Kredyt na auto

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
Marcooo
Posty: 219
Rejestracja: 28 sty 2019, 19:06
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI 150 km 4x4

Re: Kredyt na auto

Post autor: Marcooo »

TarchoL pisze: 09 kwie 2019, 14:34
Marcooo pisze: 09 kwie 2019, 14:30
TarchoL pisze: 09 kwie 2019, 14:23

Czyli jak jest kalkulacja zrobiona przed kwietniem to dealer nie naliczy 5% prowizji i będzie się opierał przy kalkulacji np z dnia zamówienia samochodu?
Niestety nie. Sama kalkulacja nie wystarczy . Trzeba było przed 1 kwietnia wysłać do vw bank zaświadczenia o zarobkach itd I otrzymać potwierdzenie przyznania kredytu . Tak się dowiedziałem.
Kur... no to i u mnie naliczą. Nie dość, że długo człowiek czeka to jeszcze

Spróbuj aby diler choć w części wziął to na siebie i jakiś rabat dodatkowo dal :)



Sponsor

Re: Kredyt na auto

Sponsor


funtchomas
Posty: 56
Rejestracja: 25 lut 2019, 20:40
Samochód: VW T-Roc 2.0 TSI 4motion

Re: Kredyt na auto

Post autor: funtchomas »

Andrew1962 pisze: 09 kwie 2019, 6:33 Chyba jakieś bajki piszesz Kolego?! Jak ubezpieczenie może być 2k PLN tańsze??? Ja mam te obowiązkowe powiązane z kredytem skalkulowane na 3124 przy wartości auta 110 PLN. Wg Twojej teorii OC/AC/NNW mógłbym u innego ubezpieczyciela mieć niby za 1100 PLN??? Za długo na tym świecie żyję aby w takie cuda wierzyć ;)

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka
Wiem, że z wiekiem narastają tendencje do mędrkowania zatem proszę: cena brutto:130 920, wpłata 50% 65,460 kwota kredytu ( zawierająca obowiązkowe ubezpieczenie na życie i komunikacyjne) 72.898. Daje to różnicę (czyli de facto ubezpieczenie Life i KOM) 7.438. Taką ofertę dostałem w VW. Ubezpieczenie w Warcie 3012 zł. Ubezpieczenie na życie mam realizowane u innego ubezpieczyciela. Wyszło mi 2426 zł mniej, wystarczy prawie na dwie felgi i dwie zimowe opony. Ale może jest jakaś inna metodologia liczenia- nie zagłębiam się w to tak bardzo...póki co ;)

Leszeq
Posty: 34
Rejestracja: 07 wrz 2018, 13:18
Samochód: Karoq Style 1.5 TSI DSG

Re: Kredyt na auto

Post autor: Leszeq »

funtchomas pisze: 09 kwie 2019, 19:06
Andrew1962 pisze: 09 kwie 2019, 6:33 Chyba jakieś bajki piszesz Kolego?! Jak ubezpieczenie może być 2k PLN tańsze??? Ja mam te obowiązkowe powiązane z kredytem skalkulowane na 3124 przy wartości auta 110 PLN. Wg Twojej teorii OC/AC/NNW mógłbym u innego ubezpieczyciela mieć niby za 1100 PLN??? Za długo na tym świecie żyję aby w takie cuda wierzyć ;)

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka
Wiem, że z wiekiem narastają tendencje do mędrkowania zatem proszę: cena brutto:130 920, wpłata 50% 65,460 kwota kredytu ( zawierająca obowiązkowe ubezpieczenie na życie i komunikacyjne) 72.898. Daje to różnicę (czyli de facto ubezpieczenie Life i KOM) 7.438. Taką ofertę dostałem w VW. Ubezpieczenie w Warcie 3012 zł. Ubezpieczenie na życie mam realizowane u innego ubezpieczyciela. Wyszło mi 2426 zł mniej, wystarczy prawie na dwie felgi i dwie zimowe opony. Ale może jest jakaś inna metodologia liczenia- nie zagłębiam się w to tak bardzo...póki co ;)
Jeśli tak liczysz to taniej. Ale z tego co ja wiem to biorąc kredyt 0% nie ma możliwości takiej oszczędności bo trzeba brać oba ubezpieczenia od dealera.

