Opinie po jazdach próbnych

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
Awatar użytkownika
Carly_pl
Posty: 81
Rejestracja: 18 paź 2017, 13:23

Re: Opinie po jazdach próbnych

Post autor: Carly_pl »

Lucien - może to wynikać z tego, ze bez tego pakietu nie ma możliwości sterowania, bo komputer "nie pamięta" pozycji wyjściowej lusterka i nie może wrócić. Niestety konkretów nie podam, bo nie projektowałem tego systemu :D


Szukasz auta dla siebie? Zadzwoń, wynegocjujemy dobry rabat
608-870-520
Nie lubisz dzwonić? Pisz śmiało :)

Sponsor

Re: Opinie po jazdach próbnych

Sponsor


Awatar użytkownika
Lucien
Posty: 180
Rejestracja: 22 lut 2018, 19:12
Lokalizacja: Śląsk
Samochód: VW Tiguan 2.0 TSI 4x4 190KM

Re: Opinie po jazdach próbnych

Post autor: Lucien »


Carly_pl pisze:Lucien - może to wynikać z tego, ze bez tego pakietu nie ma możliwości sterowania, bo komputer "nie pamięta" pozycji wyjściowej lusterka i nie może wrócić. Niestety konkretów nie podam, bo nie projektowałem tego systemu :D
Ciekawe co na to kolega Eldar, który nam tu proponuje odblokowywanie różnych opcji, w tym i tej właśnie Obrazek

marcin
Posty: 164
Rejestracja: 20 sty 2018, 4:07
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5TSI 150KM

Re: Opinie po jazdach próbnych

Post autor: marcin »

Lucien pisze: 03 kwie 2018, 15:01 Ciekawe co na to kolega Eldar, który nam tu proponuje odblokowywanie różnych opcji, w tym i tej właśnie Obrazek
Myślę że Eldar da radę. Pisał że Lane Assist Ci włączy nawet, a tam trzeba mieć radar przy lusterku i pewnie jakiś moduł, ale jak za 200zł robi komplet to raczej warto.

Awatar użytkownika
Lucien
Posty: 180
Rejestracja: 22 lut 2018, 19:12
Lokalizacja: Śląsk
Samochód: VW Tiguan 2.0 TSI 4x4 190KM

Re: Opinie po jazdach próbnych

Post autor: Lucien »


marcin pisze:
Lucien pisze: 03 kwie 2018, 15:01 Ciekawe co na to kolega Eldar, który nam tu proponuje odblokowywanie różnych opcji, w tym i tej właśnie Obrazek
Myślę że Eldar da radę.
Dał radę. Lusterko prawe obniża się na wstecznym Obrazek

Awatar użytkownika
Lucien
Posty: 180
Rejestracja: 22 lut 2018, 19:12
Lokalizacja: Śląsk
Samochód: VW Tiguan 2.0 TSI 4x4 190KM

Re: Opinie po jazdach próbnych

Post autor: Lucien »

Lucien pisze:
marcin pisze:
Lucien pisze: 03 kwie 2018, 15:01 Ciekawe co na to kolega Eldar, który nam tu proponuje odblokowywanie różnych opcji, w tym i tej właśnie Obrazek
Myślę że Eldar da radę.
Dał radę. Lusterko prawe obniża się na wstecznym Obrazek
Dementuję, owszem obniża ale nie wraca do poprzedniego polozenia. Niestety.

hornet
Posty: 5
Rejestracja: 11 gru 2018, 8:19
Samochód: Opel Antara 2.0 CDTI

Re: Opinie po jazdach próbnych

Post autor: hornet »

Odkurzę może temat. Czy może ktoś podzielić się wrażeniami z jazdy 1,5 TSI 150KM z manualną skrzynią biegów? Jak na razie temat tabu, nigdzie nie można znaleźć konkretnych informacji na ten temat.

batman_xp1
Posty: 154
Rejestracja: 22 sty 2018, 18:10
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI, Style

Re: Opinie po jazdach próbnych

Post autor: batman_xp1 »

Ja mam manuala i uważam że cała ta "nagonka", jaka ta skrzynia jest huj.... to spora przesada. Miałem takze Octavię 3 po fl w ręcznej skrzyni ale z 1.4 150KM i nie widzę różnicy. Wcale nie trzeba zmieniać biegów przy 4000tys. Chyba że ktoś lubi warkot silnika. W kwiecień/maj będę odbierał Karoqa w automacie to sobie porównam na spokojnie.

Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: Opinie po jazdach próbnych

Post autor: Kraq »

Ja mam zastrzeżenia do pracy skrzyni biegów i jej precyzji. Jedynka strasznie haczy przy wbijaniu biegu. Nie wiem jak jest w innych samochodach Skody. Kiedyś siedziałem w Seacie Leonie 1.4TSI i skrzynia pracowała bardziej precyzyjnie. Dziwi mnie to, bo to ta sama skrzynia. W Karoqu skrzynia manual bardzo "rzegocze" przy przełączaniu (mówię o pracy lewarka zmiany biegów i mechanizmie zmiany biegów między lewarkiem a skrzynią). W Hondzie Civic 1.5 skrzynia biegów też pracuje bardziej dokładnie.
Ponadto zachowanie samochodu na 1 i 2 biegu, samochód jest dosyć mułowaty przy przyspieszaniu.
Z tymi obrotami rzeczywiście coś jest na rzeczy, zbyt gwałtownie spadają i trzeba ciągnąć obrotami, co powoduje wzrost spalania ponad normę. Pytanie, czy jest to wina przełożeń, czy oprogramowania silnika.
Ostatnio zmieniony 14 gru 2018, 10:57 przez Kraq, łącznie zmieniany 1 raz.

norb
Posty: 3
Rejestracja: 08 gru 2017, 11:11

Re: Opinie po jazdach próbnych

Post autor: norb »

Po przejechaniu prawie 16 tys. km z manualną skrzynią biegóww w silniku 1.5 , haczenia nie zauważyłem więc może to jednak kwestia egzemplarza. Ostatnio jezdziłem Fabią z manualna skrzynią i przebiegiem około 30tys. km i tam haczenie było wyraźnie odczuwalne. Zamulanie silnika jakoś sczególnie nie odczuwam względem innych samochodów. Miałem przed kupnnem na weekendowe testy egzamplarz Karoqa z DSG i nie odczułem jakieść szczególnej różnicy w przyśpieszeniu (pomijam tryb sport, który wrzuca wysokie obroty).

batman_xp1
Posty: 154
Rejestracja: 22 sty 2018, 18:10
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI, Style

Re: Opinie po jazdach próbnych

Post autor: batman_xp1 »

Także nie mam żadnego haczenia na 1. Raz na jakiś czas jak wrzucę wsteczny.

ODPOWIEDZ