Lampy FULL LED

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
Leszeq
Posty: 34
Rejestracja: 07 wrz 2018, 13:18
Samochód: Karoq Style 1.5 TSI DSG

Re: Lampy FULL LED

Post autor: Leszeq »

Robik99 pisze: 14 lis 2018, 13:58 Porównując z nowym Focusem Mk4 to porażka
Trudno porównywać z Adaptacyjnymi Full LED...



Sponsor

Re: Lampy FULL LED

Sponsor


PauLkr
Posty: 110
Rejestracja: 27 mar 2018, 15:08
Samochód: Skoda Karoq 1.5 DSG

Re: Lampy FULL LED

Post autor: PauLkr »

Jeździłem ostatnio przez Bieszczady nocą - drogi przez las, całkowity brak oświetlenia, serpentyny. Na pokładzie 2 osoby plus bagaże. Pozytywnie jestem zaskoczony z działania automatycznego przełączania świateł mijania na drogowe - niestety załącza światła od 60km/h - 50 km/h byłoby lepiej, a 40-45 idealnie (to podobno można przekodować). Funkcja idealnie wyczuwała moment kiedy trzeba wyłączyć i włączyć światła drogowe. Długie światła pięknie oświetlały drogę, ale trudniejsza trasa potwierdziła to co zaobserwowałem wcześniej - jest niebezpiecznie przy prędkościach ok 50 km/h. Światła świecą bardzo blisko i zdarzało się że zaskakiwały minie wyłaniające się nagle zakręty. Gdy wybiegnie nam zwierzę lub ktoś będzie szedł drogą czasu na reakcję będzie bardzo mało, a wystarczyłoby 10m światła więcej. Gdy tylko się dało włączałem drogowe, ale trzeba je ręcznie kontrolować przy niskich prędkościach.
Następuje złożenie dwóch problemów światła mijania świecące bardzo blisko do 60 km/h i automatyzacja drogowych od 60km/h, kiedy to wydaje się że mijania świecą wystarczająco daleko (podnoszą się przy większych prędkościach).

Wiele lat używałem mocniejszy wersji Philipsów i ostatnio: GE H7 12V 55W Megalight Ultra 120%. Te ostatnie to idealny kompromis między ceną a jasnością. Stąd może nie zszokowała mnie jasność ledów, jest jaśniej ale nie jest to przepaść. Natomiast manualna regulacja poziomu świateł wygrywa z automatyczną w Karoqu.

Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: Lampy FULL LED

Post autor: Kraq »

Info ze strony Skoda Polska FB:
"Nowa ŠKODA SUPERB będzie wyposażona w innowacyjne reflektory Full LED Matrix, które sprawią, że jazda będzie jeszcze bardziej komfortowa i bezpieczna."

ODPOWIEDZ