Sound System CANTON

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Sound System CANTON

Post autor: Kraq »

Trochę szczegółów technicznych systemu głośnikowego ze strony Cantona
https://www.canton.de/en/skoda-en



Sponsor

Sound System CANTON

Sponsor


Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: Sound System CANTON

Post autor: Kraq »

Dzisiaj zrobiłem w salonie odsłuch standardowych głośników (8 głośników) bez systemu Canton. Poprosiłem o zamknięcie szyb w Karoqu. Podłączyłem USB z plikami mp3 dobrej jakości. I moje wrażenia są takie. System gra bardzo porządnie. Dźwięk jest naprawdę "potężny" (przy 2/3 skali głośności jest już o wiele za głośno, rusza już budą ;-). Bas jest naprawdę super (ustawiłem w korektorze na +8). Dla dobrze wyciszonego samochodu jakim jest Karoq, nic więcej według mnie nie potrzeba, by cieszyć się dobrej jakości muzyką.
Reasumując, polecam przeprowadzić odsłuch standardowych głośników, bo jeśli ktoś ma ograniczony budżet, to naprawdę nie ma potrzeby dokładania Cantona. A 1600 złotych przeznaczyć na np. Blind Spot Detect z Rear Traffic Alert lub zaoszczędzić i włożyć do kieszeni ;-)
System Canton tylko dla osób lubiących robić dyskotekę z samochodu. Przy takim codziennym odsłuchu muzyki, po lewej stronie skali głośności, różnica w jakości dźwięku będzie niewielka. Taka jest moja opinia.

Robik99
Posty: 42
Rejestracja: 25 gru 2017, 9:58

Re: Sound System CANTON

Post autor: Robik99 »

Kraq pisze: 13 sty 2018, 15:53 .......
System Canton tylko dla osób lubiących robić dyskotekę z samochodu....... Taka jest moja opinia.
Bez obrazy, ale nie Jesteś melomanem.
Tak to Twoja subiektywna opinia.

Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: Sound System CANTON

Post autor: Kraq »

Melomanem jestem w domu. Podejrzewam, że głośniki w systemie podstawowym też są marki Canton (może nawet te same co systemie Canton). Jedyna różnica to mocniejszy wzmak do napędzania subwoofera i dodatkowe opcje ustawień dźwięku np. tryb surround.

Robik99
Posty: 42
Rejestracja: 25 gru 2017, 9:58

Re: Sound System CANTON

Post autor: Robik99 »

🙃 też nie rozumiem potrzeby wydania kilkunastu/kilkudziesięciu kzł na system audio w samochodzie, "ale kto bogatemu zabroni" (ale znam kilku)?

SzymonG86
Posty: 5
Rejestracja: 08 sty 2018, 21:29

Re: Sound System CANTON

Post autor: SzymonG86 »

Robik99 pisze:Obrazek też nie rozumiem potrzeby wydania kilkunastu/kilkudziesięciu kzł na system audio w samochodzie, "ale kto bogatemu zabroni" (ale znam kilku)?
No akurat w Skodzie to jest 1600 zł, więc to prawie półdarmo. Grzech nie wziąć, dla mnie to był jeden z pierwszych dodatków, na które się zdecydowałem.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka



Phyphoos
Posty: 65
Rejestracja: 20 gru 2017, 21:12
Samochód: Karoq, 1,5TSI DSG

Re: Sound System CANTON

Post autor: Phyphoos »

SzymonG86 pisze: 16 sty 2018, 20:38 No akurat w Skodzie to jest 1600 zł, więc to prawie półdarmo. Grzech nie wziąć, dla mnie to był jeden z pierwszych dodatków, na które się zdecydowałem.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
Całkowicie popieram, zrobiłem dokładnie tak samo. Przesłuchałem oba te systemy i stwierdziłem że za dopłatą 1,6k pln jest to opłacalny upgrade.

Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: Sound System CANTON

Post autor: Kraq »

Opinia o systemie Canton:

Darek
Posty: 131
Rejestracja: 25 sty 2018, 12:46

Re: Sound System CANTON

Post autor: Darek »

Canton wymaga przede wszystkim choćby wstępnej regulacji i zapisania ustawień. Pokazana na filmie metoda testu (włączam i jest do bani) nie jest miarodajna. Nie wiadomo co tam ktoś wcześniej ustawił.

Dwa razy jeździłem testowym autem z Canton'em na pokładzie. Za pierwszym razem lekko wyregulowałem tylko środkowe pasmo. Dla mnie było super do słuchania rock'a i to z radia.

Za drugim razem to samo auto i totalna porażka. Plan dźwiękowy przesunięty gdzieś na tył i mocno podniesiony środek pasma. Coś jak w tunelu na dworcu PKP.

Tak jak ktoś już napisał, Canton'a trzeba wyregulować do swoich upodobań, a nie wydawać opinię po samym włączeniu, bo klient wcześniej mógł go z czystej ciekawości rozregulować. Zwykłe radio też można tak ustawić, że nie da się go słuchać.

Canton'a zapotrzebowałem podczas zamawiania auta.

M a r c i n
Posty: 186
Rejestracja: 21 lut 2018, 13:44
Lokalizacja: Kraków
Samochód: WRX STI 04', Corolla TS 02', Scala 19'

Re: Sound System CANTON

Post autor: M a r c i n »

Canton gra genialnie - ale dopiero po ustawieniu parametrów. Bose, którego miałem w A4'rce chowa się w krzakach. Jak dla mnie jest to must have w każdej Skodzie, w której jest dostępny. Jeśli komuś nie zależy na dobrym audio i faktycznie wystarczy mu fabryczny zestaw to spoko. Podstawowe głośniki nie mają nic wspólnego z Cantonem :)
Planujesz zakup samochodu?
Zapraszam poza forum 606987746
https://skodakrakow.otomoto.pl/
Dużo dostępnych!
Podkreślam!Każdy z moich postów to wyłącznie moja opinia. Nie jest to oficjalne stanowisko Skody ani salonu w którym pracuję.

ODPOWIEDZ