Amundsen bez cd?

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
Marcooo
Posty: 219
Rejestracja: 28 sty 2019, 19:06
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI 150 km 4x4

Amundsen bez cd?

Post autor: Marcooo »

Czy to prawda że w nawigacji amundsen nie ma czytnika na płyty cd? Dziś gdzieś to czytałem i mnie zamurowalo. Jak sobie z tym radzić ?



Sponsor

Amundsen bez cd?

Sponsor


Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Amundsen bez cd?

Post autor: Shadoon »

Marcooo pisze:Czy to prawda że w nawigacji amundsen nie ma czytnika na płyty cd? Dziś gdzieś to czytałem i mnie zamurowalo. Jak sobie z tym radzić ?
Prawda. Muzyka z karty sd, z zasobów podłączonego telefonu.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


Marcooo
Posty: 219
Rejestracja: 28 sty 2019, 19:06
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI 150 km 4x4

Re: Amundsen bez cd?

Post autor: Marcooo »

Nawet mi nie przyszło do głowy aby o to pytać w salonie .

Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Amundsen bez cd?

Post autor: Shadoon »

Z usb też można. Niestety z płyty nie.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


Marcus
Posty: 102
Rejestracja: 22 kwie 2018, 23:25
Lokalizacja: Beskidy
Samochód: Karoq 1.5 TSi DSG 4x4

Re: Amundsen bez cd?

Post autor: Marcus »

Tez na poczatku byłem wstrząśnięty, po czym sobie uświadomiłem, że z płyty w samochodzie nie wiem kiedy korzystałem. Albo z telefonu, albo z pendriva z mp3 albo radio.

c#Hunter
Posty: 510
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Amundsen bez cd?

Post autor: c#Hunter »

JA przez 10lat miałem dwie płyty w napędzie z czego druga jest niestety na topie bo to hity mojej córci :E Szkoda że nie nagrała się moja mina jak szukałem dziury na płytę w schowku a tu nie ma :D trzeba będzie na jakąś kartę SD wrzucić.

Edit: z ciekawostek to spotify nawet nie premium działa b.fajnie z android auto. Buforuje się bardzo mocno bo mam takie miejsce gdzie z 3min nie ma zasięgu i ciągle grało. Do tego w trybie android auto chyba nie ma reklam nawet w darmowym (?!?).

Erevan
Posty: 12
Rejestracja: 29 gru 2018, 20:11
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI 4x4

Re: Amundsen bez cd?

Post autor: Erevan »

Bądź co bądź płyta CD to obecnie przeżytek. Kupienie pendrive czy kardy SD 10, 20 czy nawet 100 razy bardziej pojemnego od płyty i umożliwiającego łatwą modyfikację utworów, to nie problem. A i koszt zaczynający się obecnie poniżej 10 zł w jakiejś promocji, nie jest jakaś przeszkodą. Nawet laptopy i komputery sprzedają coraz częściej bez napędu CD.

Wysłane z mojego moto g(6) plus przy użyciu Tapatalka


c#Hunter
Posty: 510
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Amundsen bez cd?

Post autor: c#Hunter »

Erevan pisze: 16 mar 2019, 20:34 Bądź co bądź płyta CD to obecnie przeżytek. Kupienie pendrive czy kardy SD 10, 20 czy nawet 100 razy bardziej pojemnego od płyty i umożliwiającego łatwą modyfikację utworów, to nie problem. A i koszt zaczynający się obecnie poniżej 10 zł w jakiejś promocji, nie jest jakaś przeszkodą. Nawet laptopy i komputery sprzedają coraz częściej bez napędu CD.

Wysłane z mojego moto g(6) plus przy użyciu Tapatalka
Pełna zgoda tylko tak BTW jak chciałem zgrać córci tą płytę to teraz jest to nie lada problem. Nawet jak mamy PC z napędem. Wszystko płatne. Skończyło się na używaniu jakiegoś mega starego programu gdzie musiałem ściągnąć i podać ścieżkę do kodera mp3 który okazał się już nie darmowy ale darmowy jedynie do domowego użytku i wymagał wpisania parametrów z linii komend. Nie każdy dałby radę... Ktoś ma coś to grabowania płyt sprawdzonego i za darmo?

Darek
Posty: 131
Rejestracja: 25 sty 2018, 12:46

Re: Amundsen bez cd?

Post autor: Darek »

Ja wszystko zgrałem Windows Media Player'em. Jak rozpoczniesz odtwarzanie płyty w komputerze, to cały album zgrywany jest w formacie mp3 do folderu Muzyka, skąd przenosimy go na kartę SD.

Dodatkowo w większości wypadków na Columbusie pojawia mi się okładka płyty. Można podmienić ją dowolną grafiką w formacie 200x200 pixeli, tylko trochę z tym roboty.

Kszeko
Posty: 8
Rejestracja: 27 sty 2019, 19:41
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI (manual)

Re: Amundsen bez cd?

Post autor: Kszeko »

Również jestem zaskoczony bo lubię kupić płytę i delektować się dźwiękami w czasie jazdy. Będę chyba zmuszony do konwertowania utworów bo jakoś nie jestem przekonany do kupowania empetrójek.

ODPOWIEDZ