Karoq 1.6 TDI - opinie

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
Awatar użytkownika
Sewerti
Posty: 79
Rejestracja: 12 maja 2019, 20:02
Samochód: Skoda Karoq 1.6 Tdi (manual)

Re: Karoq 1.6 TDI - opinie

Post autor: Sewerti »

staan83 pisze: 05 cze 2019, 17:19 Dane sprzed chwili - do odbicia. 40 litrów.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


ObrazekObrazek
Ja tankuje jutro jak rezerwa się odezwie i też do pierwszego odbicia
STAAN83 PÓJDĘ ZA TWOIM PRZYKŁADEM I ZROBIĘ FOCIE PARAGONU :D A propos odrazu sprawdzimy w których regionach Polski jest tańsze paliwo ;)



Sponsor

Re: Karoq 1.6 TDI - opinie

Sponsor


misza
Posty: 40
Rejestracja: 20 sty 2019, 18:56
Samochód: Karoq 1,6 TDI Style DSG

Re: Karoq 1.6 TDI - opinie

Post autor: misza »

staan83 pisze: 05 cze 2019, 17:19 Dane sprzed chwili - do odbicia. 40 litrów.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


ObrazekObrazek
Też zaraz w weekend będę tankował to zobaczymy ale ja już 2-3 razy tankowałem gdy zapaliła się kontrolka rezerwy i nie więcej niż 35 l. Pytanie - wlałeś 40 l ale jak długo jechałeś na rezerwie? Zawsze tankuje do pierwszego odbicia ale raz sprawdzałem - będzie odbijało więc nie wlewam więcej.

No i zresztą tak jak mówię 40 l kontra na papierze 50 l bak to i tak 10l było jeszcze w baku! To prawie na 200 km trasy :-)

Awatar użytkownika
Sewerti
Posty: 79
Rejestracja: 12 maja 2019, 20:02
Samochód: Skoda Karoq 1.6 Tdi (manual)

Re: Karoq 1.6 TDI - opinie

Post autor: Sewerti »

Nic innego jak sprawdzić na trasie, wioząc w bagażniku kanister z 5l rezerwy i wyjeździc bak do zera, a potem lać na fulll
Myślę że 5dyszek wlejemy chłopaki ;) :)

misza
Posty: 40
Rejestracja: 20 sty 2019, 18:56
Samochód: Karoq 1,6 TDI Style DSG

Re: Karoq 1.6 TDI - opinie

Post autor: misza »

Moja opinia jest taka, że producent przewidział rezerwę rezerwy i nawet jak komputer pokazuje 0 km to jeszcze w baku jest ok. 5-6 l paliwa. Tak by przynajmniej wynikało z moich tankowań i analiz. Zabieg zrobiony zapewne po to, aby nie zapowietrzyć układu wtryskowego, bo pewnie byłby problem z rozruchem (to nie benzyna). Dodatkowo czuły układ wtryskowy mógłby ulec uszkodzeniu a o tym nawet chyba jest w instrukcji.
W każdy razie zacząłem temat, bo 50l baku to nie jest duży bak a biorąc pod uwagę powyższe to już w ogóle mała komedia :)

Awatar użytkownika
Sewerti
Posty: 79
Rejestracja: 12 maja 2019, 20:02
Samochód: Skoda Karoq 1.6 Tdi (manual)

Re: Karoq 1.6 TDI - opinie

Post autor: Sewerti »

Moja żona kiedyś wyjeździla diesla do zera i problem był, nie pomogła nawet pompka przysilnikowa do odpowietrzenia układu
Nie będę się rozpisywał ale nie obyło się na wizycie u kumpla mechanika
Ja czekam tak jak pisałem wcześniej rezerwa i tankuje
Dam znać ile wleje 👍

staan83
Posty: 32
Rejestracja: 26 lut 2019, 7:09
Samochód: Skoda Karoq 1.6 TDI

Re: Karoq 1.6 TDI - opinie

Post autor: staan83 »

No tutaj faktycznie miałem zatankować przy 100 km rezerwy, ale po drodze nie było czasu (i dobrej stacji). Jesli chodzi o komputer to prawidłowo rzetelnie pokazuje kilometry, tzn. momentu zapalenia się pomarańczowej diody zrobiłem ok 40 km.
Jeśli jest tak jak piszecie to przy rezerwie 0 km można na spokojnie szukać pobliskiej stacji :)