funtchomas
Posty: 56
Rejestracja: 25 lut 2019, 20:40
Samochód: VW T-Roc 2.0 TSI 4motion

Re: Kredyt na auto

Post autor: funtchomas »

Leszeq pisze: 09 kwie 2019, 19:45
funtchomas pisze: 09 kwie 2019, 19:06
Andrew1962 pisze: 09 kwie 2019, 6:33 Chyba jakieś bajki piszesz Kolego?! Jak ubezpieczenie może być 2k PLN tańsze??? Ja mam te obowiązkowe powiązane z kredytem skalkulowane na 3124 przy wartości auta 110 PLN. Wg Twojej teorii OC/AC/NNW mógłbym u innego ubezpieczyciela mieć niby za 1100 PLN??? Za długo na tym świecie żyję aby w takie cuda wierzyć ;)

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka
Wiem, że z wiekiem narastają tendencje do mędrkowania zatem proszę: cena brutto:130 920, wpłata 50% 65,460 kwota kredytu ( zawierająca obowiązkowe ubezpieczenie na życie i komunikacyjne) 72.898. Daje to różnicę (czyli de facto ubezpieczenie Life i KOM) 7.438. Taką ofertę dostałem w VW. Ubezpieczenie w Warcie 3012 zł. Ubezpieczenie na życie mam realizowane u innego ubezpieczyciela. Wyszło mi 2426 zł mniej, wystarczy prawie na dwie felgi i dwie zimowe opony. Ale może jest jakaś inna metodologia liczenia- nie zagłębiam się w to tak bardzo...póki co ;)
Jeśli tak liczysz to taniej. Ale z tego co ja wiem to biorąc kredyt 0% nie ma możliwości takiej oszczędności bo trzeba brać oba ubezpieczenia od dealera.
Tak właśnie policzyłem i do takiego wniosku doszedłem- finalnie nie wziąłem kredytu. Każdy może zrobić tak, jak podpowiada jego ekonomiczny zmysł :)

Awatar użytkownika
Andrew1962
Posty: 372
Rejestracja: 02 lis 2018, 9:41
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5

Re: Kredyt na auto

Post autor: Andrew1962 »

@funtchomas
No widzisz, teraz dopiero wspomniałeś również o ubezpieczeniu na życiu ja natomiast pisałem o pakiecie ubezpieczenia auta czyli odniosłem się do Twoich poprzednich wpisów i wcale nie zamierzam mędrkować jak to nazwałeś bo sądzę, że to do mnie przytyk. Swoją drogą nie kupisz auta na kredyt banku grupy VW czy innego bez tego ubezpieczenia. Jeśli nie masz gotówki na pełną cenę auta to w przypadku kredytu konsumpcyjnego na skredytowanie zakupu zapłacisz finalnie więcej. Wystarczy spojrzeć na oprocentowanie takich kredytów :( Każdy wybierze i tak co jemu pasuje.

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
Andrew1962
Posty: 372
Rejestracja: 02 lis 2018, 9:41
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5

Re: Kredyt na auto

Post autor: Andrew1962 »

A jeszcze powinienem dodać, że u mnie to ubezpieczenie kredytu od niemożności jego spłaty a nie typowe na życie (które oczywiście mam u innego ubezpieczyciela też ale ono samo w sobie nie gwarantuje spłaty kredytu) wyliczyli na 2716 zł na 3 lata więc chyba do przełknięcia? W związku z tym, że to cały koszt, w moim przypadku 0 % prowizji, żal było nie skorzystać ;) Zresztą po raz pierwszy :)

ODPOWIEDZ