Tapicerka i Varioflex

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
marcin
Posty: 164
Rejestracja: 20 sty 2018, 4:07
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Skoda Karoq Style 1.5TSI 150KM

Re: Tapicerka i Varioflex

Post autor: marcin »

Ja zamówiłem fotele sportowe i Varioflex.
Cieżko znaleźć prezentacje Karoq'a z tym rozwiązaniem.

Poniżej prezentacja po ENG sportowych foteli, ale bez Varioflex.




Sponsor

Re: Tapicerka i Varioflex

Sponsor


Darek
Posty: 131
Rejestracja: 25 sty 2018, 12:46

Re: Tapicerka i Varioflex

Post autor: Darek »

Zamówiłem białego Karoq'a z czarną Alcantarą, W naszym subiektywnym odczuciu najładniejsza. Boki i tył foteli są z czarnej skóry z białymi przeszyciami. Środek to materiał w rodzaju zamszu. Jak będę w salonie, to zrobię zdjęcia.

Alcantary nie ma obecnie w konfiguratorze na www. Jest w fabrycznym. Koszt to 5.500 PLN plus 1.800 PLN za Varioflex, który jest na chwilę obecną niezbędny przy tej tapicerce. Wcześniej w tym wątku jest informacja, że Alcantara będzie dostępna bez Varioflex od 27 tygodnia 2018.

Niestety z racji Alcantary okres oczekiwania na auto wydłuża się i na razie jeszcze nie wiem o ile.

Swoją drogą macie rację, że oferowana tapicerka materiałowa za auto tak kosztowne, to porażka. W salonie stał Kodiaq za ponad 150.000 PLN z czarną materiałową. W mojej leciwej Fabii jest chyba lepsza.

Darek

mans
Posty: 544
Rejestracja: 26 lis 2017, 13:19
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Tapicerka i Varioflex

Post autor: mans »

Te sportowe fotele super ;)




chojnaś
Posty: 31
Rejestracja: 26 lut 2018, 21:22
Samochód: Skoda Karoq, 1.5 TSI DSG

Re: Tapicerka i Varioflex

Post autor: chojnaś »

Orientuje się ktoś, czy wraz z podłokietnikiem dla tylnej kanapy dostępnym od 27 tygodnia dla wersji bez Varioflex będą w nim uchwyty na kubki?

tborowsk
Posty: 120
Rejestracja: 24 lut 2018, 16:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tapicerka i Varioflex

Post autor: tborowsk »

Czy ktokolwiek z Was miał okazję jeździć Karoqiem z fotelami sportowymi. Czy faktycznie są lepsze, wygodniejsze od standardowych?

Oraz czy można zamówić fotele sportowe z białym, a nie czerwonym wykończeniem?

elektrod
Posty: 157
Rejestracja: 20 lis 2017, 21:15

Re: Tapicerka i Varioflex

Post autor: elektrod »

tborowsk pisze: 04 mar 2018, 8:29 Czy ktokolwiek z Was miał okazję jeździć Karoqiem z fotelami sportowymi. Czy faktycznie są lepsze, wygodniejsze od standardowych?

Oraz czy można zamówić fotele sportowe z białym, a nie czerwonym wykończeniem?
Tu na forum chyba NAIMAD71 ma sportowe fotele. Raczej nie da rady zmienić wykończenia.

tborowsk
Posty: 120
Rejestracja: 24 lut 2018, 16:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tapicerka i Varioflex

Post autor: tborowsk »

elektrod pisze: 04 mar 2018, 14:58
Tu na forum chyba NAIMAD71 ma sportowe fotele. Raczej nie da rady zmienić wykończenia.
Obejrzałem zdjęcia wnętrza Twojego auta oraz auta NAIMAD71 i na pierwszy rzut oka siedzisko i boki są analogiczne. Różnica jest w ułożeniu zagłówka. W standardowych dodatkowo można zagłówek regulować na wysokość. Nie będę chyba ruszał zamówienia, zostanę przy standardzie.

Kraq
Posty: 528
Rejestracja: 19 lis 2017, 13:33

Re: Tapicerka i Varioflex

Post autor: Kraq »

tborowsk pisze: 04 mar 2018, 15:20
elektrod pisze: 04 mar 2018, 14:58
Tu na forum chyba NAIMAD71 ma sportowe fotele. Raczej nie da rady zmienić wykończenia.
Obejrzałem zdjęcia wnętrza Twojego auta oraz auta NAIMAD71 i na pierwszy rzut oka siedzisko i boki są analogiczne. Różnica jest w ułożeniu zagłówka. W standardowych dodatkowo można zagłówek regulować na wysokość. Nie będę chyba ruszał zamówienia, zostanę przy standardzie.
Te standardowe fotele Style są bardzo fajne. Skoda naprawdę się postarała w Karoqu. Dawno nie widziałem tak dobrze wyprofilowanych foteli w samochodzie tej klasy.

chojnaś
Posty: 31
Rejestracja: 26 lut 2018, 21:22
Samochód: Skoda Karoq, 1.5 TSI DSG

Re: Tapicerka i Varioflex

Post autor: chojnaś »

Czy przy Varioflex można wziąć podgrzewane tylne fotele? Fotele Varioflex są przesuwane i wypinane więc pewnie trzeba by odpinać przewody zasiające.

tborowsk
Posty: 120
Rejestracja: 24 lut 2018, 16:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tapicerka i Varioflex

Post autor: tborowsk »

chojnaś pisze: 04 mar 2018, 21:27 Czy przy Varioflex można wziąć podgrzewane tylne fotele? Fotele Varioflex są przesuwane i wypinane więc pewnie trzeba by odpinać przewody zasiające.
Spróbuj to wyklikać w konfiguratorze i będziesz wiedział.

ODPOWIEDZ