Stare auto w rozliczeniu (odkup przez dilera)

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
Marcooo
Posty: 219
Rejestracja: 28 sty 2019, 19:06
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI 150 km 4x4

Stare auto w rozliczeniu (odkup przez dilera)

Post autor: Marcooo »

Czy ma ktoś z was doświadczenie w tym temacie. Trochę z lenistwa chcę oddać stare auto ( 2.5 letnie ) w rozliczeniu. Wiem że diler też musi zarobić i mnie to nie dziwi, Ale czy wiecie ile ok diler powinien chciec zarobić na danym odkupie aby obie strony byly zadowolone? I czy cena podana przez niego może być negocjowana tzn można wiecej otrzymac czy raczej te wyceny są sztywne ? Pozdro



Sponsor

Stare auto w rozliczeniu (odkup przez dilera)

Sponsor


michjed
Posty: 201
Rejestracja: 24 kwie 2018, 22:06
Samochód: Skoda Karoq Style 1,5 TSI DSG

Re: Stare auto w rozliczeniu (odkup przez dilera)

Post autor: michjed »

Marcooo pisze:Czy ma ktoś z was doświadczenie w tym temacie. Trochę z lenistwa chcę oddać stare auto ( 2.5 letnie ) w rozliczeniu. Wiem że diler też musi zarobić i mnie to nie dziwi, Ale czy wiecie ile ok diler powinien chciec zarobić na danym odkupie aby obie strony byly zadowolone? I czy cena podana przez niego może być negocjowana tzn można wiecej otrzymac czy raczej te wyceny są sztywne ? Pozdro
Ja tak zrobiłem. Była wycena dealera, niższa nic na otomoto itp. ale wiadomo nikt nie kupuje w cenach z otomoto Obrazek. Krótkie negocjacje, dołożenie z mojej strony kompletu felg Alu, których i tak nie potrzebowałem i cena lekko w górę. Ja zadowolony bo sprzedałem auto nie bojąc się, że za chwilę ktoś będzie miał pretensje, że coś się zepsuło itp.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Była srebrna Octavia II Fl Combi Style 1,4 TSI. Obecnie czarny Karoq Style 1,5 TSI+DSG i srebrna Fabia III Style 1,2 TSI+DSG

Marcooo
Posty: 219
Rejestracja: 28 sty 2019, 19:06
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI 150 km 4x4

Re: Stare auto w rozliczeniu (odkup przez dilera)

Post autor: Marcooo »

Dzięki za odp:)

uzin
Posty: 5
Rejestracja: 15 paź 2018, 12:25
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI DSG Style

Re: Stare auto w rozliczeniu (odkup przez dilera)

Post autor: uzin »

Ja też próbowałem tego podejścia. Jednak dla 4 letniego auta wycena była 12 tysięcy niższa, niż finalnie dostałem sprzedając bezpośrednio na rynku wtórnym.
Ale fakt jest, że wygoda zostawienia auta w rozliczeniu jest dużym argumentem.

michjed
Posty: 201
Rejestracja: 24 kwie 2018, 22:06
Samochód: Skoda Karoq Style 1,5 TSI DSG

Re: Stare auto w rozliczeniu (odkup przez dilera)

Post autor: michjed »

uzin pisze:Ja też próbowałem tego podejścia. Jednak dla 4 letniego auta wycena była 12 tysięcy niższa, niż finalnie dostałem sprzedając bezpośrednio na rynku wtórnym.
Ale fakt jest, że wygoda zostawienia auta w rozliczeniu jest dużym argumentem.
No ja zostawiałem 7-8 letnie możliwe, że z wiekiem te rozbieżności maleją. A za ile sprzedali to nie wiem bo nigdy nie pojawił się w ofercie, pewnie pchnęli po swoich Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Była srebrna Octavia II Fl Combi Style 1,4 TSI. Obecnie czarny Karoq Style 1,5 TSI+DSG i srebrna Fabia III Style 1,2 TSI+DSG

Awatar użytkownika
Andrew1962
Posty: 372
Rejestracja: 02 lis 2018, 9:41
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5

Re: Stare auto w rozliczeniu (odkup przez dilera)

Post autor: Andrew1962 »

Ja przez swoją całą karierę zakupu nowych aut w salonach tylko raz zrobiłem taką głupotę ale tylko dlatego, że tydzień wcześniej miałem bliskie spotkanie z jelonkiem i po naprawie auta nie chciałem szukać "jelenia" wśród potencjalnych kupców. Zawsze pytam na ile wyceniają auto ale zawsze to jest ok. min. 20% mniej niż można otrzymać na rynku :( Jeśli komuś nie zależy na swoich pieniążkach a to w zależności od modelu i rocznika może być i kilkanaście tysięcy to niech korzysta bo to jednak wygoda. Informacyjnie, na mojej Insignii z 2010 r (jedyny właściciel, bezwypadkowa, 2.0 cdti, COSMO) dzięki sprzedaży a nie zostawieniu w rozliczeniu "uratowałem" 8 tys. :)

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka


Marcooo
Posty: 219
Rejestracja: 28 sty 2019, 19:06
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI 150 km 4x4

Re: Stare auto w rozliczeniu (odkup przez dilera)

Post autor: Marcooo »

Jarek pisze: 10 kwie 2019, 7:36 Ja dostałem 7,5 tys., mniej niż wystawili.
Liczyłem się z tym że dostanę mniej ok 6 tyś ale rozumiem bo każdy chce zarobić:) ja akurat miałem stłuczka tym autem nie z mojej winy ale zaoszczędzone słuchania ewentualnych kupców że po wypadku to muszę zejść z ceny . Tu wszedłem bez takich tłumaczeń i wszystko załatwili za mnie . No i upust 2000 na karoq wpadł dodatkowo za odkup. Więc pewnie tak naprawdę straciłem 4-5 tyś ale zaoszczędzone czas i nerwy czy ktoś nie oszuka itd.

MarcinG
Posty: 46
Rejestracja: 13 lut 2019, 18:35
Samochód: Karoq 1.5 TSI DSG 4x4

Re: Stare auto w rozliczeniu (odkup przez dilera)

Post autor: MarcinG »

Gdzie znajdę informację o dodatkowym rabacie i zostawieniu samochodu w rozliczeniu? Czy to indywidualne podejście każdego z salonów?

Marcooo
Posty: 219
Rejestracja: 28 sty 2019, 19:06
Samochód: Skoda Karoq 1.5 TSI 150 km 4x4

Re: Stare auto w rozliczeniu (odkup przez dilera)

Post autor: Marcooo »

MarcinG pisze: 13 kwie 2019, 16:24 Gdzie znajdę informację o dodatkowym rabacie i zostawieniu samochodu w rozliczeniu? Czy to indywidualne podejście każdego z salonów?
W skodzie nigdzie o tym nie piszą. Pytaj dilerów:)

c#Hunter
Posty: 509
Rejestracja: 14 wrz 2018, 12:24
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Karoq Style 1.5TSI

Re: Stare auto w rozliczeniu (odkup przez dilera)

Post autor: c#Hunter »

MarcinG pisze: 13 kwie 2019, 16:24 Gdzie znajdę informację o dodatkowym rabacie i zostawieniu samochodu w rozliczeniu? Czy to indywidualne podejście każdego z salonów?

http://www.skoda-auto.pl/news/skoda-akt ... t-na-skode

ODPOWIEDZ