Do wlascicieli skody 2.0 tdi

Wszelkie dyskusje związane z zakupieniem Karoqa
Awatar użytkownika
Lucien
Posty: 180
Rejestracja: 22 lut 2018, 19:12
Lokalizacja: Śląsk
Samochód: VW Tiguan 2.0 TSI 4x4 190KM

Re: Do wlascicieli skody 2.0 tdi

Post autor: Lucien »

kwiatek88 pisze:
Lucien pisze: 27 lip 2020, 21:49 Czy chodziło o taki dźwięk?
U mnie wystpuje również po rozgrzaniu silnika.//cloud.tapatalk.com/s/5f1f2f8dd0d ... 162523.mp4

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
Na moje ucho nie, to nie ten dźwięk. Ten raczej pochodzi z kończącego się łożyska(np. alternator, sprężarka klimatyzacji) lub elementu rozrządu(rolka, pompa wody). Najlepiej stetoskopem zlokalizować źródło dźwięku, przykładając go do poszczególnych elementów. Można też zluzować pasek wielorowkowy osprzętu i uruchomić silnik, jeśli dźwięk zniknie to będzie to pierwsze, jak nie... trzeba zdjąć pokrywę rozrządu i dalej stetoskopem szukać źródła dźwięku.
Dzięki kwiatek88.
Umówiłem się w serwisie Skody, wstepny koszt sprawdzenia 300 zł. Ich diagnoza wstepna, też idzie tropem paska wilorowkowego, jak nie to rozrząd.
Z mojej perspektywy problem jest taki ze 2 miesiące temu skończyła mi się gwarancja. Nie uśmiecha mi się płacić od 2000 zł za układ, który dawał sygnały juz rok temu, ale nigdy na serwisie.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka




Sponsor

Re: Do wlascicieli skody 2.0 tdi

Sponsor


Awatar użytkownika
Lucien
Posty: 180
Rejestracja: 22 lut 2018, 19:12
Lokalizacja: Śląsk
Samochód: VW Tiguan 2.0 TSI 4x4 190KM

Re: Do wlascicieli skody 2.0 tdi

Post autor: Lucien »

Lucien pisze:
kwiatek88 pisze:
Lucien pisze: 27 lip 2020, 21:49 Czy chodziło o taki dźwięk?
U mnie wystpuje również po rozgrzaniu silnika.//cloud.tapatalk.com/s/5f1f2f8dd0d ... 162523.mp4

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
Na moje ucho nie, to nie ten dźwięk. Ten raczej pochodzi z kończącego się łożyska(np. alternator, sprężarka klimatyzacji) lub elementu rozrządu(rolka, pompa wody). Najlepiej stetoskopem zlokalizować źródło dźwięku, przykładając go do poszczególnych elementów. Można też zluzować pasek wielorowkowy osprzętu i uruchomić silnik, jeśli dźwięk zniknie to będzie to pierwsze, jak nie... trzeba zdjąć pokrywę rozrządu i dalej stetoskopem szukać źródła dźwięku.
Dzięki kwiatek88.
Umówiłem się w serwisie Skody, wstepny koszt sprawdzenia 300 zł. Ich diagnoza wstepna, też idzie tropem paska wilorowkowego, jak nie to rozrząd.
Z mojej perspektywy problem jest taki ze 2 miesiące temu skończyła mi się gwarancja. Nie uśmiecha mi się płacić od 2000 zł za układ, który dawał sygnały juz rok temu, ale nigdy na serwisie.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
Po weryfikacji w serwisie. Do wymiany sam pasek rozrządu.


Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka


Andzio1982
Posty: 2
Rejestracja: 15 sty 2022, 17:37
Samochód: Audi a3 2.0tdi 150KM 2015 rok

Re: Do wlascicieli skody 2.0 tdi

Post autor: Andzio1982 »

Witam mam ten Sam dziwny metaliczny dzwiek ale tylko na zimnym silniku u siebie w audi a3 2.0tdi 150KM 2015 rok. Czy to rzeczywiscie pompa? Wczesniej tego nie slyszalam bo sie wsiadalo i jechalo a teraz gdy posiadam garaz to trzeba autem wyjechac wysiasc i go zamknac i od tej pory to szlysze chyba ze to tez wina zimnych nocy. Samochod posiadam od czerwca 2021 i dopiero go poznaje. Rozrzad + pompa, ktora dawala tez swoje dzwieki wymieniony 5 tys temu, teraz przez ten dzwiek wymienilam tez sprzeglo alternatora pasek i napinacz ale dzwiek pozostal☹ czy mozna sie nie martwic i po prostu jezdzic?
Tu wstawiam link z dźwiękiem porannym spod maski

Andzio1982
Posty: 2
Rejestracja: 15 sty 2022, 17:37
Samochód: Audi a3 2.0tdi 150KM 2015 rok

Re: Do wlascicieli skody 2.0 tdi

Post autor: Andzio1982 »

Kwiatek88
Napisz proszę skąd ta pewność że to normalne w tych silnikach jak jest zimny?

maciek5
Posty: 14
Rejestracja: 03 cze 2019, 22:03
Samochód: Kroq 2,0 TDI 140 km

Re: Do wlascicieli skody 2.0 tdi

Post autor: maciek5 »

Stukanie, pukanie może pochodzić od paska rozrządu w moim Karoqu2,tdi 2018 rok przebieg 87tys naderwany pasek . ciekawe czy skoda będzie się poczuwała do partycypacji w kosztach
Obrazek

ODPOWIEDZ