Kamera cofania w Karoqu

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: Kamera cofania w Karoqu

Post autor: Kraq »

marcin pisze: 25 lut 2018, 16:37
Kraq pisze: 25 lut 2018, 16:20 Linie dynamiczne w Karoqu są tylko z pakietem Park Assist. Bez PA są statyczne. Raczej nie zmienią tego, bo ktoś musi kupować PA.
Jeździłem z PA i były statyczne, zamówiłem też z PA, więc teraz już nie wiem co dostanę..
Taką informację o kamerze cofania i PA przekazał mi Sprzedawca, gdy pytałem o te linie.



Sponsor

Re: Kamera cofania w Karoqu

Sponsor


marcin
Posty: 164
Rejestracja: 20 sty 2018, 4:07
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5TSI 150KM

Re: Kamera cofania w Karoqu

Post autor: marcin »

Dlatego wciąż czekam aż wypowiedzą się sprzedawcy Skody, którzy są na forum. :-)

może M a r c i n nam odpowie?

M a r c i n
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2018, 13:44
Lokalizacja: Kraków
Samochód: WRX STI 04', Corolla TS 02', Scala 19'

Re: Kamera cofania w Karoqu

Post autor: M a r c i n »

W Karoqu zawsze są tylko te statyczne na kamerze cofania. Dynamiczne ewentualnie na widoku czujników parkowania.
mans pisze: 06 sty 2018, 12:43 Patrząc na ten test, kamera cofania jaką Skoda zastosowała w modelu Karoq to jakiś niewypał....



....tym bardziej ,że w większym Kodiaqu kamera cofania jest o wiele wyższej jakości ;)

Osoba z filmiku ma zabrudzoną kamerę, wystarczyło by ją odczyścić spryskiwaczem tylnej szyby ;) W Superbie, Kodiaqu i Octavii jest inna kamera. Karoq ma wspólną kamerę z Rapidem, ale większych różnic w rozdzielczości nie ma.

Dochodzi jeszcze fakt, że wiele zmienia ustawienie kolorów, kontrastu i jasności obrazu z kamery.
Ostatnio zmieniony 26 lut 2018, 18:24 przez M a r c i n, łącznie zmieniany 1 raz.
Planujesz zakup samochodu?
Zapraszam poza forum 606987746
https://skodakrakow.otomoto.pl/
Dużo dostępnych!
Podkreślam!Każdy z moich postów to wyłącznie moja opinia. Nie jest to oficjalne stanowisko Skody ani salonu w którym pracuję.

marcin
Posty: 164
Rejestracja: 20 sty 2018, 4:07
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5TSI 150KM

Re: Kamera cofania w Karoqu

Post autor: marcin »

M a r c i n pisze: 26 lut 2018, 18:19 W Karoqu zawsze są tylko te statyczne na kamerze cofania. Dynamiczne ewentualnie na widoku czujników parkowania.
Powracam do pytania:
Czy jakaś aktualizacja softu rozwiązałaby sprawę i czy jest przewidywana w niedalekiej przyszłości?

Czy jesteś w stanie dopytać o to "wyżej"? (centrala, kierownictwo, serwis)

M a r c i n
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2018, 13:44
Lokalizacja: Kraków
Samochód: WRX STI 04', Corolla TS 02', Scala 19'

Re: Kamera cofania w Karoqu

Post autor: M a r c i n »

Być może w przyszłości. Ale tego nikt jeszcze nie wie, biorąc pod uwagę że Czesi chcieli wypuścić 1.5 4x4 i 2.0 4x4 od samego początku, a stwierdzili że brakło im na to budżetu, myślę, że kamera jest gdzieś na szarym końcu listy - ale podkreślam to tylko moje przemyślenia ;) Na szczęście za niedługo pojawi się 1.5 4x4 tj podobnie jak Diesel 190KM w 48 tygodniu produkcji 2018 czyli pod koniec roku. Prawdopodobnie na równi z wprowadzeniem wersji Active.
W nowym roku modelowym wejdzie jeszcze 2.0TDI 150KM z napędem na przód :)

