Karoq 1.6 TDI - opinie

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
misza
Posty: 40
Rejestracja: 20 sty 2019, 18:56
Samochód: Karoq 1,6 TDI Style DSG

Re: Karoq 1.6 TDI - opinie

Post autor: misza »

Radek pisze: 20 cze 2019, 22:24 W dniu wczorajszym przejechałem 778km, przez cały czas pracowała klima, auto zatankowane do pierwszego odbicia pistoletu.
- Pierwsza trasa 442km, {autostrada A1 + S8 ok.300km reszta krajówka}, prędkość autostrada 120 - 140 km, krajówka wg. znaków. Ogólne spalanie wg. komp. 5,6l/100km.
- Druga trasa 336 km { krajówka-częste wyprzedzanie, hamowanie, jazda wg. znaków, A2 ok. 30 km- prędkość 150-160 km/godz. Ogólne spalanie 4,6l/100km.
Po przejechaniu 732km tankowanie do odbicia pistoletu, wlałem 41,15l. paliwa (rezerwa się jeszcze nie paliła).
Po zatankowaniu jazda 49 km krajówką, spalanie 4,2l/100km.
Zwróćcie uwagę na ilość moich punktów przy zielonym liściu, nie są zbyt wysokie.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Karoqa kupiłem przez czysty przypadek szukając salonu KIA wszedłem z żoną do salonu Skody. pierwszy rzut oka na Karoqa i Kodiaqa i okazało się że ten pierwszy oczarował moją żonę.
W przeciągu dwóch godzin już wiedzieliśmy które auto będzie nasze.
Wybraliśmy 1,6 TDi z manualem kolor cappucino z beżem wewnątrz, bardzo bogato doposażony.(chcieliśmy 2,0TDi z automatem, ale ten w momencie zakupu był droższy o 30 tys.). Został 1,6 TDi.
W niespełna dwa tygodnie karoq był już w garażu.(nie wyobrażam sobie czekania na auto wiele miesięcy)

Jesteśmy bardzo zadowoleni z auta, , super wyciszone nawet przy 160 km/godz.,, silnik pracuje bardzo cicho i obawiam się, że w aucie przy tzw. prędkościach autostradowych jest o wiele ciszej niż w benzynie, nic nie skrzypi, nawet uchwyty przy drzwiach, wcale nie jest ospały dynamika jego jest dla mnie wystarczająca, nie ma problemu z wyprzedzanie ciężarówek na autostradzie. Wewnątrz wygląda rewelacyjnie, wszystko jest na swoim miejscu - styl minimalistyczny, ale dzięki temu jest niesamowicie elegancki, no i ta przestrzeń i spalanie. Nic dodać nic ująć.
Jesteś pierwszą osobą, która wskazuje że można nalać większe ilości diesla przed zapalaniem się rezerwy. Mi oraz kilku innym użytkownikom nigdy się to nie udało.
Poniżej zdjęcie - wlałem 39,11 l a przejechałem dobre 40 km na rezerwie..
U mnie zawsze wychodzi mniej więcej tak damo - od momentu zapalenia rezerwy ok. 35-37 l można wlać

Obrazek



Sponsor

Re: Karoq 1.6 TDI - opinie

Sponsor


staan83
Posty: 32
Rejestracja: 26 lut 2019, 7:09
Samochód: Skoda Karoq 1.6 TDI

Re: Karoq 1.6 TDI - opinie

Post autor: staan83 »

No to napiszę swoje obserwacje. Karoq a w nim 4 osoby, zapakowany po brzegi (wyjazd na wakacje) zatankowany 100% do odbicia. Centralna Polska - Autostrada A1 częściowo tempomat 140-160 km/h - Pomorze. Ostatnie 150 km drogi miejskie podmiejskie. 550km kontrolka rezerwy 100km. Tankowanie do pełna 39l (niecałe 200zł). Czyli 7,1 l/100km. Bak mały (ma to swoje plusy, bo mniejsze obciążenie samochodu). Spalanie na trasie wyższe o 1.4 l w porównaniu do codziennej spokojnej jazdy (5.7 l).

