Karoq 1.6 TDI - opinie

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
kizo
Posty: 3
Rejestracja: 07 sty 2020, 14:09
Samochód: c3 1,4

Re: Karoq 1.6 TDI - opinie

Post autor: kizo »

Cześć, podpinam się pod temat bo jestem zainteresowany kupnem Karoqa z silnikiem 1,6 tdi tylko nie wiem czy manual czy DSG? Panowie, którą opcje byście polecili? Ja myślę na manualem a żona nad automatem i tu jest problem... Co do samych silników 1,6 tdi to chyba brak zastrzeżeń bo wszędzie widziałem dobre opinie na ich temat...



Sponsor

Re: Karoq 1.6 TDI - opinie

Sponsor


LutekTom
Posty: 43
Rejestracja: 26 kwie 2019, 17:48
Samochód: Seata Ateca

Re: Karoq 1.6 TDI - opinie

Post autor: LutekTom »

Posłuchaj żony

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka


Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Karoq 1.6 TDI - opinie

Post autor: Shadoon »

kizo pisze:Cześć, podpinam się pod temat bo jestem zainteresowany kupnem Karoqa z silnikiem 1,6 tdi tylko nie wiem czy manual czy DSG? Panowie, którą opcje byście polecili? Ja myślę na manualem a żona nad automatem i tu jest problem... Co do samych silników 1,6 tdi to chyba brak zastrzeżeń bo wszędzie widziałem dobre opinie na ich temat...
Weźcie DSG. Kapitalna jest.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


c#Hunter
Posty: 509
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Karoq 1.6 TDI - opinie

Post autor: c#Hunter »

Najbardziej żałuje że nie wziąłem DSG, zaraz potem że nie wziąłem podgrzewanej kierownicy... Manualna w tym samochodzie to nic ciekawego, powolna jak nie wiem co.

Radek
Posty: 18
Rejestracja: 26 lis 2018, 19:38
Samochód: Karoq 1,6 Tdi

Re: Karoq 1.6 TDI - opinie

Post autor: Radek »

Na forum Kodiaqa ktoś opisuje swoją przygodę z DSG, która dokładnie po upływie dwuletniej gwarancji, po przejechaniu ok 30 tys km mu się rozsypała. .Serwis wycenił naprawę na kwotę grubo ponad 30 tys. zl.
Tak więc jeśli zdecydujesz się na DSG, to dopłać do czteroletniej gwarancji - moja rada,

Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Karoq 1.6 TDI - opinie

Post autor: Shadoon »

Radek pisze:Na forum Kodiaqa ktoś opisuje swoją przygodę z DSG, która dokładnie po upływie dwuletniej gwarancji, po przejechaniu ok 30 tys km mu się rozsypała. .Serwis wycenił naprawę na kwotę grubo ponad 30 tys. zl.
Tak więc jeśli zdecydujesz się na DSG, to dopłać do czteroletniej gwarancji - moja rada,
Wszystko się może zdarzyć. Komuś z forum ponoć silnik się rozleciał w Karoqu po 1 (jeden) km.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


kizo
Posty: 3
Rejestracja: 07 sty 2020, 14:09
Samochód: c3 1,4

Re: Karoq 1.6 TDI - opinie

Post autor: kizo »

a jeśli chodzi o sam silnik 1,6tdi 115km to wystarczający jest do Karoqa? Nie ma z nim większych problemów? Auto raczej by słuzyło do spokojnej jazdy przez moją żonę...a odnośnie skrzyni DSG, widziałem chyba 6cio i 7mio biegowe, która była by najbardziej odpowiednia? Nigdy nie miałem jeszcze automatu stąd moje (może dla niektórych głupie) pytania ale wolę się doradzić.

Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Karoq 1.6 TDI - opinie

Post autor: Shadoon »

kizo pisze:a jeśli chodzi o sam silnik 1,6tdi 115km to wystarczający jest do Karoqa? Nie ma z nim większych problemów? Auto raczej by słuzyło do spokojnej jazdy przez moją żonę...a odnośnie skrzyni DSG, widziałem chyba 6cio i 7mio biegowe, która była by najbardziej odpowiednia? Nigdy nie miałem jeszcze automatu stąd moje (może dla niektórych głupie) pytania ale wolę się doradzić.
6 biegowa ponoć trwalsza, ale nie ma co przesadzać, że dsg7 padnie Ci zaraz po gwarancji. Te 150-200 kkm pojeździ raczej wzorowo, a potem trzeba wymienić części eksploatacyjne (tak, drogo). Po 60 kkm ludzie zalecają zmienić w niej olej.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


kizo
Posty: 3
Rejestracja: 07 sty 2020, 14:09
Samochód: c3 1,4

Re: Karoq 1.6 TDI - opinie

Post autor: kizo »

Po obejrzeniu roznych testów na youtube i przeczytaniu opinii zdecydowalem się na Karoqa 1,5 TSI 150km z automatem stąd moje ostatnie pytanie przed zakupem... czy Karoq z tym silnikiem (rocznik 2019) ma tylko jeden rodzaj automatu czyli dsg 7? Jest to skrzynia pracująca na sucho czy mokro? Wyczytalem, że te na mokro są niby lepsze czy trwalsze ale za duzo informacji nie moge znaleść na ten temat... Proszę wybaczyć za zaśmiecanie tematu ale chce mieć pewność, że spośród tylu aut dokonuje właściwego wyboru :) Mozliwe ze te wiadomości posłużą też innym osobom mającym podobne rozterki co ja przy wyborze auta :)

Shadoon
Posty: 659
Rejestracja: 05 paź 2018, 22:29
Samochód: Škoda Octavia 1.4 TSI manual

Re: Karoq 1.6 TDI - opinie

Post autor: Shadoon »

kizo pisze:Po obejrzeniu roznych testów na youtube i przeczytaniu opinii zdecydowalem się na Karoqa 1,5 TSI 150km z automatem stąd moje ostatnie pytanie przed zakupem... czy Karoq z tym silnikiem (rocznik 2019) ma tylko jeden rodzaj automatu czyli dsg 7? Jest to skrzynia pracująca na sucho czy mokro? Wyczytalem, że te na mokro są niby lepsze czy trwalsze ale za duzo informacji nie moge znaleść na ten temat... Proszę wybaczyć za zaśmiecanie tematu ale chce mieć pewność, że spośród tylu aut dokonuje właściwego wyboru :) Mozliwe ze te wiadomości posłużą też innym osobom mającym podobne rozterki co ja przy wyborze auta :)
W 1.5 tsi dsg tylko 7, sucha.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