu i jest to dość irytujące.
Odbicie widoczne jest przez cały czas niezależnie od konta padania światła słonecznego.Po dwóch godzinach jazdy pomimo okularów przeciwsłonecznych z filtrem polaryzacyjnym miałem już mały oczopląs :cry:
Obrazek
To niezłe jajo z tym odbiciem srebrnej ramki nawiewu w bocznej szybie. Dosyć upierdliwy feler. Trzeba mieć nadzieję, że występuje przy pewnym ustawieniu fotela i przy "zimowym" kącie padania światła słonecznego do kabiny. Z drugiej strony ramka powinna mieć inny kolor, na pewno nie taki błyszczący. Inżynierowie powinni mieć świadomość możliwości wystąpienia takich refleksów. To nie ich pierwszy samochód.
Podobne zjawisko występuje w Astrze K, tylko tutaj problem jest z odbiciem (na szybie) nawiewu pod przednią szyby.
Powiem, że przez większość jazdy nie widziałem nic, dopiero pod końcem jazdy jak przypomniałem sobie o tym wpisie to zauważyłem ledwo widoczne odbicie. Sam nie zwróciłbym na to uwagi. Może w innych warunkach słonecznych jest to bardziej widoczne
Tutaj widać dobrze te odbicia - od 2:42 min.
Nie wygląda to dobrze.
W samym teście można zobaczyć jak wygląda w ruchu wersja Ambition (z reflektorami halogenowymi).

Islandermw
Posty: 61
Rejestracja: 29 paź 2017, 14:28
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI z DSG

Re: Opinie po jazdach próbnych

Post autor: Islandermw »

Akurat odbiciami z tego filmu nie zawracałbym sobie głowy. Kraq zwróć uwagę na jakiej wysokości pasażer trzyma kamerę/telefon - mniej więcej na wysokości lusterka. To nie te kąty więc odbicia też są w rzeczywistości inne.

mans
Posty: 544
Rejestracja: 26 lis 2017, 13:19
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Opinie po jazdach próbnych

Post autor: mans »

Ja tak właśnie miałem tylko ,że w lewym lusterku i tak jak pisałem już wcześniej jest to dość uciążliwe szczególnie w słoneczny dzień a taki właśnie był jak odbywałem jazdę testową :(

Jedyna rada to zasłonić czymś tą srebrną ramkę i po problemie.

mans
Posty: 544
Rejestracja: 26 lis 2017, 13:19
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Opinie po jazdach próbnych

Post autor: mans »

Okazuje się ,że nawet przy braku słońca jest to niestety widoczne w lusterku


Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: Opinie po jazdach próbnych

Post autor: Kraq »

mans pisze: 13 gru 2017, 13:23 Okazuje się ,że nawet przy braku słońca jest to niestety widoczne w lusterku
No cóż, w każdym nowym samochodzie występują błędy konstrukcyjne. W tym modelu mamy akurat taki feler, może nie krytyczny ale dosyć upierdliwy. Szkoda, że nie zostało to wychwycone i wyeliminowane w czasie przedprodukcyjnych jazd testowych.
Na pocieszenie napiszę, że wersja Active będzie miała czarne ramki nawiewów. I będzie chyba można wymienić te dwa elementy, o ile producent zaprojektował te elementy jako odrębne części.

ODPOWIEDZ