Może uda mi się podpytać, gdzie trzeba, nic nie obiecuję.
Planujesz zakup samochodu?
Zapraszam poza forum 606987746
https://skodakrakow.otomoto.pl/
Dużo dostępnych!
Podkreślam!Każdy z moich postów to wyłącznie moja opinia. Nie jest to oficjalne stanowisko Skody ani salonu w którym pracuję.

mans
Posty: 544
Rejestracja: 26 lis 2017, 13:19
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Kamera cofania w Karoqu

Post autor: mans »

Moim zdaniem Karoq to zbyt świeży produkt, żeby Czesi przejmowali się w nim kamerą cofania i jej niedoskonałościami.
Może za kilka lat po FL coś zmieni a tak jest jak jest ;)
Jak dla mnie system czujników parkowania w zupełności wystarczy a kamerka jak dla mnie zbędna rzecz w tym modelu i szkoda na nią kasy;)


Obrazek

Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: Kamera cofania w Karoqu

Post autor: Kraq »

Jeśli to model kamery z Rapida, to Czesi rzeczywiście zrobili oszczędności. Szkoda, że nie przełożyło się to na cenę samochodu. Bo ta jest raczej ceną samochodu "premium" i na kamerze nie powinni oszczędzać.
A co do samej kamery, to czasami przydaje się nie tylko do parkowania, ale także do obserwacji terenu i obiektów za samochodem.

Brxnit
Posty: 27
Rejestracja: 29 lis 2017, 14:32

Re: Kamera cofania w Karoqu

Post autor: Brxnit »

Moim zdaniem kamerka spełnia swoje zadanie. Fajnie że jest taki szeroki kąt widzenia bo pomaga to w wyjeździe do tyłu z miejsca parkingowego. Widać w niej dobrze nadjeżdżające samochody których nie widać ponieważ np widok z pozycji kierowcy jest zasłonięty przez samochód stojący obok. Co do jakości obrazu to ja nie narzekam bo widać wszystko, to nie jest telewizor w którym obraz ma być 4k czy co tam jest teraz na Topie.

M a r c i n
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2018, 13:44
Lokalizacja: Kraków
Samochód: WRX STI 04', Corolla TS 02', Scala 19'

Re: Kamera cofania w Karoqu

Post autor: M a r c i n »

Kraq pisze: 27 lut 2018, 10:37 Jeśli to model kamery z Rapida, to Czesi rzeczywiście zrobili oszczędności. Szkoda, że nie przełożyło się to na cenę samochodu. Bo ta jest raczej ceną samochodu "premium" i na kamerze nie powinni oszczędzać.
A co do samej kamery, to czasami przydaje się nie tylko do parkowania, ale także do obserwacji terenu i obiektów za samochodem.
Nie wiem o co chodzi, bo porównując konkurencję, gdy doposażysz samochody innych marek do poziomu Ambition'a to robią się najczęściej droższe...

Jak pod koniec roku wejdzie Active, to on zrobi "cenę" dla modelu. Tą podstawową, w której samochody się nie sprzedają.

Fajnie było to widać na przykładzie Kodiaq'a. Był dostępny Active za 89 900, później 92 400. Active'ów sprzedało się 128 sztuk na 3980 dostęnych na rynek polski. Co daje udział w sprzedaży wersji Active na poziomie 3%... Logicznym jest więc, że Skoda skupiła się na wersjach Ambition i Style, ale znowu co drugi klient w Polsce mówi, że auto jest drogie w podstawowej wersji - No tak, wersja podstawowa jest droższa, bo jest o szczebel wyżej jeśli chodzi o wyposażenie względem konkurencyjnych podstaw...
Planujesz zakup samochodu?
Zapraszam poza forum 606987746
https://skodakrakow.otomoto.pl/
Dużo dostępnych!
Podkreślam!Każdy z moich postów to wyłącznie moja opinia. Nie jest to oficjalne stanowisko Skody ani salonu w którym pracuję.

sev
Posty: 8
Rejestracja: 27 kwie 2018, 8:47

Re: Kamera cofania w Karoqu

Post autor: sev »

Czy można wyłączyć kamerę podczas cofania/parkowania i korzystać tylko z czujników na ekranie?

ODPOWIEDZ