Karoq 1.5 TSI 4x4 Dsg tylko do wakacji?

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
Marcooo
Posty: 219
Rejestracja: 28 sty 2019, 19:06
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI 150 km 4x4

Re: Karoq 1.5 TSI 4x4 Dsg tylko do wakacji?

Post autor: Marcooo »

funtchomas pisze: 05 mar 2019, 10:25 :( Właśnie przed chwilą dostałem smutną wiadomość z salonu, że mój Karoq 1.5 4x4 DSG nie wyprodukuje się. Konfiguracja wypadła z produkcji :( I teraz jestem w kropce....czy Sportline 2.0, czy Sportage czy T-Roc 2.0 TSi... :roll:
Przykre to , Może zobacz co maja na parkingu lub jeśli to wiekszy diler, który ma kilka salonow w innych miastach to może w ramach rekompensaty zaproponuje ci inne podobne auto z mega rabacikiem, Warto dopytać.
Pewnie sie naczekałeś. Z tego co wiem to na t-toc czeka sie dlugo nawet rok. Skoda to sam wiesz. Za Kia chyba najmniej ,
Ps. Ja jutro sie dowiem jak sprawa stoi z moim zamówieniem , Niby na 13 tydz produkcja,



Sponsor

Re: Karoq 1.5 TSI 4x4 Dsg tylko do wakacji?

Sponsor


root
Administrator
Posty: 327
Rejestracja: 30 lip 2017, 0:48
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Karoq 1.5 TSI 4x4 Dsg tylko do wakacji?

Post autor: root »

Od dyskutowania na temat terminów mamy całkiem pokaźny wątek, zapraszam tam.
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Karoqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

Marcooo
Posty: 219
Rejestracja: 28 sty 2019, 19:06
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI 150 km 4x4

Re: Karoq 1.5 TSI 4x4 Dsg tylko do wakacji?

Post autor: Marcooo »

root pisze: 05 mar 2019, 11:58 Od dyskutowania na temat terminów mamy całkiem pokaźny wątek, zapraszam tam.
Spoko:)

BEATA&KRZYSZTOF

Re: Karoq 1.5 TSI 4x4 Dsg tylko do wakacji?

Post autor: BEATA&KRZYSZTOF »

Dzisiaj rozmawiałem z panem z salonu i powiedział mi, że jemu nikt nie zgłaszał takiego problemu w manualu. Kiedyś sam miał taką sytuację jadąc Karoqiem w automacie, ale w sytuacji kiedy miał włączone StartStop i w chwili kiedy auto przestało się toczyć (0km/h). Ponoć ma to zapobiegać nadmiernemu spalaniu. Jak ma zapobiegać to ani ja ani on nie rozumiemy, bo przy włączaniu jest większe spalanie, niż gdyby ktoś ruszał z 0km/h ale cały czas stał z włączonym silnikiem.
StartStop z tego co sprawdziłem w Superbie (ponoć w Karoqu jest identycznie) można wyłączyć i wszystko gra. Pamiętać należy, żeby wyłączyć przy każdym pierwszym włączeniu silnika, bo po wyłączeniu następuje redukcja i po ponownym włączeniu znowu StartStop działa. Po drugie - nawet jak się nie wyłączy StartStopa i faktycznie, gdy się stanie (auto się nie toczy) to silnik gaśnie, ale wystarczy wówczas delikatnie wcisnąć gaz i powinien się włączyć. Jeśli tak nie zadziała to trzeba zgłosić w ramach gwarancji.

Awatar użytkownika
Hetman72
Posty: 97
Rejestracja: 04 maja 2018, 12:27

Re: Karoq 1.5 TSI 4x4 Dsg tylko do wakacji?

Post autor: Hetman72 »

Problem jest chyba jednak inny, chodzi o przypadek jak już ruszysz i przejedziesz z kilka metrów i samochód ni z tego wygasza lub dławi silnik i stoisz na środku skrzyżowania.
Na takie zdarzenie mocnych nie ma. Sam to przerabiałem za starych czasów jak miałem inny samochód z gazem i robił mi takie numery, ale on miał prawie 200tys km i problemy z niskimi obrotami.
A tu nowe samochody robią bokami przy normalnej jeździe, normalne to nie jest.
Seat ATECA FR 2.0 TSI DSG 4Drive Biały

BEATA&KRZYSZTOF

Re: Karoq 1.5 TSI 4x4 Dsg tylko do wakacji?

Post autor: BEATA&KRZYSZTOF »

Hetman72 pisze: 05 mar 2019, 21:10A tu nowe samochody robią bokami przy normalnej jeździe, normalne to nie jest.
- jeśli tak to wygląda jak piszesz, to zdecydowanie masz rację.
Nie wiem już co robić. Może jednak czas zacząć szukać czegoś innego. Myślę jeszcze o RAV4.

