Kamera cofania w Karoqu

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
mans
Posty: 544
Rejestracja: 26 lis 2017, 13:19
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Kamera cofania w Karoqu

Post autor: mans »

Patrząc na ten test, kamera cofania jaką Skoda zastosowała w modelu Karoq to jakiś niewypał....



....tym bardziej ,że w większym Kodiaqu kamera cofania jest o wiele wyższej jakości ;)




Sponsor

Kamera cofania w Karoqu

Sponsor


Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: Kamera cofania w Karoqu

Post autor: Kraq »

Zawsze zastanawiam się, co przyświeca producentom, że w taki sposób usuwają część funkcjonalności swojego wyposażenia. W tym przypadku jest to o tyle dziwne, że Kodiaq i Karoq to w zasadzie bliźniaki. Unifikacja podzespołów i dostępnych opcji jest znaczna. Prościej i taniej jest przenieść pewne gotowe rozwiązanie (kamera+soft) z Kodiaqa do Karoqa. Tymczasem w Karoqu, który kosztuje praktycznie tyle samo co Kodiaq, jakość obrazu z kamery jest rzeczywiście gorsza (pomimo, że kamera pewnie jest taka sama), a linie kierunkowe na wyświetlaczu w Karoqu są statyczne, a nie dynamiczne jak w Kodiaqu. Według mnie jest to kolejne softwarowe "zubożenie" produktu. Może to poprawią przy aktualizacji softu, o ile jest to jakiś błąd. Dla mnie to celowe działanie. Trzeba by było zapytać w salonie dlaczego takie rozwiązanie zastosowano w Karoqu.

fiett.pawel
Posty: 5
Rejestracja: 13 sty 2018, 16:17

Re: Kamera cofania w Karoqu

Post autor: fiett.pawel »

Też to zauważyłem w teście, jeśli faktycznie tak jest to będzie to okropnie irytujące, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że w podglądzie czujników parkowania takie skrętne linie się pojawiają. Kamera bez tych linii jest dobra do jazdy prosto i jeszcze rozumiem takie rozwiązanie w aucie za 57.000 ale nie tu. Napisałem do dealera i czekam na odpowiedź.

mans
Posty: 544
Rejestracja: 26 lis 2017, 13:19
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Kamera cofania w Karoqu

Post autor: mans »

Z tą kamerą cofania w Karoqu to szału nie ma niestety ;)

Awatar użytkownika
NAIMAD71
Posty: 126
Rejestracja: 17 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Kędzierzyn-Kożle

Re: Kamera cofania w Karoqu

Post autor: NAIMAD71 »

mans pisze: 14 sty 2018, 15:35 Z tą kamerą cofania w Karoqu to szału nie ma niestety ;)
Odpowiem bo posiadam i używam-na początku też tak myślałem,że szału nie ma i zle widać.Prawda jest jednak taka,że trzeba kolor,jasność,ostrość ustawić i jest super.Wada-szybko się zabrudza oko kamery trzeba używać częściej spryskiwacza tylnej szyby.Pozdrawiam :mrgreen:

marcin
Posty: 164
Rejestracja: 20 sty 2018, 4:07
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5TSI 150KM

Re: Kamera cofania w Karoqu

Post autor: marcin »

NAIMAD71 pisze: 20 lut 2018, 23:04 Odpowiem bo posiadam i używam-na początku też tak myślałem,że szału nie ma i zle widać.Prawda jest jednak taka,że trzeba kolor,jasność,ostrość ustawić i jest super.Wada-szybko się zabrudza oko kamery trzeba używać częściej spryskiwacza tylnej szyby.Pozdrawiam :mrgreen:
To nagraj jak wygląda u Ciebie :-)

Niestetybrudząca kamera to chyba standard w autach, a tu przynajmniej nie trzeba wysiadać i jej czyścić.

elektrod
Posty: 157
Rejestracja: 20 lis 2017, 21:15

Re: Kamera cofania w Karoqu

Post autor: elektrod »

Potwierdzam, że spryskiwanie działa dobrze i czyści kamerę

marcin
Posty: 164
Rejestracja: 20 sty 2018, 4:07
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5TSI 150KM

Re: Kamera cofania w Karoqu

Post autor: marcin »

Mamy tu kilku ludzi ze Skody, popytajcie jak wygląda aktualizacja softu kamery?

W Seacie Arona też są tylko linie, ale to segment niżej, więc warto by było mieć trochę więcej :-)

Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: Kamera cofania w Karoqu

Post autor: Kraq »

marcin pisze: 25 lut 2018, 14:56 Mamy tu kilku ludzi ze Skody, popytajcie jak wygląda aktualizacja softu kamery?

W Seacie Arona też są tylko linie, ale to segment niżej, więc warto by było mieć trochę więcej :-)
Linie dynamiczne w Karoqu są tylko z pakietem Park Assist. Bez PA są statyczne. Raczej nie zmienią tego, bo ktoś musi kupować PA.

marcin
Posty: 164
Rejestracja: 20 sty 2018, 4:07
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5TSI 150KM

Re: Kamera cofania w Karoqu

Post autor: marcin »

Kraq pisze: 25 lut 2018, 16:20 Linie dynamiczne w Karoqu są tylko z pakietem Park Assist. Bez PA są statyczne. Raczej nie zmienią tego, bo ktoś musi kupować PA.
Jeździłem z PA i były statyczne, zamówiłem też z PA, więc teraz już nie wiem co dostanę..

ODPOWIEDZ