Tapicerka i Varioflex

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
Darek
Posty: 131
Rejestracja: 25 sty 2018, 12:46

Re: Tapicerka i Varioflex

Post autor: Darek »

W związku z zerwaniem przez VAG kontraktów z dotychczasowym dostawcą foteli (powtórzę link wklejony przeze mnie już w innym wątku http://europe.autonews.com/article/2018 ... l-supplier), pojawia się tapicerka wprowadzana zamiast Alcantary. Nazywa się Suedia. Według informacji Skody, którą pokazał mi handlowiec, jest to taki sam materiał o innej nazwie handlowej i oczywiście innego producenta.

Miejmy nadzieję, że przy okazji zniknie problem wychodzącej tapicerki przy uchwytach ISOFIX i przy zagłówkach, który zgłaszany był w Karoqu i Kodiaqu.



Sponsor

Re: Tapicerka i Varioflex

Sponsor


Dorian-25
Posty: 3
Rejestracja: 22 kwie 2018, 12:28

Re: Tapicerka i Varioflex

Post autor: Dorian-25 »

Witam.
Czy fotele vario flex mozna ustawić pionowo wszystkie trzy części, czy tylko dwa fotele zewnętrzne( bo w testowym karoqu u dilera tylko fotele zewnętrzne się podnosiły)?
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

elektrod
Posty: 157
Rejestracja: 20 lis 2017, 21:15

Re: Tapicerka i Varioflex

Post autor: elektrod »

Dorian-25 pisze: 22 kwie 2018, 12:34 Witam.
Czy fotele vario flex mozna ustawić pionowo wszystkie trzy części, czy tylko dwa fotele zewnętrzne( bo w testowym karoqu u dilera tylko fotele zewnętrzne się podnosiły)?
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
Potwierdzam, że tylko zewnętrzne fotele się podnoszą do pionu, a środkowy koliduje z nawiewami dla pasażerów. Dodatkowo fotele zewnętrzne mają gumę z haczykiem do złapania przedniego fotela przy złożeniu do pionu. Środkowy tego nie ma i trzeba go wyciągać bo w pionie się nie utrzymuje.

Fotel zewnetrzny:
Obrazek

Fotel środkowy:

Obrazek

Marcus
Posty: 102
Rejestracja: 22 kwie 2018, 23:25
Lokalizacja: Beskidy
Samochód: Karoq 1.5 TSi DSG 4x4

Re: Tapicerka i Varioflex

Post autor: Marcus »

Wg tej animacji trzeba wyjąc zagłówek.



Guma na środkowym powinna tez być

marcin
Posty: 164
Rejestracja: 20 sty 2018, 4:07
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5TSI 150KM

Re: Tapicerka i Varioflex

Post autor: marcin »

U mnie lekki problem bo nie mam normalnych zaglowkow. Ale sa takie paski i do nich lapie fotele. Ale faktycznie przeszkadza tunel srodkowy. Pytalem w salonie nie potrafili odpowiedziec. Zaglowek tez trzeba wyjac.

Obrazek

Awatar użytkownika
Lucien
Posty: 180
Rejestracja: 22 lut 2018, 19:12
Lokalizacja: Śląsk
Samochód: VW Tiguan 2.0 TSI 4x4 190KM

Re: Tapicerka i Varioflex

Post autor: Lucien »

Wg mnie to nie jest kwestia zagłówka, tylko odpowiednio ciasnego obniżenia oparcia do poziomu. U mnie z zagłówkiem wygląda to tak...ObrazekObrazek

Weronika
Posty: 22
Rejestracja: 04 paź 2018, 12:01
Samochód: Skoda Karoq 1.5

Re: Tapicerka i Varioflex

Post autor: Weronika »

czy ktoś z Was rozważał tapicerkę MIX (skóra ekologiczna/materiał)? widzieliście ją na żywo?

zagi
Posty: 22
Rejestracja: 08 lut 2018, 11:00
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5TSI

Re: Tapicerka i Varioflex

Post autor: zagi »

Weronika pisze: 04 paź 2018, 22:40 czy ktoś z Was rozważał tapicerkę MIX (skóra ekologiczna/materiał)? widzieliście ją na żywo?
Mam taką w moim Karoq-u według mnie najładniejsza. Na żywo jeszcze lepsza.
Obrazek

Obrazek

fid
Posty: 22
Rejestracja: 31 sie 2018, 14:25
Lokalizacja: Wiedeń
Samochód: Subaru XV II 2.0

Re: Tapicerka i Varioflex

Post autor: fid »

W Karoq i tak nie jest źle z tym środkowym siedzeniem. W Yeti nie było żadnej możliwości postawienia pionowo środkowego fotela - jedynym wyjściem było wyjmowanie go z samochodu ;)

hygge
Posty: 76
Rejestracja: 15 sty 2018, 14:00

Re: Tapicerka i Varioflex

Post autor: hygge »

Czy jest opcja żeby wziąć jasna tapicerkę w MIX'ie? Ktoś widział jak to wygląda?

ODPOWIEDZ