Lampy FULL LED

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Lampy FULL LED

Post autor: Kraq »

Oglądałem kilka filmów z prezentacją oświetlenia FULL LED w nowej Skodzie Octavia i Kodiaqu, czyli takich samych jakie zastosowano w Karoqu, no i wychodzi na to, że światła rzeczywiście świecą dużo lepiej niż lampy halogenowe, ale pojawia się pewien poważny problem z automatyką poziomowania świateł mijania.
W czasie jazdy światła mijania są ustawiane zbyt nisko, także oświetlony obszar przed samochodem jest zbyt krótki. Problem ten nasila się gdy samochód jest mocno obciążony (cztery osoby i załadowany bagażnik), wówczas automatyka działa tak agresywnie, że oświetlony obszar przed samochodem jest jeszcze bardziej krótszy.
Podobno można to wyregulować w ASO - konieczne programowanie automatyki poziomowania świateł - ale część ASO odmawia takiej regulacji, twierdząc, że tak ma to działać. Z dostępnych filmów jednoznacznie wynika, że "czarna ściana" pojawia się przed samochodem zbyt nisko.
Proszę o opinię użytkowników Karoqa ze światłami FULL LED, bo już sam nie wiem, czy nie lepiej zamówić Karoqa ze światłami halogenowymi, których poziom może manualnie korygować kierowca w ustawieniach komputera samochodu.



Sponsor

Lampy FULL LED

Sponsor


Samson
Posty: 46
Rejestracja: 21 paź 2017, 19:44

Re: Lampy FULL LED

Post autor: Samson »

Pomykałem wieczorową porą w trzy osoby, mijania i drogowe rewelacja.
Poza tym, lampy xenonowe miały regulacje jak zwykły reflektor, wydaje mi się że i tu występuje taka regulacja.
Żonie w Rapidzie regulowali xenony.

Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: Lampy FULL LED

Post autor: Kraq »

Ciekawe czy LEDy w Karoqu też tak parują, jak w innych modelach (Octavia, Kodiaq). Jedna osoba na profilu fb "Skoda Polska", pisze, że Policja w czasie kontroli chciała zatrzymać dowód rejestracyjny za zaparowane klosze reflektorów.

Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: Lampy FULL LED

Post autor: Kraq »

Drogowy test lamp FULL LED w Karoqu:


Dla porównania taki sam test lamp FULL LED
w Octavii

i w Nisanie Qashqai


Odnoszę wrażenie, że w Karoqu LEDy świecą najsłabiej. W dodatku przed maską Karoqa występuje taki dziwny nieoświetlony obszar.

marcin
Posty: 164
Rejestracja: 20 sty 2018, 4:07
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5TSI 150KM

Re: Lampy FULL LED

Post autor: marcin »

Dziwne, bo przy Karoqu jest napisane LED, a przy octavii RS - sistema Full LED.

Czy to tylko różnica wpisu, czy faktycznie pokazują lampy nie FULL LED, bo świecą mizernie...

tborowsk
Posty: 120
Rejestracja: 24 lut 2018, 16:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lampy FULL LED

Post autor: tborowsk »

Najlepiej jakby w tym temacie wypowiedziały się osoby, które mają już Karoqa ze światłami full led.

Mam tylko nadzieję, że lampy nie świecą gorzej, niż lampy full led w moim obecnym Mondeo. To rzecz, z której jestem najbardziej zadowolony, jeżeli chodzi o Mondeo. Podróżowanie nocą jest bardzo komfortowe.

elektrod
Posty: 157
Rejestracja: 20 lis 2017, 21:15

Re: Lampy FULL LED

Post autor: elektrod »

Obstawiam, że w Karoqu testowym jest zwykły Led. Full Led u mnie świeci dużo jaśniej, przyrównał bym tu bardziej do tych lamp z octavii rs

Brxnit
Posty: 27
Rejestracja: 29 lis 2017, 14:32

Re: Lampy FULL LED

Post autor: Brxnit »

Dziwne te LEDy u mnie to tak wyglądają postojowe. Może drogowych ktoś zapomniał zapalić. Full LED dużo lepiej świecą.

Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: Lampy FULL LED

Post autor: Kraq »

Zarówno Karoq jak i Octavia mają światła full LED tego samego typu. Pod filmami na youtube są odnośniki do testów na stronie www. Można zobaczyć szczegóły.

marcin
Posty: 164
Rejestracja: 20 sty 2018, 4:07
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5TSI 150KM

Re: Lampy FULL LED

Post autor: marcin »

tu urywek filmu, w sumie końcówka, ale tez te lampy nie zaskakują, a przed autem ciemno. (moze z uwagi na wysokie położenie lamp)


ODPOWIEDZ