Awatar użytkownika
Hetman72
Posty: 97
Rejestracja: 04 maja 2018, 12:27

Re: Karoq 1.5 TSI 4x4 Dsg tylko do wakacji?

Post autor: Hetman72 »

BEATA&KRZYSZTOF pisze: 05 mar 2019, 21:17
Hetman72 pisze: 05 mar 2019, 21:10A tu nowe samochody robią bokami przy normalnej jeździe, normalne to nie jest.
- jeśli tak to wygląda jak piszesz, to zdecydowanie masz rację.
Nie wiem już co robić. Może jednak czas zacząć szukać czegoś innego. Myślę jeszcze o RAV4.
Też myślałem nad RAV4 Hibrid, to mas sens, cena już mniej, ale odrzuca mnie system multimedialny i działanie e-CVT, które jest pewnie świetne ale nie w moim guście.
Chociaż gdybym miał takie pieniądze, to kto wie, może bym się "zmusił".
Ale teraz nie mam już tego problemu :lol:
Seat ATECA FR 2.0 TSI DSG 4Drive Biały

BEATA&KRZYSZTOF

Re: Karoq 1.5 TSI 4x4 Dsg tylko do wakacji?

Post autor: BEATA&KRZYSZTOF »

Hetman72 pisze: 05 mar 2019, 21:28 Chociaż gdybym miał takie pieniądze, to kto wie, może bym się "zmusił".
- ja oszczędny jestem i w minimalizm idę, więc tylko benzyna i manual. Pojąć tylko nie mogę jak można w aucie za ponad 100 tys. dawać manualną klimatyzację i po co komu czujnik parkowania z tyłu jak jest kamera cofania? Już bardziej logiczny byłby czujnik parkowania z przodu, ale ponoć wiele łączy czujnik tył z kamerą. Nie zauważyłem też czujnika martwego pola. Może jutro wybiorę się do salonu.
Obejrzałem film kolegi o długim przełożeniu, poczytałem o tym gaśnięciu silnika na skrzyżowaniu i cała radość z Karoqa mi padła.

Awatar użytkownika
Hetman72
Posty: 97
Rejestracja: 04 maja 2018, 12:27

Re: Karoq 1.5 TSI 4x4 Dsg tylko do wakacji?

Post autor: Hetman72 »

BEATA&KRZYSZTOF pisze: 05 mar 2019, 22:14 Pojąć tylko nie mogę jak można w aucie za ponad 100 tys. dawać manualną klimatyzację i po co komu czujnik parkowania z tyłu jak jest kamera cofania? Już bardziej logiczny byłby czujnik parkowania z przodu, ale ponoć wiele łączy czujnik tył z kamerą. Nie zauważyłem też czujnika martwego pola. Może jutro wybiorę się do salonu.
Kamera może się zabrudzić a czujniki jak nie będą oblepione grubo błotem (mało realne) lub śniegiem (bardzo realne) to zawsze zadziałają. To jest jednak stosunkowo stara technologia i w miarę dopracowana.
Prawda jest taka, że kamery mają różną jakość i nie wszyscy lubią z nich korzystać.
Sam uważam, że tak jak w USA, powinny być obowiązkowe.
Seat ATECA FR 2.0 TSI DSG 4Drive Biały

c#Hunter
Posty: 510
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Karoq 1.5 TSI 4x4 Dsg tylko do wakacji?

Post autor: c#Hunter »

BEATA&KRZYSZTOF pisze: 05 mar 2019, 22:14
Hetman72 pisze: 05 mar 2019, 21:28 Chociaż gdybym miał takie pieniądze, to kto wie, może bym się "zmusił".
- ja oszczędny jestem i w minimalizm idę, więc tylko benzyna i manual. Pojąć tylko nie mogę jak można w aucie za ponad 100 tys. dawać manualną klimatyzację i po co komu czujnik parkowania z tyłu jak jest kamera cofania? Już bardziej logiczny byłby czujnik parkowania z przodu, ale ponoć wiele łączy czujnik tył z kamerą. Nie zauważyłem też czujnika martwego pola. Może jutro wybiorę się do salonu.
Obejrzałem film kolegi o długim przełożeniu, poczytałem o tym gaśnięciu silnika na skrzyżowaniu i cała radość z Karoqa mi padła.
Z tym gaśnięciem po doprowadzeniu samochodu do pełzania na obrotach jałowych i wciśnięciu gazu do połowy to jest kwestia by nauczyć się samochodu. Nie rozpatruje tego jako wady krytycznej bo niektóre samochody tak mają. Po prostu ma tak dobraną skrzynie że musisz ruszać na uślizgu albo baaardzo delikatnie. Jak się to wie to nie ma problemu ale faktem jest, że to bardzo słabe i była to dla mnie niespodzianka.

ODPOWIEDZ