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Sewerti
Posty: 79
Rejestracja: 12 maja 2019, 20:02
Samochód: Skoda Karoq 1.6 Tdi (manual)

Re: Karoq 1.6 TDI - opinie

Post autor: Sewerti »

Tak jak pisałem komunikat rezerwa i tankowanie do pierwszego odbicia
Ile więc można przejechać na rezerwie bo skoro bak ma 50 l to ze średniego spalania (6lna100km) na 10 litrach powinienem przejechać 166.66 km :?:
Obrazek

Obrazek

picture upload

Radek
Posty: 18
Rejestracja: 26 lis 2018, 19:38
Samochód: Karoq 1,6 Tdi

Re: Karoq 1.6 TDI - opinie

Post autor: Radek »

W dniu wczorajszym przejechałem 778km, przez cały czas pracowała klima, auto zatankowane do pierwszego odbicia pistoletu.
- Pierwsza trasa 442km, {autostrada A1 + S8 ok.300km reszta krajówka}, prędkość autostrada 120 - 140 km, krajówka wg. znaków. Ogólne spalanie wg. komp. 5,6l/100km.
- Druga trasa 336 km { krajówka-częste wyprzedzanie, hamowanie, jazda wg. znaków, A2 ok. 30 km- prędkość 150-160 km/godz. Ogólne spalanie 4,6l/100km.
Po przejechaniu 732km tankowanie do odbicia pistoletu, wlałem 41,15l. paliwa (rezerwa się jeszcze nie paliła).
Po zatankowaniu jazda 49 km krajówką, spalanie 4,2l/100km.
Zwróćcie uwagę na ilość moich punktów przy zielonym liściu, nie są zbyt wysokie.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Karoqa kupiłem przez czysty przypadek szukając salonu KIA wszedłem z żoną do salonu Skody. pierwszy rzut oka na Karoqa i Kodiaqa i okazało się że ten pierwszy oczarował moją żonę.
W przeciągu dwóch godzin już wiedzieliśmy które auto będzie nasze.
Wybraliśmy 1,6 TDi z manualem kolor cappucino z beżem wewnątrz, bardzo bogato doposażony.(chcieliśmy 2,0TDi z automatem, ale ten w momencie zakupu był droższy o 30 tys.). Został 1,6 TDi.
W niespełna dwa tygodnie karoq był już w garażu.(nie wyobrażam sobie czekania na auto wiele miesięcy)

Jesteśmy bardzo zadowoleni z auta, , super wyciszone nawet przy 160 km/godz.,, silnik pracuje bardzo cicho i obawiam się, że w aucie przy tzw. prędkościach autostradowych jest o wiele ciszej niż w benzynie, nic nie skrzypi, nawet uchwyty przy drzwiach, wcale nie jest ospały dynamika jego jest dla mnie wystarczająca, nie ma problemu z wyprzedzanie ciężarówek na autostradzie. Wewnątrz wygląda rewelacyjnie, wszystko jest na swoim miejscu - styl minimalistyczny, ale dzięki temu jest niesamowicie elegancki, no i ta przestrzeń i spalanie. Nic dodać nic ująć.

c#Hunter
Posty: 509
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Karoq 1.6 TDI - opinie

Post autor: c#Hunter »

Gratulacje. Co mnie zaciekawiło to to co piszesz o zalanym paliwie zanim się rezerwa zapaliła. Na forum jest wątek o tym że z silnikiem 1.6TDI jest coś na rzeczy z pojemnością zbiornika. Wiele osób nie jest w stanie wlać tam np. 45 litrów nawet jak się rezerwa pali. U Ciebie jakby się udało?

No i cenne info że przy 160 cisza bo moja benzyna 1.5TSI huczy już konkretnie. W ogóle to muszę wjechać na kanał i posłuchać bo coś mi jakby buczy...

Awatar użytkownika
Sewerti
Posty: 79
Rejestracja: 12 maja 2019, 20:02
Samochód: Skoda Karoq 1.6 Tdi (manual)

Re: Karoq 1.6 TDI - opinie

Post autor: Sewerti »

I ja dodam od siebie za mną 2300km i wiem już napewno, że to oszczędny silnik przy warajach 😉😊😊6.2 6.4 l na 100km
Dla mnie ok i rzeczywiscie jest cichy

Nie żałuję zakupu choć miałem co innego w głowie (a to moja pierwsza Skoda)

ODPOWIEDZ