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Hetman72
Posty: 97
Rejestracja: 04 maja 2018, 12:27

Re: Karoq 1.6 TDI - opinie

Post autor: Hetman72 »

Powiem tak, dupy nie urywa, przy 2.0TSI + DSG + 4x4 przy 930km jazy z Soliny - A4 do Wrocławia i na północ miałem spalanie 8.8l/100 a samochód podobnie zapakowany i chyba nawet cięższy.
Oczywiście, przy miejskiej jeździe to mam bliżej 9-10l/100 ale mimo wszystko ;-)
Seat ATECA FR 2.0 TSI DSG 4Drive Biały

Awatar użytkownika
Sewerti
Posty: 79
Rejestracja: 12 maja 2019, 20:02
Samochód: Skoda Karoq 1.6 Tdi (manual)

Re: Karoq 1.6 TDI - opinie

Post autor: Sewerti »

To ja powiem tak
Wyjaz wakacyjny wczoraj trasa Świdnica Gdańsk - czyli S8 i A1
3 osoby pełny bagażnik, prędkość powyżej 160 kmh spalanie 6,7 6,8 litra na 100km
Ja jestem mega zadowolony
Codzienna jazda 5,4 do 5,7

Awatar użytkownika
Hetman72
Posty: 97
Rejestracja: 04 maja 2018, 12:27

Re: Karoq 1.6 TDI - opinie

Post autor: Hetman72 »

Sewerti pisze: 21 lip 2019, 17:34 To ja powiem tak
Wyjaz wakacyjny wczoraj trasa Świdnica Gdańsk - czyli S8 i A1
3 osoby pełny bagażnik, prędkość powyżej 160 kmh spalanie 6,7 6,8 litra na 100km
Ja jestem mega zadowolony
Codzienna jazda 5,4 do 5,7
Super, jeśli świadomy użytkownik wie co kupuje i co ma to tylko się cieszyć.
Miałem 2 ropniaki i o ile z silnikami nie miałem większego problemu to przeglądy i naprawy już takie fajne nie były.
Seat ATECA FR 2.0 TSI DSG 4Drive Biały

Awatar użytkownika
Sewerti
Posty: 79
Rejestracja: 12 maja 2019, 20:02
Samochód: Skoda Karoq 1.6 Tdi (manual)

Re: Karoq 1.6 TDI - opinie

Post autor: Sewerti »

Hetman72 pisze: 28 lip 2019, 8:41
Sewerti pisze: 21 lip 2019, 17:34 To ja powiem tak
Wyjaz wakacyjny wczoraj trasa Świdnica Gdańsk - czyli S8 i A1
3 osoby pełny bagażnik, prędkość powyżej 160 kmh spalanie 6,7 6,8 litra na 100km
Ja jestem mega zadowolony
Codzienna jazda 5,4 do 5,7
Super, jeśli świadomy użytkownik wie co kupuje i co ma to tylko się cieszyć.
Miałem 2 ropniaki i o ile z silnikami nie miałem większego problemu to przeglądy i naprawy już takie fajne nie były.
Auto jest na Firmę więc w razie "w" naprawy idą w koszty :D
W tej chwili mam co prawda przejechane ponad 3000km ;) to się jeszcze nie martwie
Całe swoje życie jeździłem w większości benzyniakami i rzeczywiscie nie było problemów z silnikami
Po za jednym vw 1.6 benzyna 75 kw co chwilę wymieniana była sonda lambda czasami silnik nie równo pracował.
Miałem sporo Vw i Seatów wszystkie benzyny w wersjach Gti i Cupra, mono, 16v i bardzo je sobie chwalę.
Miałem ople, i Reno Grand scenic 1.9dci i tego auta akurat nie będę komentował bo kolega usłyszy...... :oops:
Ale powracając do mojego Karoka 1.6 tdi
Wczoraj wróciłem z wakacji 1500 km za mną i spalanie (nie oszczedzalem Karoka) 6.6 dlugodystansowo a po wioseczkach od uruchomienia 4.8 4.9 l na 100km
Autko hym miało być 1.5 tsi długo musiałabym czekać a samochód potrzebowałem na już
Zakup przemyślany i naprawdę nie żałuję
Biorąc pod uwagę jaki jest teraz popyt na benzyniaki.

Radek
Posty: 18
Rejestracja: 26 lis 2018, 19:38
Samochód: Karoq 1,6 Tdi

Re: Karoq 1.6 TDI - opinie

Post autor: Radek »

Ostatni wyjazd w Polskę. Trasa Włocławek - Muszyna, Słowacja, dalej Solina i powrót z powrotem do domu. Zrobiłem ok 1500 km.
Ale od początku wyjazd z Włocławka, do Muszyny, Słowacja, jazda w górach. Dwie osoby w aucie, bagaże, włączona klima, jazda ok, 150 km autostradą 140 km/godz., reszta krajówka przepisowo.Jazda w górach ok. 300km - cztery dorosłe osoby.


Obrazek

Przy tankowaniu do pierwszego odbicia wlałem równe 39 l. paliwa.



Obrazek

Obrazek




Jazda Muszyna-Solina-Włocławek spalanie podobne.
Podsumowując, Karoq bardzo ładnie sprawował się w jeździe górskiej i bez względu ile osób było na pokładzie jeździł naprawdę dynamicznie.
Jeszcze jedna tylko uwaga, w tak dalekie trasy jazda na fotelu pasażera może być męcząca ( żona ok. 160 cm wzrostu uskarżała się na ból podudzi). Siedzenie było obniżone na maxa.
Nawigacja pokładowa jest niedopracowana, pokazuje prawidłowe zjazdy z rond, ale źle wydaje komendy głosowe.

Zwróćcie uwagę na dystans i spalanie ( nie była to jazda długości 15 km z górki i spalanie 3,9 l/100km.
Jesteśmy mega zadowoleni z auta.
Ostatnio zmieniony 22 sie 2019, 21:46 przez Radek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sewerti
Posty: 79
Rejestracja: 12 maja 2019, 20:02
Samochód: Skoda Karoq 1.6 Tdi (manual)

Re: Karoq 1.6 TDI - opinie

Post autor: Sewerti »

A ja po drugim wyjeździe wakacyjnym
Trasa do Budapesztu i z powrotem 1175km
4 dorosłe osoby pełny bagaznik
Prędkość 140 kmh tam gdzie można było.
Spalanie 5.6 l na 100km
Mega wygodne i ergonomiczne auto
Co do siedzeń z przodu moja żona jest podobnego wzrostu co Twoja Radku, ale nic nie mówiła odnośnie fotela, hymm zapytam i podzielę się patrząc na całokształt obiektywnie.
a spalnie 😃rewelacja
Cieszę się że jest nas coraz więcej mega zadowolonych 👍


Obrazek

Freestyler
Posty: 22
Rejestracja: 26 wrz 2018, 20:58
Samochód: Skoda, Karoq 1,6 TDI

Re: Karoq 1.6 TDI - opinie

Post autor: Freestyler »

oxis pisze: 19 mar 2019, 17:09 Hej,

Czy właściciele Karoqów z silnikiem 1.6 TDI mogliby się w tym wątku podzielić swoimi opiniami ?
Wystarcza Wam diesel z 115KM ?
Dobrze współpracuje z DSG ?

Będę wdzięczny za wszelkie opinie :)
Ja zdecydowanie polecam 1,6Tdi w konfiguracji z DSG, moim zdaniem wrażenia są nieporównywalne. Jeździłem manualem i różnica dla mnie jest widoczna bezsprzecznie.
Zakupiłem właśnie konfigurację z DSG i jestem zadowolony. Przejechane obecnie 10000 km.

carlos82
Posty: 4
Rejestracja: 13 sie 2019, 16:44
Samochód: Peugeot 307sw 1.6

Re: Karoq 1.6 TDI - opinie

Post autor: carlos82 »

W jeździłem 1.6 tdi na jeździe próbnej i trochę wydawał mi się głośny ale miałem też możliwość jazdy 2.0 tdi i mac super przy 140km na 6 biegu było wrażenie że auto jeszcze żwawo przyspiesza a, że jestem przed zakupem to umówiłem się jeszcze raz na jazdę 😉.

ODPOWIEDZ